"Херсонводоканал" закликає херсонців дбати про своє здоров’я
З метою запобігання небезпечним випадкам інфікування населення через питну воду у квітні кожного року МКП "Херсонводоканал" проводить загальноміську дезінфекцію мереж.
Крім того, регулярно у резервуарах питної води на насосних станціях виконується знезараження води гіпохлоритом натрію. Виконання всіх, без винятку, ремонтних робіт на мережах водопостачання завершується локальною дезінфекцією пошкоджених ділянок. Щоденно лабораторією питної води виконуються хіміко –бактеріологічні дослідження з метою контролю якості питної води.
Але безпека залежить і від культури водоспоживання. Тому наполегливо рекомендуємо дотримуватись головних заходів профілактики.
"Херсонводоканал" звертається до мешканців міста з проханням не використовувати у своїх домоволодіннях вигрібні ями, якщо вони не відповідають умовам герметичності.
Також викликає занепокоєння той факт, що деякі домовласники на своїх подвір’ях, без дотримання санітарних норм, бурять артезіанські свердловини, що може привести до забруднення водоносного горизонту. Особливу небезпеку несуть фільтри, які мешканці встановлюють у своїх квартирах. Якщо такий фільтр залишається без проточної води (вихідні або святкові дні багато хто проводить не вдома), він стає розсадником бактерій та вірусів. Тому перед вживанням води з фільтру, який не використовувався більше доби, його треба ретельно промити проточною водою на протязі 10 хвилин.
Дотримуйтесь правил особистої гігієни – ретельно мийте руки перед їжею та її приготуванням, обов’язково після відвідування туалету, в туалеті змивайте при закритій кришці унітазу.
При появі перших кліничних проявів кишкової інфекції: підвищеної температури, блювоти, нездужання, слабкості негайно звертайтесь за допомогою у медичні установи.
Для довідки. Норо- і ротавіруси – збудники гострих кишкових розладів. Вони дуже заразні: всього 10-100 частинок віруса достатньо для зараження людини. Віруси досить життєздатні, гинуть тільки від хлорвмісних дезінфікуючих засобів та при нагріванні понад 60˚С. Головні шляхи розповсюдження інфекції:
- харчовий, при використанні немитих овочів та фруктів:
- водний, коли людина вживає воду, що містить вірус;
- контактно-побутовий, коли вірус потрапляє до організму через брудні руки, побутові речі, посуд тощо.
Інкубаційний період – від кількох годин до 2 діб. Захворювання проявляється загальною інтоксикацією, підвищенням температури, блювотою, діареєю понад 8 разів на добу. Самопочуття нормалізується через декілька днів, але людина може бути носієм інфекції до 1 місяця, що обумовлює епідеміологічну небезпеку. Відомі летальні випадки від даної інфекції.
Шановні херсонці! Бережіть здоров’ясвоєта своїх близьких, дотримуйтесь виконання санітарних норм та правил!