Якість меддопомоги херсонським ВІЛ-інфікованим підвищиться?
Станом на 1 січня цього року в області на диспансерному обліку перебуває 4 021 ВІЛ-інфікована особа, хворих на СНІД – 803 особи, в тому числі 16 дітей. За 2015 рік від захворювань, зумовлених СНІДом, померло 35 осіб. Майже 85% ВІЛ-інфікованих області – це особи репродуктивного та працездатного віку (18-49 років). АРВ-терапію отримують 1852 жителя області, в тому числі 89 дітей.
З огляду на такі показники, у Херсоні вельми доречно збираються впроваджувати пілотний проект «Сталість ВІЛ-послуг». Його презентували у «Херсонській міській клінічній лікарні ім. Є.Є. Карабелеша» вчора, 6 квітня.
«Ми будемо працювати над створенням механізму розширення доступу до консультування та тестування на ВІЛ з подальшим взяттям на облік та призначенням АТР лікування, щоб не допускати випадків СНІДу. В рамках проекту, планується відкриття кабінетів інтегрованої допомоги. Вперше будемо рахувати вартість послуг та працювати над соціальним замовленням. Вся система охорони здоров`я від адміністрації міста до медсестри та сервісних громадських організацій будуть залучені до реформаторських ініціатив пілоту», - зазначив виконавчий директор ХМГО «Асоціація 21 століття», керівник пілоту Ярослав Зятюк.
Проект сприятиме забезпеченню функціонування сталої моделі надання життєво важливих ВІЛ-послуг на місцевому рівні для найбільш уразливих до інфікування груп населення та людей, які живуть з ВІЛ. У рамках діяльності пілоту передбачається оптимізація маршруту пацієнта на шляху від виявлення ВІЛ і до забезпечення подальшого лікування, вивчення ситуації щодо кадрового забезпечення, пошук механізмів матеріального заохочення медичних працівників, тощо.
В закладах первинної та спеціалізованої медичної допомоги планується впровадження базового пакету послуг, який включає експрес-тестування на ВІЛ, роботу з поведінковими змінами людини, коли вона дізнається про свій діагноз та перенаправлення у відповідний заклад для лікування.