Здоровье


Херсонські матері подали петицію про допомогу хворим на цукровий діабет: збір підписів до 16 січня

Просмотров: 941

5 Января, 14:48


Херсонські матері подали петицію про допомогу хворим на цукровий діабет: збір підписів до 16 січня

120 підписів на сьогодні з 250 необхідних і за 11 днів спливає термін їх збору під петицією на сайті Херсонської міської ради про допомогу дітям і дорослим, хворим на інсулінозалежний цукровий діабет. 500 тест-смужок для глюкометрів; 2 шприц-ручки для вводу інсуліну, 150 голок до них; 100 шприців для ін’єкцій; помпи; розхідні матеріали для них; 2 сенсори для моніторингу рівня глюкози в крові. Все це із розрахунку на місяць та глікоген раз на два роки і гроші на оздоровлення – ось про що просять херсонки, які подали петицію. 

Катерині Лазаренко – 12. Хворіє на цукровий діабет першого типу 3 роки. Дівчині необхідно близько 5-6 ін’єкцій інсуліну щодня. Щоб зекономити на голках для шприц-ручок, міняють їх кожні два дні, - розказала мама Катерини Тетяна Лазаренко: 

"На голки, на ланцети, плюс смужки для перевірки рівня ацетону (адже коли підвищується рівень цукру, ацетон обов’язково потрібно міряти), плюс смужки для глюкометру – на це іде приблизно чотири тисячі гривень щомісяця. Якщо це сенсорний моніторник, то це щомісяця сім тисяч." 

Тетяна Лазаренко – одна з матерів, які ініціювали подання петиції про допомогу хворим на цукровий діабет першого типу. Минулого року від держави її донька отримала 7 упаковок тест-смужок для вимірювання рівня цукру у крові. Від міста – нічого, - розказала вона: 

"Сенсор, якщо підключили. Ось піднесли і ось рівень цукру на цей момент. Це без проколу пальця. Щодо цього. То на моє звернення МОЗ відповіло: міряти цукор 4 рази на дому. Хоча ми міряємо щоразу перед їжею і після неї, обов’язково перед сном, щоб дитина не впала в гіпо. Це близько шести вимірів цукру на день. А буває і до 15. ……. На жаль, моніторинг в Україні не сертифікований. Такого сенсору вистачає на два тижні. Потім його міняють. Такий сенсор коштує приблизно півтори тисячі гривень. Таких потрібно два щомісяця." 

У Херсоні та області на початок 2019-ого було зареєстровано 6323 дорослих та 258 дітей, хворих на інсулінозалежний цукровий діабет, - розказала голова правління Херсонської обласної асоціації діабетиків Ніна Головченко:

"Мета цієї петиції - привернути увагу і кошти, насамперед, до вирішення проблем дітей з діабетом і дорослих, які мають це захворювання. Потрібні не лише інсуліни, а багато інших компонентів. Це, насамперед, самоконтроль, для якого потрібні глюкометри, тест-смужки. Зараз є прилади, які моніторять рівень глюкози щохвилини, але вони дуже витратні. Самі хворі не в змозі забезпечити себе цими приладами. Це дуже гарно, що у нашому місті є така програма. Але фінансування, яке передбачене по роках, не виділяється."

Заступниця начальника управління охорони здоров’я міської ради Ірина Темешко спілкуватися на камеру відмовилась, але телефоном підтвердила, що міська цільова програма "Цукровий діабет" на 2018-2020 роки затверджена, але фінансування відсутнє. Чиновниця розказала: до першого квітня цього року управління охорони здоров’я буде отримувати кошти з міського бюджету і здійснювати перерахунок грошей суб’єктам підприємницької діяльності (аптекам) за відпущений ними інсулін. Бюджет на 2020 в місті не прийнятий. Домовились, що поки аптеки відпускатимуть інсулін за рецептами, а гроші отримають після того, як в Херсоні приймуть бюджет.

suspilne.media

Читайте также:

Новости партнеров

Комментарии

Комментариев 0

29.10 2020, 4:38
bazar
Херсонський Базар
Status - твоя надійна інвестиція у комфорт, безпеку та естетичність

Лента новостей
Все новости
Больше новостей

Инфографика


В Херсоне презентовали «Степову симфонію»

В Херсонской областной библиотеке имени Гончара презентовали…

На Херсонщине пропала девушка

Скадовское отделение полиции разыскивает несовершеннюю Ковалеву Кристину…

Показання за газ тепер можна повідомляти через Інтернет

За інформацією прес-служби «Херсонгаз», контрольні показання із газових лічильників тепер…

Мошенникам удалось "втюхать" жителю Херсонщины виртуальный ноутбук

В Бериславское отделение полиции обратился 28-летний мужчина. Он рассказал, что…

Миша Романова рассказала правду о своих отношениях с Максом Барских

Певица из Херсона и экс-участница группы “ВИА Гра“ Миша Романова…

Вход на сайт
E-mail
Пароль
Новый пользователь
E-mail
Пароль
Вподобайте нас у Facebook і отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин.
Я вже вподобав "Херсон Daily"
X
Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей!
Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей вместе с KhersonDaily!