Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
Депутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціями
16 декабря 09:10
13
Депутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціями

Депутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціями

З квітня 2020 року медичні заклади всіх рівнів медичної допомоги перейдуть на нову модель фінансування та матимуть договір з Національною службою здоров’я. Медичні послуги оплачуватимуться НСЗУ за прямими договорами із медзакладами, які працюватимуть за Господарським кодексом України. Для цього медичним закладам необхідно реорганізуватися у неприбуткові підприємствами. В іншому випадку, лікарні не отримають фінансування з державного бюджету та будуть змушені утримуватися з місцевих бюджетів.

Обласні медичні заклади Херсонщини вже пройшли процес автономізації, проте для депутатів обласної ради постало нове питання: за даними НСЗУ не всі новостворені КНП зможуть повноцінно функціонувати в нових умовах і вимагатимуть значного дофінансування з обласного бюджету. Зважаючи на це, народним обранцям необхідно зробити складний вибір – об’єднати, приєднати чи взагалі ліквідувати заклади із дублюючими функціями. Саме про це йшла мова під час чергового засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та здорового способу життя 13 грудня.

Спільно з головними лікарями обласних медичних закладів депутати ретельно вивчили ситуацію з утримання комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я в умовах реформування галузі та дійшли наступного висновку. Зокрема, з прийняттям нової державної концепції єдиного фтизіатричного простору постала необхідність об’єднання закладів, де перебувають хворі на туберкульоз. Тож депутати підтримали приєднання до КНП «Фтизіопульмонологічний медичний центр» Херсонської обласної ради відразу декількох закладів, а саме: КНП «Новозбур’ївська обласна туберкульозна лікарня» ХОР, КНП «Новотроїцька протитуберкульозна лікарня» ХОР, КНП «Обласна дитяча туберкульозна лікарня» ХОР. Таке об’єднання дозволить привести систему лікування хворих на туберкульоз у відповідність до міжнародних стандартів, згідно з якими акцентується увага на амбулаторному лікуванні.

Оскільки у передових країнах світу відсутній розподіл на психіатричну і наркологічну допомогу, то було підтримано пропозицію головних лікарів щодо приєднання КНП «Обласний наркологічний диспансер» Херсонської обласної ради до КНП «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради.

Розглянула профільна комісія і питання подальшої роботи медичних дитячих санаторіїв, власником яких є Херсонська обласна рада. На сьогоднішній день в області працюють 5 дитячих санаторіїв, але перспективи укладання договору з НСЗУ вбачаються лише з санаторієм «Дніпро» (зі зміною статусу на дитячий реабілітаційний медичний центр) та санаторієм «Джерельце» в структурі КНП «Херсонська обласна дитяча лікарня». Інші три санаторії потребують значних коштів, аби привести їх матеріально-технічне забезпечення у відповідність до вимог НСЗУ.

При цьому потреба в послугах цих закладів є низькою. З огляду на це, депутати вирішили ліквідувати КНП «Новокаховський обласний дитячий кардіоревматологічний санаторій «Дружба», КНП «Новомаячківський дитячий психоневрологічний санаторій «Надія» та КНП «Новоолександрівський обласний дитячий гастроентерологічний санаторій», а їх функції передати багатопрофільному дитячому санаторію «Джерельце», що дозволить надавати дітям повний спектр лікувальних та реабілітаційних послуг належної якості.

З метою покращення якості медичної допомоги населенню Херсонської області, підтримки медпрацівників та впровадження нової моделі ведення господарської діяльності в медичній галузі, обласна влада вирішила створити обласну програму розвитку та підтримки комунальних закладів здоров’я Херсонської обласної ради на 2020-2021 роки.

Прийняття цієї програми дозволить фінансувати з обласного бюджету ряд заходів, спрямованих на поліпшення стану здоров’я населення, зокрема, на придбання нового обладнання, медикаментів та перев’язувальних матеріалів, оплати комунальних послуг, соціальне забезпечення медичних працівників тощо. Програма фінансуватиметься лише за рахунок обласного бюджету. Так, на 2020 рік обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми становить 405211,4 тис. грн, а на 2021 рік – 455865,9 тис. грн.

Загалом у рамках роботи медичної комісії було розглянуто 21 питання порядку денного. Серед інших – звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2019 року, внесення змін до облбюджету-2019 та проєкт облбюджету-2020.

Нагадаємо, 20 грудня відбудеться засідання чергової сесії Херсонської обласної ради.

Депутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціямиДепутати розглянули доцільність функціонування ряду обласних медзакладів із дублюючими функціями

0 комментариев
27 февраля 2021, 17:50
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
В Украине хотят запретить бесплатные одноразовые пакеты в супермаркетах
В Украине хотят запретить бесплатные одноразовые пакеты в супермаркетах
Это предусмотрено законопроектом, который готовится пойти на второе чтение в парламенте На этой неделе Верховная Рада может принять во втором чтении законопроект №2051-1, предусматривающий ограничени...
28 января 17:13
4884
В ХГУ заработает виртуальный музей истории
В ХГУ заработает виртуальный музей истории
Херсонский государственный университет уверенно шагает в ногу со временем, активно работая над созданием современных интерактивных платформ. Одна из таких — виртуальный музей истории, который бу...
04 февраля 17:18
3646
Весной подорожают продукты: от чего придется отказаться
Весной подорожают продукты: от чего придется отказаться
Эксперты прогнозируют рост цен на повседневные для рациона продукты. Весной в Украине существенно подорожают зерновые продукты, овощи и фрукты. Инфляция в этот период составит 7-8%. Такую ситуацию п...
02 февраля 16:34
3039
На Херсонщину надвигается новый снежный циклон
На Херсонщину надвигается новый снежный циклон
В Укpаине, oжидается сильнoе ухудшение пoгoдных услoвий. Нoвый снежный циклoн Olaf накpoет севеpные, центpальные и южные oбласти. Oб этoм сooбщает пpесс-служба Гoсудаpственнoй службы Укpаины пo чpезв...
01 февраля 12:54
2851