Общество


Херсонські вузи не прийматимуть кримських абітурієнтів?

3 Апреля, 21:30

: 763


Херсонські вузи не прийматимуть кримських абітурієнтів?

Херсонські вузи не прийматимуть кримських абітурієнтів?

Народний депутат від Херсонщини Олександр Співаковський вважає непослідовними кроки законотворців щодо боротьби з корупцією та щодо сприяння в здобутті вищої освіти дітям з окупованих територій. Про це повідомляє видання "Любимый Херсон".

 Депутат  оцінив сьогоднішнє засідання Погоджувальної ради. Здивували його особливо декілька питань. Але найбільше те, що стосується сприяння здобуттю вищої освіти в Україні дітям з окупованих територій. Для них мали б створити квоту в 1000 місць, а проте не створили і сам законопроект як малозначущий (хоча кінець навчального року вже за два місяці) не розглянули. 

Для Херсонщини як для області, де гототувалися прийняти насамперед кримчан, це - важлива інформація: 

Законопроект за р.н. 6116 “Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України”, співавторами якого виступили 16! народних депутатів України.
Цим Законом ми надаємо квоту у розмірі тисячі місць кримським дітям, які закінчують школу, для того, щоб вони навчались у нас, на материковій Україні. Вважаю, що саме такі точкові кроки дають конкретний меседж для нашої молоді у Криму про те, що їх тут чекають, і саме в такий спосіб ми зможемо повернути Крим.
Тому виникає досить просте та логічне запитання – чи є у нас політика за якої ми будемо працювати з людьми, щоб вони були українцями на тимчасово окупованих територіях? Зауважу, що нещодавно навіть сімферопольські мас-медіа відреагували на цей законопроект, який викликав у них неабияку тривогу….
Повторюю, у нас є для цього рецепт, і він дуже простий – відкрити тисячу місць для кримських дітей, які закінчують школу, щоб вони навчались у нас. Чому ж нам цей законопроект не потрібен?
Для того, щоб бачити кримську молодь у нас в Україні, у наших українських вишах, ми повинні за них боротися, соціалізувати їх! А що ми робимо? Ми не включаємо цей законопроект до порядку денного і робимо вигляд, що цієї проблеми не існує..
Так бути не може!!! - написав у себе на сторінці Facebook Співаковський, після того як виклав своє бачення майже в тих саме словах  і на Погоджувальній раді. 

 Дійсно, виходить цікаво: широко декларовані як найважливіші напрямки інтеграції та повернення до національної освіти та материкової України дітей з анексованих та окупованих територій  раптом виявляються не такими вже й важливими? І це - напередодні завершення навчального року? Чим же це обумовлене - невже передумали повертати півострів та схід? Чи просто, на відміну від херсонського нардепа, не вірять у силу освіти?

Як би там не було, та якщо ці питання вирішені до кінця травня не будуть, то конкурентів у наших місцевих випускників буде менше. І це хоча і зручність, але - не здобуток. Нема людей - нема проблем?

Читайте также:


Комментарии

Комментариев 0

07.12 2019, 9:00

Лента новостей
Все новости
Больше новостей


В Херсоне ночью изнасиловали женщину

В Корабельном районе Херсона примерно в 3 часа…

Херсонщина снова впереди страны всей: вошла в тройку областей с самыми низкими зарплатами

"Области Украины с самыми низкими среднемесячными зарплатами:…

В больнице Херсона в тяжелом состоянии лежит 2-летняя девочка с ожогами: ей срочно нужны доноры

В Херсонской областной детской клинической больнице в отделении анестезиологии с…

Верховная Рада хочет от Зеленского расследования в отношении херсонского депутата и его жены

Депутат горсовета Херсона Виталий Богданов сообщил в фейсбук: «Сегодня Верховная…

Вход на сайт
E-mail
Пароль
Новый пользователь
E-mail
Пароль
Вподобайте нас у Facebook і отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин.
Я вже вподобав "Херсон Daily"
X
Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей!
Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей вместе с KhersonDaily!