Як херсонцям уберегтися від підступної напасті?
Щороку 24 березня Україна та весь світ відзначають Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом.
У Херсонській області захворюваність на туберкульоз перейшла епідемічний рівень ще в 1992 році.
Збудник хвороби довго зберігає свої властивості при висиханні, замерзанні, але гине під дією прямого сонячного проміння та ультрафіолетового випромінення. Мікобактерії, які проникли в організм людини, не обов`язково спричиняють захворювання. Багато з них гине, а деякі зберігаються в організмі та при зниженні захисних сил організму активізуються і викликають хворобу.
Найчастішими ознаками туберкульозу є тривалий кашель (понад 2 тижні), немотивована слабкість та втрата ваги, нічна пітливість, незначне підвищення температури тіла, швидка втомлюваність, болі в грудній клітці. Але на перших стадіях свого розвитку дане захворювання себе не проявляє і тільки при рентгенологічному обстеженні можна запідозрити патологію в легенях.
Для запобігання туберкульозу необхідно зміцнювати своє здоров`я, вести здоровий спосіб життя, відмовитись від шкідливих звичок, дотримуватись особистої гігієни, регулярно займатись фізичними вправами, загартовуватись.
Флюорографію грудної клітки необхідно проводити дорослим 1 раз на 2 роки, схильним до захворювань - щорічно.
Туберкульоз виліковний, але повне одужання можливе за умови раннього виявлення та початку лікування, суворого дотримання режиму і рекомендацій лікаря. Збудник туберкульозу здатний видозмінюватися та пристосовуватися до тих препаратів, які раніше на нього згубно впливали. Категорично забороняється переривати курс лікування, оскільки це призводить до розвитку резистентних до ліків форм туберкульозу.