Юні генічеські музиканти влаштували грандіозний концерт
18 квітня в Генічеській школі естетичного виховання відбувся звітний концерт народного відділу «Музичні візерунки». У цей день в залі зібралося багато людей, які з великим задоволенням слухали сольні та ансамблеві номери в виконанні учнів і викладачів. На високому професійному рівні звучали як відомі класичні, так і українські народні музичні твори.
Зараз Генічеська школа естетичного виховання готується до свого 60-ти річного ювілею і під час заходів розповідається про людей, які увійшли в історію навчального закладу. Першим викладачем по класу баяна був Прокушкін Олександр Васильович. Його учнями в 1957 та 1958 роках стали Юрій Лопушанський та Анатолій Супрунов, які після завершення Херсонського музичного училища повернулися в рідну школу і навчали дітей грі на баяні та акордеоні. На протязі багатьох років на народному відділі працювали: Анатолій Єфімович Казаренко, Леонід Федорович Арещенко, який створив оркестр баянів, Анатолій Семенович Лук’яненко, що став потім директором Новоолексіївської музичної школи, Іван Павлович Куцепов, Валерій Миколайович Носань, Валерій Михайлович Лавриненко, Валерій Володимирович Половина та інші. Традиції, закладені ними, продовжує колектив школи.
На народному відділі навчається 56 учнів, які відкривають для себе секрети гри на баяні, акордеоні, домрі та гітарі. Їх навчають викладачі з великим досвідом роботи, серед яких завідуючий народним відділом Анатолій Іванович Супрунов (стаж — 49 років) та Ольга Ростиславівна Козачок (стаж — 40 років). З приходом викладачів Валентини Петрівни Сергєєвої та Світлани Вікторівни Козачок народний відділ поповнився маленькими музикантами, які вже грають в ансамблях з учнями старших класів.
У залі виконавців уважно слухав Володимир Федорович Чекамов, який пропрацював в школі 47 років. Він майстер імпровізації, який грає не тільки на баяні, а ще на багатьох музичних інструментах. Володимир Федорович показав на концерті свої виконавські здібності, зігравши однією рукою на своєму улюбленому інструменті — баяні та згадав, як в співдружності з місцевим поетом Кімом Колосовим народилась відома пісня «Генічеський вальс». Маестро усі вітали оплесками та подарували йому весняні квіти.
Виступи музикантів дуже тепло приймали слухачі. Учасниками концерту були, як початківці, так і лауреати та дипломанти Міжнародних, Всеукраїнських і обласних конкурсів. У цей день виступили: оркестр баянів (керівники: Супрунов А.І., Сергєєва В.П., партія фортепіано – Стефановська Т.Г.), дует акордеоністів – Медвідь Катерина, Дерипаско Богдан, ансамбль баяністів та акордеоністів, дует баяністів- Ігнатовичі Даниїл та Микита, Дьомкін Артемій, Садовніков Юрій, дует гітаристів — Красильников Ілля, Калінін Володимир, Ванін Олексій (клас викладача Сергєєвої В.П.), ансамбль народних інструментів, Іван Карасьов, Асанов Ельдар, Перепросова Вікторія (клас викладача Козачок С.В., концертмейстер Затона Ю.В.), Каунов Дмитро, Колбасенко Олександр (клас викладача Козачок О.Р.), інструментальний ансамбль молодших класів, тріо баяністів «Козацькі вихиляси» — Чучко Денис, Сай Анатолій, Король Микола (керівник Супрунов А.І.), ансамбль гітаристів та скрипалів (керівники: Сергєєва В.П., Сердюк Л.О.), ансамбль скрипалів старших класів та соліст Олексій Ванін (концертмейстер Віталій Гетьман, бас-гітара Руслан Кадиров). В інструментальних колективах приймали участь учні класу Козачка Є.О.
Цей концерт продемонстрував, що народним інструментам, які є відображенням духовної культури українського народу, призначено і надалі звучати яскраво і самобутньо. 24 квітня в Генічеській школі естетичного виховання в 16:30 відбудеться звітний концерт вокального відділу. Запрошуються всі шанувальники вокально-хорового мистецтва.
Фото Олександра Прихненко
Джерело: видання "Новий Візит"