Все новости Херсона

Лента новостей
Спорт
Чемпіонат у Чилі, на якому відзначились херсонські каратисти, виявився неофіційним
09 декабря 14:14
69
Чемпіонат у Чилі, на якому відзначились херсонські каратисти, виявився неофіційним

Чемпіонат у Чилі, на якому відзначились херсонські каратисти, виявився неофіційним

Поїздку спортсменів на сумнівний турнір фінансували в тому числі з місцевого бюджету.

Як справжніх героїв нещодавно на Херсонщині зустрічали учасників відкритого Кубку світу серед дітей, юнаків, юніорів та дорослих World Cup WKB з кіокушин карате, що відбувся в столиці Чилі 19-20 жовтня. 

Херсонців привітав сам голова облдержадміністрації Юрій Гусєв. Радіти було від чого: з протилежного кінця світу наші спортсмени привезли одразу 14 медалей. Більшість із них здобули звання чемпіонів світу. Всього ж Херсонщину на змаганнях у далекому Сантьяго представляли біля 20 спортсменів. 

Чемпіонами світу у різних категоріях стали Олеся Беленко з Херсона, Денис Дучинський з Нижніх Сірогоз, Ауріка Побиванець з Іванівського району, Олександр Гриненко з Каховки та безліч інших учасників з Херсонської, Полтавської, Запорізької та інших областей України. Загалом, за повідомленнями деяких ЗМІ, збірна України на цьому чемпіонаті посіла перше місце за кількістю золотих нагород з-поміж більше ніж 20 країн світу.

Чемпіонат у Чилі, на якому відзначились херсонські каратисти, виявився неофіційним

За наших учасників можна було б лише порадіти, якби не дивні речі, пов’язані з чилійським турніром. Перш за все, жодної інформації про тріумфальну участь величезної херсонської збірної так і не вдалося розшукати ані на сайті самого чемпіонату, ані на інших іноземних інтернет-ресурсах. Малоінформативними виявились й сторінки чилійського Кубку світу у соцмережах. Якби не численні світлини самих учасників і їхніх нагород, складалося б враження, ніби цього турніру взагалі не було.

Участь кожного спортсмена в турнірі теж була не з дешевих. Левова частка грошей йшла на переліт до Сантьяго через Італію і Бразилію. Ці витрати каратисти покривали здебільшого самостійно або за рахунок спонсорів. Приміром, спортсмену з Нижніх Сірогоз допомогли місцеві фермерські господарства. А поїздка юного каховчанина Олександра Гриненка та його тренера була профінансована з місцевого бюджету. Їхня подорож до Сантьяго обійшлась платникам податків у 75 тис. грн. Що викликало неоднозначну реакцію в Каховці, адже сума допомоги на лікування онкохворим дітям у місті є в десятки разів меншою. 

Навіщо з бюджету міста витратили такі кошти, якщо в держбюджеті закладаються видатки на участь наших спортсменів на міжнародних турнірах? В Єдиному календарному плані фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів України на 2019 рік, затвердженому наказом Міністерства молоді та спорту можна побачити сотні турнірів з олімпійських та неолімпійських видів спорту в різних куточках світу, куди можуть їздити за рахунок платників податків українські спортсмени. 

— Проте відкритий Кубок світу World Cup WKB з кіокушин карате в розділах куміте і ката, що відбувся в Сантьяго 19-20 жовтня не включений до цього Єдиного календарного плану, тому є неофіційними. Міністерство не має правових підстав для фінансування участі національної збірної команди України з кіокушин карате в цих змаганнях, — прокоментував заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема.

Як пояснив на умовах анонімності один із херсонських тренерів з карате, через неофіційність змагань у Чилі всі отримані нашими спортсменами чемпіонські титули не зможуть піти їм у залік. Приміром, для здобуття звання майстра спорту. 

— Не розумію, навіщо з бюджету Каховки виділяли для поїздки на цей турнір такі чималі гроші. Вони ж знали, що чемпіонат є неофіційним! Та й, наскільки мені відомо, батьки Сашка Гриненка є людьми небідними, тож цілком могли самостійно або за допомогою спонсорів, як це робили інші, покрити свої видатки, — поділився наш співрозмовник.

На його думку, херсонським спортсменам варто було б брати участь у більш авторитетних турнірах і домагатись фінансування своїх поїздок із державного бюджету. Відповідальніше ставитись до витрат з місцевих бюджетів мали б і самі громади. Принаймні, щоб не спричинити своїм марнотратством появи черг з бажаючих поїхати ще на якийсь сумнівний турнір до Чилі, Канади або Нової Зеландії за рахунок платників податків.

Новий день

Спорт
Карате
власть
0 комментариев
14 июня 2021, 15:15
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
B Xepcoнe пpи paзвeшивaнии бeлья погибла 38-летняя дoмoxoзяйкa
B Xepcoнe пpи paзвeшивaнии бeлья погибла 38-летняя дoмoxoзяйкa
B субботу, 22 мaя, в Xepcoнe дoмaшниe xлoпoты для 38-лeтнeй жeнщины зaкoнчилиcь ee гибeлью.B мнoгoэтaжкe нa улицe Cpeтeнcкoй гopoжaнкa вeчepoм вышлa нa бaлкoн вывecить тoлькo чтo выcтиpaннoe бeльe. Зa...
24 мая 11:41
3102
Украинцам рассказали, как получить денежную компенсацию за свою землю: сколько дадут за гектар
Украинцам рассказали, как получить денежную компенсацию за свою землю: сколько дадут за гектар
Украинцы после открытия рынка земли смогут получить бесплатную землю, но повезет лишь некоторым категориям граждан. Для людей, имеющих особые заслуги перед государством, также могут ввести денежную ко...
18 мая 15:20
2602
На Херсонщине пронесся торнадо: повреждены крыши домов, повалены деревья
На Херсонщине пронесся торнадо: повреждены крыши домов, повалены деревья
В с.Ушкалка Верхнерогачикской территориальной общины накануне пронесся торнадо, которое запечатлели местные жители. В результате ураганного ветра повреждены заборы, крыши нескольких домов и повален...
25 мая 14:56
1883
Лето опоздало: синоптик предупредила о скорых заморозках вместо жары в Украине
Лето опоздало: синоптик предупредила о скорых заморозках вместо жары в Украине
Лето начнется и закончится примерно на 10 дней раньше и позже календарного срока. В 2021 году лето в Украине не будет отличаться рекордными температурами воздуха, заявила заведующая отделом климатиче...
03 июня 14:36
1819