Діти Скадовська пройшли історичним Кінбурнським шляхом
Як стверджують середньовічні хроністи починаючі з ХVІ ст. на території сучасної Херсонщини існував шлях відомий як Кінбурнський. Він починався від Кінбурнської коси і закінчувався Перекопським перешийком. Каховське козаче товариство запропонувало вихованцям Скадовського Центру дитячої та юнацької творчості провести експедицію на території Очаківського району Миколаївської області та Голопристанського району Херсонської області історичним Кінбурнським шляхом. Початком маршруту було село Покровка Очаківського району Миколаївської області, засноване 14 жовтня в День Українського козацтва на Святу Покрову.
Кінцем маршруту була криниця Коп-Кую, що біля села Іванівка Садівської сільської ради Голопристанського району, де в ХVІІІ ст. розташовувася козацький форпост.
Проміжний пункт маршруту - село Геройське Голопристанського району. Саме тут у ХVІІІ ст. був центр Прогнойської паланки українського козацтва.
Цим шляхом проходили турецький мандрівник та письменик Евлія Челебі, 31-й кримський хан Мехмед-Гірея IV, генерал-лейтенант Михайло Іванович Леонтьєв, 56-й Кримський хан Крим-Гірей, французький дипломат та барон Франсуа де Тотт, німецький купець і мандрівник Ніколя Ернест Клеєман.
Завдання туристсько-краєзнавчої експедиції полягало у тому, щоб віднайти місця де протягом століть проходив Кінбурнський шлях та довести можливість його проходження у час вказаний у описах давніх мандрівників. Об’єктом даної краєзнавчої роботи були історія самого шляху та поселень, що існували на цьому шляху.
Експедицію очолював відомий на Херсонщині краєзнавець, директор Скадовського Центру дитячої та юнацької творчості Олег Миколайович Лиховид. Учасники експедиції цікаво та з науковою користю провели свій час.