Херсонці борються з ВІЛ/СНІДом
5 липня в конференц-залі Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке провели головний лікар дитячої обласної клінічної лікарні Інна Холодняк та головний лікар обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Наталія Риженко.
На засіданні розглядалися питання про хід виконання обласних цільових соціальних програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки та протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки в Голопристанському та Чаплинському районах. Також обговорювались виконання рекомендацій обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу від 29 березня 2016 року у Бериславському районі та місті Херсоні й питання фінансування програми замісної підтримувальної терапії за рахунок місцевих бюджетів.
Станом на 01.04.2016 року у Чаплинському районі на диспансерному обліку перебуває 81 ВІЛ-інфікована особа, з них 8 хворих на СНІД. В Голопристанському районі відповідно 164 інфікованих осіб на обліку і 22 хворих на СНІД. Основні статистичні показники по ВІЛ/СНІДу в обох районах нижчі за обласні, лише смертність перевищує обласний показник.
Відмічено зростання захворюваності на туберкульоз станом на 23 червня 2016 року: на 9% в Голопристанському районі, на 10% - в Чаплинському. Власних пересувних флюорографів райони не мають, проте заступник голови Голопристанської райдержадміністрації Віталій Данильченко повідомив, що угода про використання на території району флюогографа Скадовського центру ПМСД вже підписана. В Чаплинському районі виділено кошти на транспортування осіб, що потребують профілактичного обстеження, до стаціонарного флюорографа в райцентрі.
За словами керівника міжвідомчої робочої групи обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Тетяни Анікейчик, медичний аспект роботи щодо профілактики туберкульозу проводиться на високому рівні, але необстеженими залишаються особи, що в пошуках роботи мандрують по області. Для залучення їх до профілактичних оглядів необхідно налагодити співпрацю з сільськими та селищними головами. Кабінети «Довіра» досі не створені, в Чаплинському районі не працює центр соціальної служби для сім`ї, дітей та молоді.
В Бериславському районі було виділено з районного бюджету додатково 28,4 тис. гривень для закупівлі вакцини БЦЖ та туберкуліну. Тому майже всіх дітей вдалося провакцинувати. До фінансування обласних програм в районі планують залучати кошти сільських і селищних рад.
Президент ХОБФ «Мангуст» Євгенія Лисак нагадала учасникам зустрічі про зменшення фінансування Глобальним Фондом замісної підтримувальної терапії для споживачів ін`єкційних наркотиків та висловила прохання вже зараз розпочати пошук фінансів в місцевих бюджетах, адже повернення клієнтів ЗПТ до вуличних наркотиків спричинить загрозу для суспільства.
За результатами тривалого обговорення та дискусії учасники засідання визначилися з рекомендаціями щодо оцінки роботи Чаплинської райдержадміністрації, забезпечення функціонування центру соціальних служб, забезпечення аптечних мереж лікувальними засобами для проведення замісної підтримуючої терапії, тощо.