Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
"Зелену школу" в Антонівці урочисто відкрито
13 сентября 11:21
332
"Зелену школу" в Антонівці урочисто відкрито

"Зелену школу" в Антонівці урочисто відкрито

Церемонія відкриття пройшла за безпосередньої участі фінської делегації, яку очолили міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії пан Кай Мюккянена та Посол Фінляндії в Україні пан Юха Віртанен.

"Збудована за канонами енергозбереження та енергоефективності школа - приклад ефективної співпраці між Фінляндією та Україною, яка, переконаний, тільки міцнішатиме. Майже 100 років тому Фінлянляндія була однією із найбідніших країн Європи, і саме освіта допомогла вивести нашу країну на новий рівень. Упевнений, так буде і в Україні, тому ми протягуємо свою руку допомоги вам", - відзначив у своїй промові пан Кай Мюккянена.

Міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії пан Кай Мюккянена

Нагадаємо, що модульна збірна будівля була виготовлена у Фінляндії. На виготовлення модуля та його установку урядом Фінляндії було  виділено 2,4 млн євро.

Керуючий директор НЕФКО пан Магнус Рістедт звернув увагу на те, що "Зелена школа" - проект, який продемонстрував як ефективно та цілеспрямовано можна поєднувати зусилля місцевої влади та міжнародних організацій.

Керуючий директор НЕФКО пан Магнус Рістедт

Так, з боку Херсонської міської ради було витрачено 3,5 млн. грн на підготовку фундаменту для модуля, проведення зовнішніх комунікацій, благоустрій території, демонтаж старих приміщень, перенесення КТП, зведення огорожі та встановлення воріт, зведення підпірної стіни, будівництво переходу між старою і новою спорудою, придбання меблів.

У свою чергу, міський голова Володимир Миколаєнко, привітавши гостей, звернувся до учнів школи: "Сенс нашого життя - дбати про вас, наших наступників. Ось головна мета будівництва "Зеленої школи". Ви покликані перевершити нас, стати кращими. Навіть більше - найкращими. І я вірю - так воно і буде".

Окрім того, міський голова подякував представникам уряду Фінляндії, корпорації НЕФКО, усім причетним до втілення проекту у життя, та додав: "Ми усі отримали гарну оцінку за свою працю. У нас була мета, і ми її досягли".

"Зелена школа", - закцентувала директор Антонівської ЗОШ №21 I-III ступенів Галина Лугова, - побудована  з урахуванням усіх технологій енергозбереження. Зокрема, заклад  обладнаний сучасною системою рекуперації повітря, що забезпечуватиме прохолоду в класах влітку та зберігатиме тепло взимку та сонячними батереями, що будуть розташовані на даху школи".

Приміщення "Зеленої школи" вміщає  210 учнів.

0 комментариев
12 июня 2026, 07:30
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
На війні загинув херсонець Дмитро Александров
На війні загинув херсонець Дмитро Александров
У боях за Україну загинув військовослужбовець Військово-морських сил ЗСУ, херсонець Дмитро Александров. Про це повідомили його побратими у соціальних мережах. Дмитро загинув 23 травня 2026 рок...
27 мая 14:21
1475
На війні загинув військовий з Херсонщини Іван Круглий
На війні загинув військовий з Херсонщини Іван Круглий
На війні загинув військовослужбовець з Дар’ївської громади Іван Круглий. Про це повідомила Дар’ївська сільська рада. Зазначається, що військовому було 30 років.  Раніше ми писали, що на Львів...
26 мая 17:37
1361
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Учениці Херсонського академічного ліцею Кароліна Бородавко та Катерина Маркелова отримали максимальні 200 балів з на національному мультипредметному тесті 2026 року.  Про це повідомило управління о...
09 июня 10:18
1212
Росіяни вбили чоловіка у Херсоні
Росіяни вбили чоловіка у Херсоні
Російські військові вбили 50-річного чоловіка у Херсоні. Про це повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін. Зазначається, що близько 10:40 російські війська обстріляли Дніпровський р...
24 мая 11:43
1202