Антикорупційна програма триває
Важливим аспектом державної політики постає вдосконалення системи запобігання і протидії корупції. Без цього жодні реформи в державному секторі не можуть бути реалізовані. Зважаючи на це, нагальним є запровадження Антикорупційної програми на 2015 – 2017 роки. Програма розроблена відповідно до міжнародних антикорупційних стандартів та вимог чинного законодавства України.
Про це розповідають у прес-службі Новокаховської ОДПІ.
Пріоритетом діяльності визначено виявлення та ліквідація масштабних корупційних схем щодо мінімізації податкових і митних зобов’язань за участі службових осіб та відшкодування заподіяних державі збитків. Антикорупційна програма ДФС передбачає оцінку корупційних ризиків діяльності органів ДФС, персональну відповідальність керівників структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів за організацію та стан роботи з питань запобігання корупції, запровадження сучасного механізму фінансового контролю за майновим станом працівників ДФС, а також здійснення організаційно-управлінських заходів з метою упередження корупційних проявів, наприклад, проведення роз’яснювальної роботи серед працівників органів ДФС, надання сервісів та послуг на безконтактній основі, зменшення корупційно-небезпечних ризиків за напрямом «контрольно-перевірочна робота» тощо.
Такі заходи сприятимуть зменшенню рівня корупції в органах ДФС, підвищенню рівня правової освіти працівників служби, їх правового виховання та доброчесності, допоможуть удосконалити систему профілактики і попередження корупційних правопорушень та систему управлінського контролю. Це дозволить поліпшити ефективність як діяльності податкової системи взагалі, так і органів та підрозділів ДФС зокрема.
Як результат, за 4 місяці 2016 року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки розпочато 195 кримінальних проваджень. При цьому, кількість проваджень, розпочатих за матеріалами ГУВБ, дорівнює 91% від загальної кількості (всіма правоохоронними органами розпочато 215), у 2015 році їх кількість становила 85%. Таким чином, ефективність діяльності підрозділів внутрішньої безпеки, у порівнянні з іншими правоохоронними органами, у поточному році значно підвищено. У цьому році підрозділами внутрішньої безпеки виявлено 32 випадки хабарництва та 92 зловживання владою з боку працівників органів ДФС. Повідомлено 56 особам про підозру у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності, що майже у 2,5 раза більше, ніж у 2015 році (22), у тому числі 29 – за одержання неправомірної вигоди.
До суду надіслано 34 кримінальних провадження, 7 осіб судом вже визнано винними у скоєнні злочинів. За матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки складено та направлено до суду 15 протоколів за скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією, за якими 11 осіб на цей час визнано винними. Підрозділами внутрішньої безпеки для з’ясування причин і обставин вчинення посадовими особами фіскальної служби правопорушень у сфері службової діяльності проведено 1170 службових перевірок та розслідувань. За їх результатами керівникам територіальних органів ДФС направлено 467 подань про усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 196 службових осіб, звільнено із займаних посад – 79. Перевірено 103 повідомлення про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс», з них підтвердилось 20. За результатами перевірок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадові особи, 2 – звільнено та у 3 випадках розпочато кримінальні провадження. Перевірено 442 скарги (звернення) фізичних та юридичних осіб щодо можливих неправомірних дій, вчинених співробітниками органів ДФС, 93 з яких підтвердилися.
У плідній співпраці щодо виявлення та документування злочинів працівники внутрішньої безпеки взаємодіють з підрозділами Служби безпеки, Національної поліції, Генеральної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України.