Херсонська лікарня знає, як оздоровити дітей
24 травня в конференц-залі КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» відбувся семінар-тренінг з питань медико-санітарного забезпечення літнього оздоровлення. Семінар для медичних сестер та лікарів-педіатрів області, які будуть працювати в літніх оздоровчих закладах, провели фахівці ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» та головні дитячі спеціалісти Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації – інфекціоніст та епідеміолог.
Відкривала семінар та представляла доповідачів Наталя Марченко, заступник головного лікаря дитячої обласної лікарні. Вона зазначила, що медичні працівники дитячих оздоровчих закладів несуть велику відповідальність за збереження здоров`я дітей, тому повинні мати доступ до всіх складових дитячих лагерів, в тому числі до харчоблоку і дитячого майданчику.
Епідемічна ситуація в країні нестійка і неблагополучна: за 2015 рік зареєстровано 7 млн. випадків інфекційних захворювань, 66% хворих – діти. За словами Наталії Єрємєєвої, головного позаштатного епідеміолога Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації, в 2015 році в Україні відбувся 101 спалах інфекційних захворювань, тоді як в 2013-2014 роках їх було 60-65 випадків, 35 спалахів – в дитячих оздоровчих закладах.
Протягом семінару більше 80-ти медичних працівників отримали велику кількість корисних знань щодо найбільш актуальних інфекцій в літній період – кишкових та респіраторних. Рівень захворюваності кишковими інфекціями щороку зростає. Головний дитячий інфекціоніст Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації Вікторія Челяк детально розповіла про профілактику і лікування гострих кишкових та менінгококових інфекцій. Гострі кишкові інфекції зазвичай супроводжуються діареєю, під час якої втрачається не тільки вода, а й життєво важливі електроліти, тому для пероральної регідратації доцільно використовувати спеціальні розчини, а не звичайну воду.
Спеціалісти закликали медичних працівників звертатися за допомогою до районних та обласних медичних закладів у складних випадках, або при підозрілих суперечливих симптомах, оскільки тільки в умовах стаціонару можливе повноцінне обстеження та лікування.