Херсонські рятівники провели семінар
16 червня в управлінні молоді і спорту Херсонської міськради відбувся семінар-нарада за темою: «Забезпечення збереження життя і здоров’я вихованців прийомних сімей і будинків сімейного типу», про це повідомляє прес-служба облДСНС.
На зустрічі були присутні мами й тата, які піклуються про тих, кому також потрібна батьківська любов попри всі життєві негаразди.
У роботі семінару взяли участь і представники Служби порятунку «101» Херсонської області. Спершу головний спеціаліст управління освіти міста Тетяна Кошелюк звернула увагу присутніх на те різнобарв’я небезпек, що чатують на дитину під час її знаходження на самоті. А серед них: у помешканні – електроприлади, сірники і газ, на вулиці – транспорт, у лісі – небезпечні предмети воєнних часів, плазуни і комахи тощо. І тепер, коли навчальний процес завершився, діти перебувають на канікулах, їх безпека у першу чергу залежить від того, на стільки добре вони обізнані з правилами безпеки життєдіяльності.
Розмову про безпечне літо продовжила начальник сектору пропаганди та агітаційної роботи Центру забезпечення діяльності Головного управління ДСНС області майор служби цивільного захисту Оксана Федоренко.
«У літній період на першому плані безпечний відпочинок біля водойм: на морі, річці, озері. Настійливо раджу вам вибирати для купання лише визначені для цього місця, які обладнані рятувальним постом, де почищене дно, є пристосування для входу і виходу з води,- сказала вона. – Пам’ятайте про те, що в каналах купатися заборонено. Великими буквами про це пишуть на їх бетонних плитах, однак, статистика свідчить, що не всі зважають на заборони. Стережіться небезпек на річках, зокрема, маломірних суден. І найголовніше: пильнуйте за дітьми! Слідкуйте за прогнозом погоди і не наражайте себе і своїх вихованців на небезпеку, заходячи у воду під час шторму чи сильного вітру».
На нараді поділилася інформацією і представник обласного Центру здоров’я і спортивної медицини. Мова йшла про небезпеку від вживання у їжу грибів, про укуси плазунів і комах.
Представники прийомних сімей і будинків сімейного типу отримали нескладні і зрозумілі поради щодо надання першої домедичної допомоги, якщо травмування все ж таки станеться.
У дитсадках і школах протягом навчального процесу систематично проводиться робота по роз’ясненню основних правил збереження життя і здоров’я.
Для цього освітяни запрошують представників різних служб, зокрема, і з надзвичайних ситуацій.
Під час канікул цей зв’язок не переривається. У табори відпочинку до дітей з різними акціями і конкурсами приїздять рятувальники, а ті в свою чергу приходять на екскурсії до пожежно-рятувальних частин.
Отож, разом з батьками ми збережемо наших дітлахів, щоб вони здоровими і неушкодженими повернулися до навчального процесу у вересні.