Лента новостей
Люди
Чому білозерська молодь залишається вдома, не зважаючи на війну
Чому білозерська молодь залишається вдома, не зважаючи на війну
У Білозерці, яка сьогодні мало не щодня потерпає від ворожих обстрілів, у громадському секторі працюють молоді дівчата, які вирішили не шукати безпечного прихистку далеко від дому.Чомусь з війною в українців склалася така думка: у населених пунктах, наближених до фронту, зазвичай залишаються люди старшого віку, які особливо прив’язані до своєї хати. А молоді їдуть – якщо не за кордон, то на захід України.
Та ні. Насправді у кожного тут своя, унікальна історія. Хтось навіть під час окупації не покидав свою оселю та рідних, а хтось виїхав, та окрилений визволенням рідної Херсонщини, повернувся сюди назавжди.
Серед таких – мешканки Білозерки, волонтерки-фасилітаторки громадської організації “Білозерський центр регіонального розвитку” Діана Селецька та Вікторія Морозенко.
Дівчата не лише залишаються вдома, але й, долаючи небезпеку, дістаються у села громади і проводять там різноманітні активності та рефлексії, таким чином допомагаючи людям пережити воєнне лихоліття.
Отож, знайомимося з фахівчинями центру ближче та розпитуємо двох подруг про те, де черпають натхнення працювати для тутешніх людей.
Дівчинка з котом
Початок війни для обох дівчат став разючою несподіванкою.Діана Селецька вже була студенткою факультету культури та мистецтв (спеціальність – хореографія) Херсонського національного університету. Тож примчала додому, взяла свого кота та побігла з рідними до укриття. З тваринкою в підвалі тоді вона була лише одна. Потім приходила в укриття знову, тож там і познайомилася з психологинею ГО Інною Корміленко.
“Інна мене так і назвала – “дівчинка з котом”, адже більше ніхто не приносив до укриття тварин. А я свого Семена залишити вдома не могла. Він у нас знаєте який… не просто член сім’ї, а король!” – усміхаючись, розповідає Діана.
Тим часом дівчина не могла виїхати з Білозерки. Росіяни окупували селище швидко, та й тут залишалися найрідніші люди – мама і бабуся. Із перших днів війни Діана шукала, як може допомогти іншим. Разом з активними мешканками селища взялася готувати обіди, які вони розвозили людям. Щоправда, згодом довелося робити усе, аби не зустрічатися з ворогом. Тож майже не виходила з дому, важко переживаючи час окупації.


Отож, стала членкинею, а згодом головою Молодіжної ради при Білозерській селищній раді, виграла грант, взяла в оренду залу, набрала групу і почала працювати фітнес-тренером. Пілатес, табата, танці – цей активний відпочинок так сподобався білозерчанкам, що у Діани з’явилася мрія – розвиватися у хореографії далі та урізноманітнити заняття спортом. При цьому дівчина не закинула волонтерство – разом з іншими мешканками селища наполегливо плела сітки для фронту.
Але безпекова ситуація у Білозерці погіршувалася з кожним днем. З часом залу довелося закрити. Інна Корміленко запросила Діану працювати до громадської організації.
“Якщо я не маю можливості танцювати, буду працювати з людьми!” – вирішила активна дівчина і погодилася на пропозицію.
“Дуже люблю подорожувати. Можу швидко зібрати речі і зірватися з місця. Тож супроводжувала дітей у літньому таборі, беручи участь у проєкті Save the Childrents. Спочатку це був контракт на декілька місяців, а потім я продовжила працювати в громадській організації і стала її членкинею”, – розповідає Діана.


“Мені тоді було 19. Пам’ятаю, як у складі мобільної бригади приїхала у Благодатне і почала проводити сесію про усвідомлене батьківство. Виступаю, а навпроти мене такі досвідчені жінки – мами, бабусі… Тоді я щиро зізналася їм, що новенька і не маю досвіду батьківства. Але дуже хочу, аби вони поділилися своїми історіями. А знаєте… конект відбувся! Слово за слово, і я відчула від людей таке наповнення! І як же добре, що поруч була Інна Корміленко!” – зворушливо каже дівчина.
Тепер фасилітаторка уже має неабиякий досвід у спілкуванні і з дітьми, і з старшими людьми. У складі мобільної групи вона їздить у Надеждівку, Благодатне, Правдине, Киселівку. Звісно, небезпека всюди, дрони наздоганяють фахівців ГО дорогою, гучно буває й у населених пунктах. Але у кожному з цих сіл живуть близько 100 дітей, які з нетерпінням чекають на розваги та активності.


“Ми працюємо з дітками від 6 до 17 років. У нас є сталі програми. Наприклад: Team Up – це естафети і руханки, Heart – творчі майстер-класи, Life Skills – опанування навичок життєстійкості у підлітків. І окремий напрямок – Safe Families, коли ми проводимо зустрічі окремо з батьками, окремо з дітьми, а потім збираємося усі разом”, – із захопленням говорить про справу волонтерка.
Дівчина щиро розповідає, як чекають на них діти. Каже, що днями буквально потонули з Вікторією в обіймах малечі, коли приїхали до них у Благодатне. Пригадує також про неймовірну групу в Киселівці, коли в рамках проєкту Safe Families люди збиралися сім’ями. Це була розмова про позитивне безпечне батьківство, і 50– 60-тирічні мешканці села щиро розповідали свої бентежні історії війни.
Втім, Діана каже, що так буває не завжди і не всюди. Мешканці модульних будиночків, які втратили своє власні оселі, важко йдуть на контакт та часто не сприймають волонтерські заходи. Дехто з них навіть говорить: “Всюди війна, а вони скачуть!”


Разом з членкинями ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” Діана залюбки побувала на тренінгах у Миколаєві, Києві, Львові, Трускавці, де й для самих волонтерок організовують потужні майстер-класи, навчання та рефлексії.

Крок до кохання
Вікторії – 19. Коли почалася війна, вона була 11-класницею і готувалася до іспитів. Разом з батьками, сестрою, яка в окупації народила крихітну дівчинку, Вікторії довелося виїхати до Польщі. Однак Віка не відмовилася від бажання вступити до Херсонського державного університету. Успішно пройшла співбесіду та НМТ у Варшаві, і стала студенткою ХДУ за спеціальністю “Вчитель початкових класів”.

Вікторію кликало на Херсонщину кохання. Її хлопець Ігор після закінчення навчання у Харкові повернувся до рідного Херсону, де почав працювати поліцейським. Одразу після визволення Херсонщини й Віка повернулася до Білозерки.




“Уявляєте, я взагалі не знала, що у нас є така ГО! А коли занурилася у перший проєкт, мені стало так цікаво! Тепер я маю можливість займатися справою, спорідненою з моєю майбутньою спеціальністю. Люблю працювати з дітками, та й зі старшими… Не уявляю себе ні у чому іншому. Звісно, адаптуватися мені допомогла Діанка. Вона зробила усе, аби мені було легше сконтактувати з людьми. І я заспокоїлася та видихнула, а тепер ми вже працюємо як партнери”, – каже дівчина.






“Коли та жінка розповідала про своє життя, ми всі до одного плакали. І молоді, і старші. Це було непросте заглиблення… У такі моменти розумієш, що працюєш недарма, бо люди, які дуже багато пережили, розкриваються, діляться болями, а значить – лікують душі! Або дітки з Правдиного… Спочатку проходили повз, не хотіли наших активностей, а тепер вже чекають, сподіваються, що привеземо щось цікаве і новеньке”, – ділиться зворушливими моментами фахівчиня ГО.
Вона щиро розповідає новини про те, що наразі проходить дуже багато різних тренінгів щодо роботи в ГО. А ще працює разом з подругою у Молодіжній раді: Діана – головою, а Віка – її заступницею.



Час від часу дівчина відвідує своїх рідних у Польщі, але завжди повертається додому. Каже, що її доля тут – в Україні. Найдужче хоче велику родину і багато подорожувати.





Ірина Квітка, Білозерка Інфо
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
В Херсоні провели в останній шлях воїна з Миколаївщини
На передовій загинув випускник Херсонського держуніверситету Віктор Патуляк
В Херсоне на главной площади города простились с общественным деятелем, который умер от коронавируса
Військовому, який прорвав оборону супротивника на мосту поблизу м. Олешки, присвоїли звання Герой України
Вас захищає офіцер-легенда: молодий Герой України боронить Херсонщину
На Херсонщине матрос Виталий Скакун взорвал мост вместе с собой и остановил вражеские танки
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
В зруйнованому Посад-Покровському на Херсонщині побудують понад 100 будинків за майже 400 мільйонів
В селі Посад-Покровське Чорнобаївської сільської ради Херсонського району Херсонської області побудують зруйновані росіянами житлові будинки. Очікують, що вартість робіть складе 398,4 мільйона гривень...
Озвучен тариф на газ в Украине: сколько будет стоить каждый кубометр
Мораторий на повышение тарифов продолжает действовать. Следовательно, действующие годовые предложения могут снова пролонгироваться. В апреле природный газ для населения не подорожает. Клиенты Газоснаб...
З 1 травня у власників бензинових автомобілів в Україні будуть великі проблеми
В Україні з 1 травня 2025 року оператори паливного ринку повинні додавати в бензин не менше 5% біоетанолу (спирту), що може призвести до технічних проблем у автомобілів. Про це українських автомобіліс...
Колишнього поліцейського Сергія Новохижного з Херсона засудили на 14 років позбавлення волі за роботу поліцаєм у окупантів
35-річний херсонець Сергій Новохижний у травні 2022 року добровільно працевлаштувався оперуповноваженим відділу з розшуку злочинців та безвісті зниклих осіб в окупайційній поліції Херсонщини. За скоєн...
Вбивство активіста Ганула в Одесі: підозрюваний на суді надів шолом
Сьогодні, 16 березня, розпочався судовий процес у справі про вбивство активіста Дем'яна Ганула. Обвинувачений присутній у залі суду у шоломі.Сторона звинувачення клопотала про проведення засідань у за...
В зруйнованому Посад-Покровському на Херсонщині побудують понад 100 будинків за майже 400 мільйонів
В селі Посад-Покровське Чорнобаївської сільської ради Херсонського району Херсонської області побудують зруйновані росіянами житлові будинки. Очікують, що вартість робіть складе 398,4 мільйона гривень...
На Херсонщині внаслідок російської агресії двоє людей загинуло та сім поранено, пошкоджено понад 30 об’єктів інфраструктури
Російська окупаційна армія продовжує застосовувати тактику терору й веде обстріли численних цивільних об’єктів деокупованого правобережжя Херсонщини. Упродовж минулої доби війська рф завдали ударів із...
Херсонський волонтер Григорій Янченко в Одесі отримав нагороду від журналістів
8 березня до Одещини завітав відомий волонтер з Херсону – дядя Гриша. Його тепло зустрічали місцеві волонтери, серед яких депутат Херсонської міської ради Андрій Медведєв, представник фонду «Добрий Ле...