Все новости Херсона

Лента новостей
Политика
Кадетські класи та юнармія: як росіяни вербують херсонську молодь у тимчасовій окупації
31 марта 19:29
227
Кадетські класи та юнармія: як росіяни вербують херсонську молодь у тимчасовій окупації

Кадетські класи та юнармія: як росіяни вербують херсонську молодь у тимчасовій окупації

«Тема военно-патриотического воспитания и образования крайне важная для Херсонщины. Здесь дети в образовательном плане были «упущены». Им преподавали «американский» вариант истории, где все с ног на голову перевернуто. Будем это исправлять», ? віщає на своїх пропагандистських каналах колаборант Володимир Сальдо, який з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну погодився на співпрацю з окупантами та обійняв посаду голови обласної окупаційної адміністрації. «Исправлять» зрадник планує через пропаганду й залучення молоді до військових рухів та відкриття відповідних закладів освіти на тимчасово окупованій частині української Херсонщини.

У жовтні під час наступу українських військ і операції зі звільнення правобережної Херсонщини Сальдо та його посіпаки втекли до Генічеська, проголосивши це місто своїм адміністративним центром Херсонської області. Саме звідси Сальдо і Ко продукують усі пропагандистські імперські нісенітниці. А застосовують їх, на жаль, на українських громадянах, які стали заручниками росіян на тимчасово окупованому лівому березі Херсонщини.

У населених пунктах нав’язування руського миру – у розпалі: людей змушують отримувати російські паспорти, користуватися рублем, віддавати дітей у школи, які працюють за російськими програмами, кормлять пропагандою.

Традиційно велику увагу окупанти приділяють «перевихованню» дітей на окупованих територіях.

Кадетські класи – це російська військова підготовка

У Росії діють десятки навчальних закладів кадетського типу, тобто спрямованих на початкову військову підготовку. Зазвичай вони охоплюють дітей 9-11 класів, передбачають повний пансіон, тобто цілодобове перебування в закладі протягом навчального року.
На тимчасово окупованих територіях Херсонської області росіяни проводять заходи, спрямовані на підвищення іміджу військової служби у збройних силах РФ. Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Так, у навчальних закладах Скадовського району на заняттях з допризовної підготовки юнаків проводиться агітація учнів 10-11 класів щодо вступу на військову службу до лав армії ворога.

Крім того, у Скадовському та Генічеському районах, а також колишніх Каланчацькому й Новотроїцькому (сьогодні ці райони входять до складу двох вищезазначених) окупаційна адміністрація анонсувала створення кадетських класів у школах. З метою мотивації юнаків віком від 15 років поглиблено вивчати військову справу.

За попередньою інформацією, юнаки, які мають відповідну підготовку, отримають можливість обіймати первинні керівні (сержантські) посади в разі призову на військову службу.

«Мілітаризація дітей – це одна з технологій боротьби РФ за розум та серце молоді на окупованих нею частинах територій Луганської та Донецької областей», – писав 16 серпня 2021 року, тобто до початку повномасштабного вторгнення, Павло Лисянський, директор Інституту Стратегічних досліджень та Безпеки у своєму блозі на порталі «Лівий берег». Він якраз досліджував тему промивання мізків молоді на тимчасово окупованому Росією Донбасі.


Кадетські класи в РФ – це військова підготовка. Фото: росЗМІ

За його даними, з 2016 року Росія створила цілу систему залучення дітей у пропаганду руського миру, можливостей російської армії. Так чи інакше в цій системі були задіяні абсолютно всі діти.

Згідно з планами пропагандистів, до 2025 року всі школи ОРДЛО мали бути перепрофільовані на кадетські корпуси з поглибленим вивченням історії Росії, історії рідного краю (історія незаконних збройних формувань «ЛНР» та «ДНР»), слова божого, допризовної підготовки юнаків і дівчат. І таких закладів станом на 2021 рік було створено чимало.

Для тих дітей, хто не навчається в кадетських класах, були створені гуртки військово-патріотичного виховання. Іншими словами, це неформальні уроки мілітаризації для дітей, де вивчають військову справу, рукопашний бій, історію Росії.

Ще одна технологія дитячої мілітаризації в ОРДЛО для тих, хто не задіяний у перших двох, – це так звані уроки мужності. Один раз на тиждень силові органи «ЛНР» та «ДНР» по черзі проводять уроки мужності, на яких розповідають учням шкіл про «подвиги» лідерів незаконних збройних формувань «ЛНР» та «ДНР», пояснюють, як необхідно користуватися зброєю тощо. Тих, хто проявляє активність, запрошують у військові клуби або до кадетських класів.

Тобто уникнути впливу пропаганди неможливо, бо на тимчасово окупованих територіях уважно контролюють кожну дитину шкільного віку.

Як уберегти дитину від впливу ворожої пропаганди

Саме за такою схемою – залучення дітей до пропагандистських заходів – діють росіяни й на тимчасово окупованій території Херсонщини. Спочатку вони змушують дітей навчатися за російськими освітніми програмами, а потім втягують у різні навколовійськові рухи.

Зокрема, нав’язують рух юнармійців, який був заснований у Росії у 2016 році як молодіжний військово-патріотичний рух.

У березні 2022 року Головне управління розвідки України оприлюднило наказ вищого воєнного керівництва РФ «Про організацію залучення членів військово-патріотичного громадського руху «Юнармія» до проведення спеціальної операції на території України», підписаний міністром оборони РФ Шойгу. У документі йдеться про підготовку звітності потенційного людського резерву у віці 17-18 років для залучення до бойових дій у складі окупаційної армії. Вище воєнне керівництво РФ мало надати пропозиції стосовно проведення підготовки зазначеного особового складу в найкоротші терміни.


Юнармійський рух в РФ. Фото: росЗМІ

Тобто вчорашні російські юнармійці сьогодні воюють на українській землі. Цілком очевидно, що така ж доля може спіткати й українських дітей, які перебувають у тимчасовій окупації та залучаються до всіх цих кадетських класів та юнармій.

На жаль, захистити дітей, які перебувають в окупації, від російського впливу неможливо. Через колаборантів, особливо в невеликих населених пунктах, одразу стає відомо, чи відвідує дитина окупантську школу. Батьків примушують віддавати дітей на навчання за російською програмою.

У Херсоні, який перебував у тимчасовій окупації до 11 листопада 2022 року, росіянам так і не вдалося запустити повноцінний освітній процес. Вони намагалися відкрити декілька шкіл, але вже у жовтні закрили їх на вимушені канікули, а потім ще на якусь перерву. Тобто можна було уникнути такої «освіти» та майже спокійно за допомогою VPN мати доступ до української системи онлайн навчання.

Станом на 1 вересня Херсонщина сформувала свою освітню мережу на базі керівників шкіл та колективів, які виїхали на підконтрольну уряду України територію.

Як зазначала начальниця Департаменту освіти й науки Херсонської обласної військової адміністрації Тетяна Юшко, територіальні громади змогли сформувати дистанційну освітню мережу, до якої зайшли 154 заклади освіти. Станом на 1 жовтня майже 63 000 дітей Херсонщини (а це вже 2/3 дітей шкільного віку, зареєстрованих в області) відвідували школи, які ввійшли до обласної дистанційної мережі.

Варто зазначити, що такі школи працюють і на територій лівобережної Херсонщини, але долучатися до навчання дітям стає дедалі важче. Окупанти відслідковують такі родини, погрожують. До того ж, там нема українського мобільного зв’язку, що ускладнює онлайн навчання.

Правозахисники та херсонці, які пережили окупацію, радять батькам і дітям на тимчасово окупованих територіях:
- перш за все, дбати про власну безпеку та безпеку дітей. Якщо немає можливості уникнути російського навчання, то не протестувати, пояснювати дітям, що це тимчасово;
- розмовляти з дітьми про ситуацію, пояснювати, що головне – безпека;
- не розповсюджувати інформацію про онлайн навчання в українській школі;
- якщо немає можливості кожного дня приєднуватися до уроків через небезпеку або проблеми зі зв’язком, то обрати домашнє або індивідуальне навчання та намагатися опановувати програму;
- за нагоди, вдати, що дитина хвора, що їй потрібен індивідуальний графік навчання;
- звичайно що кращий варіант – виїхати з тимчасово окупованої території, але зараз єдиний канал виїзду – через Крим;
- вірити, що лівий берег Херсонщини буде звільнений, українська освіта повернеться, і можна буде наздогнати весь матеріал.

Гривна
0 комментариев
28 мая 2023, 02:43
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Мужчинам, выехавшим за границу приготовиться: для них озвучили важную информацию
Мужчинам, выехавшим за границу приготовиться: для них озвучили важную информацию
В первый день войны очень много мужчин уехало заграницу. Тогда еще не был введен запрет на пересечение границы военнообязанными. Уже в последующие дни и сегодня мужчинам в возрасте от 18 до 60 лет вые...
20 мая 04:00
31655
Платят больше чем в Польше: одна из стран ЕС переманивает украинцев
Платят больше чем в Польше: одна из стран ЕС переманивает украинцев
Все чаще беженцы из Украины предпочитают работать в Румынии. Эта страна пытается конкурировать с Польшей и предлагает неплохие заработные платы, хоть они и не всегда предлагают предложения польских ра...
30 апреля 03:46
15792
В Запорожской области около 200 полицейских перешли на сторону врага
В Запорожской области около 200 полицейских перешли на сторону врага
Правоохранительные органы Запорожского региона продолжают изобличать предателей и коллаборантов, которые перешли на сторону врага на оккупированной территории.Об этом стало известно во время открытия...
24 мая 04:01
5533
В украинских обменниках отказываются принимать валюту: что происходит
В украинских обменниках отказываются принимать валюту: что происходит
Украинские обменники отказывают принимать не только поврежденные банкноты, но и устаревшие. Для обмена таких денег понадобится обращаться в банк. Тот в свою очередь отправит деньги банку-корреспондент...
14 мая 04:45
4568
Как «правильно» говорить с инспектором: водителям рекомендовали ответы на провокационные вопросы полиции
Как «правильно» говорить с инспектором: водителям рекомендовали ответы на провокационные вопросы полиции
В Украине ужесточаются санкции за нарушение на дорогах. Для большинства водителей остановка и диалог с патрульными — это стрессовая ситуация, даже если водитель ничего не нарушал.Чтобы избежать недора...
11 мая 03:45
3719
3
Платят больше чем в Польше: одна из стран ЕС переманивает украинцев
Платят больше чем в Польше: одна из стран ЕС переманивает украинцев
Все чаще беженцы из Украины предпочитают работать в Румынии. Эта страна пытается конкурировать с Польшей и предлагает неплохие заработные платы, хоть они и не всегда предлагают предложения польских ра...
30 апреля 03:46
15792
2
Субсидії на літо: кому з українців потрібно повторно подавати заявку до ПФУ
Субсидії на літо: кому з українців потрібно повторно подавати заявку до ПФУ
Житлові субсидії на літо призначаються в Україні з 1 травня до 30 вересня. Більшості громадян виплати автоматично продовжуються із опалювального періоду на неопалювальний. Проте, деяким громадянам пот...
20 мая 09:44
502
2
Каждый военнообязанный получит электронный код: что известно об этом обновлении
Каждый военнообязанный получит электронный код: что известно об этом обновлении
Общая мобилизация продолжается, военнообязанным и дальше вручают повестки, причем делают это достаточно активно. Процесс мобилизации и взятия военнообязанных на учет постоянно сопровождается изменения...
30 апреля 03:45
2653
1