Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
20-річна Надя шукала подробиці загибелі свого чоловіка: історія артилериста В'ячеслава Пунтуса
14 апреля 09:08
127
20-річна Надя шукала подробиці загибелі свого чоловіка: історія артилериста В'ячеслава Пунтуса

20-річна Надя шукала подробиці загибелі свого чоловіка: історія артилериста В'ячеслава Пунтуса

Надія Пунтус. Колаж: kanaldim.tv
За півтора роки 20-річна Надія Пунтус пережила всі можливі в житті людини щасливі та страшні події. Усе почалося з допису незнайомця в соцмережі та шалених романтичних татуювань. А закінчилося вінчанням, весіллям і народженням доньки. Але на першу річницю вінчання Надія назавжди попрощалася з коханим — В'ячеславом Пунтусом.

Після смерті чоловіка Надія не могла змиритися з тим, що не знає всіх подробиць його загибелі. Тому вона звернулася до проєкту "Я не забуду" на телеканалі "Дім" із проханням допомогти розшукати побратимів В'ячеслава.

Ведуча — Ірина Хоменко.

Останнє кохання

В'ячеслав Пунтус (позивний "Марк") родом із села Киселівка Херсонської області. Із серпня 2024 року він виконував бойові завдання на Курському напрямку, загинув 24 листопада 2024 року в Сумській області. Через тиждень В'ячеславу мало виповнитися 32 роки.

У мирному житті В'ячеслав уже мав сім'ю, двох дітей. Але стосунки в шлюбі не склалися, і вони з дружиною розійшлися.

З початком повномасштабної війни В'ячеслав пішов захищати Україну. Ще в період строкової служби він був артилеристом, тож продовжив цей напрям і з 2022 року — був головним сержантом-командиром знаряддя в самохідній артилерійській батареї.
В'ячеслав Пунтус
У 2023 році в соцмережі В'ячеслав познайомився з 18-річною Надією з Чернівців, у неї теж був невдалий досвід першого шлюбу, дівчина виховувала однорічну доньку.

"У мене був перший чоловік, у нас не склалося. Він почав підіймати руку, і я пішла від нього. Якось виклала відео в TikTok, і мені написав Славік — спочатку коментар, потім у особисті. Попросив номер телефону, того ж дня він зателефонував, і так почалося наше спілкування. Він був на 11 років старший за мене, але я цю різницю взагалі не відчувала", — розповідає Надія Пунтус.
Віртуальне спілкування тривало місяць, потім В'ячеслав в одну з відпусток приїхав до Чернівців познайомитися особисто. Надія зрозуміла, що це її чоловік. Через 10 днів В'ячеслав повернувся на службу, але спілкування продовжилося.

"Наше кохання було настільки шаленим, що ми навіть набили татуювання. Перше татуювання я зробила в серпні — його ім'я. Слава тоді якраз п'ять днів був не на зв'язку. А він набив мій портрет біля серця. Це було через чотири місяці після нашого знайомства", — ділиться Надя.
В'ячеслав і Надя повінчалися 1 грудня 2023 року, а розписалися в травні 2024 року. Потім була вагітність і народження спільної доньки Мелісси, якій наразі 7 місяців. В'ячеслав хотів удочерити і Медею, якій зараз 2 роки, але не встиг.
Із серпня 2024 року підрозділ В'ячеслава воював на Курському напрямку, у Сумській області.

24 листопада, неділя. О 8 ранку Надя поговорила по відеозв'язку з В'ячеславом, він поспілкувався з доньками, і обіцяв написати ввечері після повернення із завдання. Але так і не написав. Зателефонував його командир і повідомив, що В'ячеслав загинув під час виконання бойового завдання.

Надя одразу ж попрямувала до Сум, сподіваючись, що це якась помилка. Офіційне впізнання проводилося в морзі. Це був В'ячеслав.
В'ячеслава Пунтуса привезли додому 30 листопада — у день його народження, а похорон відбувся 1 грудня — це була перша річниця вінчання Слави і Наді.

Після загибелі чоловіка Надя набила ще два татуювання: образ їхньої родини, а на руці — дати народження і смерті В'ячеслава.
Після народження Меліси В'ячеслав хотів залишити службу, щоб присвятити себе сім'ї. У нього на це було офіційне право як багатодітного батька.

"Він хотів звільнитися зі служби. Він говорив, що у нього вже на це нервів не вистачає. Що він дуже втомився. Ми будували плани на майбутнє, хотіли будинок у Чернівцях, хотіли відкрити кафе. Якраз перед загибеллю Слава оплатив мені курси на баристку, і я планувала почати навчання", — розповідає Надія.

Окупація рідного села

У В'ячеслава, крім дружини і дітей, залишилися літні батьки. Євген та Ірина Пунтус застали російську окупацію, і дивом встигли вирватися з неї.

Вони жили на правобережжі Херсонщини — село Киселівка Чорнобаївської громади. На початку повномасштабного вторгнення, 2 березня 2022 року, село захопили російські окупанти. Українська армія визволила Киселівку, як і всю правобережну частину Херсонської області, через 8 місяців — у листопаді.

"Коли почалася війна, наш голова всім розповідав: росіяни прийдуть, і буде все як раніше, ніхто вас чіпати не буде. Люди в це і вірили", — каже Євген Пунтус.

З батьками мешкала донька зі своєю сім'єю — з чоловіком і донькою. На жаль, у доньки, зятя та онуки проблеми зі слухом. Їм було найважче зрозуміти, що почалася війна, бо вони не чули обстрілів.

"Ми сиділи без світла. Ні борошна не було, ні хліба, ні грошей. Вода в нас була — та й то не питна, а технічна. У сусідів просили генератор, щоб хоч таку воду накачати. Але в нас було господарство — завдяки ньому і трималися", — продовжує Євген.

На старенькому автомобілі "Жигулі" родині вдалося виїхати з окупації.

"Нам розповіли, що минаючи блокпости можна виїхати через сусідній Снігурівський район Миколаївської області. Тільки треба було потрапити в автоколону. Ми чіпляли на дзеркала білу матерію, на вікна — напис "Діти", так ми їхали колоною. Але нас одразу попередили про те, що це все одно великий ризик: що росіяни випускають на підконтрольну Україні територію, але після цього ззаду випускають по колоні "Гради". Так кілька колон розстріляли", — згадує Євген.

Євгену з родиною пощастило, вони виїхали вдало. У Миколаєві звернулися до Червоного Хреста, там порекомендували вирушити до Одеси, бо Миколаїв щодня обстрілювався.

Після Одеси сім'я попрямувала до Польщі, де зараз і перебуває.

"Знімаємо трикімнатну квартиру. Працюємо на фабриці заморожених овочів і фруктів. По 12 годин зміна. Я тягаю ящики по 10-20 кілограмів. А що робити? Треба допомагати доньці й онучці, через проблеми зі слухом їм важче знайти роботу. Звичайно, важко, але працюємо", — каже Євген.

Про те, що син В'ячеслав пішов на фронт, батьки дізналися вже в Польщі. Звісно, і відмовляли, і переживали. Але рішення В'ячеслава було твердим. А в листопаді минулого року їм зателефонувала Надя, і повідомила, що Славік загинув.

Подробиці загибелі

Ні Надія, ні батьки В'ячеслава не знали подробиць його загибелі. Спілкуючись із фронту, він особливо і про службу не розповідав. Надія хотіла дізнатися деталі, тому звернулася по допомогу до проєкту "Я не забуду".

До студії "Я не забуду" приїхав Руслан Титиш, побратим В'ячеслава.

Руслан отримав повістку в червні 2022 року, а вже 6 липня потрапив до 47-ї бригади, де й познайомився з В'ячеславом. З липня 2022-го до кінця 2023 року вони служили в одному взводі.

"Скажу відверто, В'ячеслав любив свою роботу. Він постійно вчився, вдосконалювався, це було його. Він повністю віддавався службі. Наприкінці 2022 року він став командиром гармати. Він витрачав свої гроші на екіпіровку, на те, щоб гармата була обслужена, щоб усе було забезпечено. В'ячеслав знав свою роботу. Під час бойових виходів із ним було спокійно. З ним легко було працювати. Він не нервував, не панікував. Він був найкращий командир", — згадує Руслан.

Востаннє Руслан бачив В'ячеслава за чотири дні до його загибелі — перед крайнім його бойовим виходом. В'ячеслав як командир гармати виїжджав із розрахунком на позиції в районі села Юнаківка Сумської області, що недалеко від кордону з Курською областю РФ.

"Ми з ним поговорили в середу, а в неділю його не стало. У день його загибелі, 24 листопада, була тепла погода, сонечко було яскраве. Наш взвод також вирушив на вогневі позиції, але спочатку нам треба було завезти провізію. Ми приїхали, куди нам треба. Розвантажувалися, і по рації передали: "Марк" — "двохсотий" і два "трьохсотих". "Марк" — це був позивний Слави. Я був від нього за 10-15 хвилин їзди. Вони якраз працювали по цілях, але прилетів дрон "Ланцет". Їхня гармата ще була заряджена, не встигли зробити постріл. Вибух. І в "Марка" влучив осколок. Попри те, що він був в екіпіровці (він до техніки безпеки ставився серйозно) — не врятувало. Як потім сказали медики, смерть була миттєвою, не мучився", — ділиться подробицями Руслан.
Олександр Волков був близьким фронтовим другом В'ячеслава. Саме Олександр був дружком на весіллі Слави і Наді, і саме Олександра вони обрали хрещеним батьком для своєї доньки Мелісси. Але на хрещенні бійцю не вдалося бути присутнім — того дня він перебував на завданні, тому хрещеним батьком став заочно. У студії "Я не забуду" Олександр уперше взяв на руки свою 7-місячну хрещеницю.
Олександр познайомився з В'ячеславом у червні 2022 року, вони були в складі однієї батареї — пройшли злагоджування, почали разом служити і дуже стоваришувалися.

"Ми були на сержантських посадах, постійно працювали разом, підтримували, підказували один одному. Можна сказати, що ми були друзями", — каже Олександр.

Знайомство і згодом кохання до Наді дуже окриляло Славу, він замислювався про створення міцної родини. Олександр підтримував бажання друга звільнитися зі служби заради сім'ї.

"Служба — це завжди ризик, завжди можна не повернутися із завдання, і Слава це прекрасно розумів і хотів піти зі служби. І він мав на це повне право. На жаль, зараз немає чітких термінів служби, і кожен тягне, скільки може. Я думаю, що Слава вже на той момент досить багато зробив для того, щоб звільнитися. Слава справді був дуже хорошим командиром, сержантом. І за ці роки на фронті він зробив величезний обсяг роботи", — зазначає Олександр.
Надія створила петицію про присвоєння В'ячеславу Пунтусу звання Героя України (посмертно) — петиція №22/245076-ЕП. Для розгляду документа необхідно зібрати 25 тисяч підписів, наразі його підписали трохи більше ніж 4 тисячі осіб. Надія просить українців підписати петицію, щоб віддати шану В'ячеславу, який віддав своє життя за всіх нас.
0 комментариев
22 апреля 2025, 12:43
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Озвучен тариф на газ в Украине: сколько будет стоить каждый кубометр
Озвучен тариф на газ в Украине: сколько будет стоить каждый кубометр
Мораторий на повышение тарифов продолжает действовать. Следовательно, действующие годовые предложения могут снова пролонгироваться. В апреле природный газ для населения не подорожает. Клиенты Газоснаб...
29 марта 09:42
2351
Земельні ділянки, розкішні авто та бізнес-доходи: подробиці декларації начальника Херсонської МВА
Земельні ділянки, розкішні авто та бізнес-доходи: подробиці декларації начальника Херсонської МВА
У 2024 році начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко, задекларував земельні ділянки, дохід від бізнесу та чималі заощадження в доларах.Як повідомив Центр публічних розслідув...
30 марта 16:11
1989
В’їхати або виїхати з окупованої території можуть далеко не всі
В’їхати або виїхати з окупованої території можуть далеко не всі
Далеко не всім власникам українських паспортів, які з різних причин змушені повертатись на окуповану територію, вдається це зробити. Багатьох з них залишають в аеропорту «Шереметьєво», який є, нагадає...
05 апреля 13:09
1787
Кремль на переговорах заявив претензії на повну територію чотирьох областей України: Херсон і Запоріжжя можуть опинитися в РФ
Кремль на переговорах заявив претензії на повну територію чотирьох областей України: Херсон і Запоріжжя можуть опинитися в РФ
Переговори в Саудівській Аравії проходять важко, через те що Кремль заявив претензії на територію чотирьох областей України: Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку. Причому Москва вимагає під с...
25 марта 09:15
1545
На Херсонщині поліцейські та рятувальники проводять профілактичні бесіди зі священнослужителями напередодні Великодня
На Херсонщині поліцейські та рятувальники проводять профілактичні бесіди зі священнослужителями напередодні Великодня
У передвеликодні дні, з огляду на воєнний стан і постійні обстріли, на правобережжі Херсонщини тривають профілактичні заходи, спрямовані на безпеку громадян під час святкувань. Працівники поліції спіл...
18 апреля 15:03
834
1
На Херсонщині внаслідок російської агресії двоє людей загинуло та сім поранено, пошкоджено понад 30 об’єктів інфраструктури
На Херсонщині внаслідок російської агресії двоє людей загинуло та сім поранено, пошкоджено понад 30 об’єктів інфраструктури
Російська окупаційна армія продовжує застосовувати тактику терору й веде обстріли численних цивільних об’єктів деокупованого правобережжя Херсонщини. Упродовж минулої доби війська рф завдали ударів із...
28 марта 11:29
809
1
На Херсонщині через російську агресію поранено трьох людей, поліція фіксує наслідки атак
На Херсонщині через російську агресію поранено трьох людей, поліція фіксує наслідки атак
Ворог не припиняє обстріли звільнених населених пунктів правобережжя Дніпра, зокрема, Херсонського та Бериславського районів. Минулої доби російська армія била по житлових кварталах із артилерії, міно...
03 апреля 10:24
948
1
Украинцам изменили размер пенсий: сколько теперь получают
Украинцам изменили размер пенсий: сколько теперь получают
Украинские пенсионеры начали получать увеличенные на 11,5% выплаты. В результате проведенной с 1 марта индексации размер средней пенсии в Украине вырос до средних 6345 грн. При этом за март все пенсии...
25 марта 19:27
1124
1