Все новости Херсона

Лента новостей
Политика
Капітальний ремонт Михайлівського будинку культури на контролі обласних депутатів
07 сентября 05:57
41
Капітальний ремонт Михайлівського будинку культури на контролі обласних депутатів

Капітальний ремонт Михайлівського будинку культури на контролі обласних депутатів

Під головуванням заступника голови облради Віталія Булюка відбулось засідання щодо капітального ремонту Михайлівського будинку культури Скадовського району.

Питання для депутатського корпусу не нове. Два роки назад здійснення капітального ремонту Михайлівського сільського будинку культури Скадовського району навіть було включено до заходів програми розвитку культури і духовності в Херсонській області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Х сесії обласної ради VІІ скликання від 23 грудня 2016 року №306 (зі змінами). Проте, на жаль, кошти на ремонт закладу, в тому числі термосанацію, так і не знайшлися.

За словами депутата Івана Гончарського, заклад є осередком культури не тільки для мешканців цього села, а й для прилеглих сіл. А вихованці будинку культури займають почесні місця на обласних та всеукраїнських конкурсах. Зокрема, учасники аматорського колективу – вокального квартету «Калини цвіт» під керівництвом Анатолія Токарчука стали лауреатами І премії у номінації «Естрадний вокал» на ІV Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «Підкори сцену» (м.Київ, 2017 рік).

«Сьогодні будівля знаходиться в аварійному стані та потребує реконструкції. Від холоду та сирості руйнуються стіни та покрівля будинку культури. А бюджет громади не в змозі вирішити цю проблему самостійно», – зазначив Іван Гончарський.

В той же час, Віталій Булюк відзначив, що проєктно-кошторисна документація на ремонт закладу, розроблена у 2014 році, на сьогодні не є актуальною.

«У сучасних економічних умовах відбулось значне зростання вартості матеріальних ресурсів. Тому сума на капітальний ремонт будинку культури збільшиться в декілька раз і за моїми підрахунками становитиме 12-13 млн грн. Ця сума занадто велика не лише для бюджету села чи району, вона завелика і для обласного бюджету. Тому необхідно шукати додаткові джерела фінансування», – резюмував заступник голови облради.

Зокрема, Іван Гончарський запропонував звернутися за допомогою до народних депутатів, а Євген Криницький рекомендував подати проєкт до ДФРР. Також від профільного управління надійшла пропозиція взяти участь в національному проекті «Велике будівництво», в рамках якого у 2021 році заплановано відновлення 100 культурних об’єктів по всій Україні.

Як виявилось, варіантів є чимало. Але найголовніша проблема на сьогоднішній день – нова проєктно-кошторисна документація на ремонт Михайлівського будинку культури.

Тож, за результатами наради було вирішено оновити проєкт і, оскільки сума велика, то відразу запланувати його поетапне впровадження, починаючи з ремонту фасаду з укріпленням стін та фундаменту, далі перекриття даху і наостанок залишити внутрішні роботи. Також сільському голові необхідно в найкоротші терміни отримати кадастровий номер на ділянку, на якій знаходиться Михайлівський будинок культури. Віталій Булюк, на правах головуючого, доручив Івану Гончарському взяти на особистий контроль виконання вищезазначених рішень.

Довідка. Михайлівський сільський будинок культури Скадовського району, в якому розташовані бібліотека, танцювала зала, мала та глядацька зала на 350 місць, побудований у 1968 році.

0 комментариев
21 апреля 2021, 04:17
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Фермер из Херсонщины обустроил для земляков пляж и открыл бесплатный зоопарк
Фермер из Херсонщины обустроил для земляков пляж и открыл бесплатный зоопарк
Подарок для детей и взрослых сделал фермер из села Бехтеры Александр Еременко. За свой счет он приобрел участок площадью семь гектаров и обустроил там пруд. Сперва планировал заполнять его только из...
25 марта 17:43
7177
Кто наживался на паспортах моряков?
Кто наживался на паспортах моряков?
Еще совсем недавно получить паспорт моряка было большой проблемой. Надо было найти через кого, кроме того, всё это выливалось в немалые деньги. Обычно моряку советовали «особый» крюинг, и...
26 марта 12:29
4961
Руководство Херсонской областной больницы отстранили от выполнения обязанностей
Руководство Херсонской областной больницы отстранили от выполнения обязанностей
Председатель Херсонской ОГА Сергей Козырь издал распоряжение отстранить руководство ХОКБ на время расследования причин вспышки коронавируса в медучреждении. Об этом в рамках своего брифинга сообщил пе...
29 марта 17:30
2893
В Херсоне внедряют европейский опыт по переработке пластиковых крышечек
В Херсоне внедряют европейский опыт по переработке пластиковых крышечек
Херсонская эко-команда “Zero Waste School” дарит обычным пластиковым крышкам из под бутылок вторую жизнь, превращая их в мебель, адресные таблички или даже игры. Молодежь уверена — з...
26 марта 17:52
2553