Все новости Херсона

Общество
Херсонські лікарі радять не «гратися» зі своїм здоров’ям
17 марта 10:57
134
Херсонські лікарі радять не «гратися» зі своїм здоров’ям

Херсонські лікарі радять не «гратися» зі своїм здоров’ям

Кількість хворих на цукровий діабет постійно зростає. У світі хворіє 8-10% населення, в Україні виявлено 3%, але багато не діагностовано.

Основним методом діагностики цукрового діабету є аналіз рівня глюкози в крові: перевищення 6,1 ммоль/л є ознакою переддіабетичного стану, для вагітних 5,1 ммоль/л є ознакою хвороби.

70% пацієнтів мають 2-й тип цукрового діабету, який можна попередити, звернувши увагу на власне здоров`я. Методи профілактики дуже прості: здорове харчування, контроль ваги тіла, достатня фізична активність та регулярний медичний контроль.

Беручи до уваги немалі показники захворюваності, сьогодні в Херсоні відбулася науково-практична конференція «Школа цукрового діабету» за участю сімейних лікарів, терапевтів, ендокринологів, гастроентерологів міста та області. Захід організований Управлінням охорони здоров`я облдержадміністрації, Міністерством охорони здоров`я України та ДУ «Науковий центр Радіаційної медицини» НАМН України.

Відкрила конференцію вітальними словами Лариса Бажан, головний позаштатний ендокринолог УОЗ Херсонської міської ради, яка подякувала організаторам та учасникам і зазначила: «2015 рік був важким і переломним для ендокринології області. Розформування ендокринологічної поліклініки призвело до значного збільшення навантаження на медичних спеціалістів міста і області. Дана науково-практична конференція проводиться з метою навчання сімейних лікарів, терапевтів надавати допомогу пацієнтам з цукровим діабетом».

У процесі роботи розглядались питання щодо розповсюдженості цукрового діабету в Україні та світі, особливостей діагностики та сучасних стандартів лікування захворювання, відмінності 1 і 2 типів хвороби, допомога при синдромі Діабетичної ступні. Також приділялась увага вибору препаратів для зниження рівня глюкози, особливостям дієти при захворювання.

З доповідями виступили: Олексій Камінський, д.м.н., керівник відділу ендокринології ДУ «Науковий центр Радіаційної медицини» НАМН України, Андрій Притульський, науковий консультант по діабетології представництва Берлін-Хемі АГ, Максим Горобейко, д.м.н., головний лікар УНПЦЕХ ТЕО і Т, Микола Свиридов, д.м.н., керівник відділу лікування Діабетичної ступні УНПЦЕХ ТЕО і Т.

Після заслуховування доповідей відбулось обговорення, консультації з окремих питань та видача сертифікатів учасникам науково-практичної конференції.

0 комментариев
09 декабря 2022, 00:52
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают