Все новости Херсона

Общество
Яка ситуація з рублями на території Херсонщини
02 октября 04:31
3098
Яка ситуація з рублями на території Херсонщини

Яка ситуація з рублями на території Херсонщини

На території тимчасово окупованій території Херсонської області ще з травня Росія ввела російський рубль та запровадила «бівалютну зону». З того часу на полицях магазинів більшає кількість цінників з обома валютами. Але чи багато людей користуються їх валютою з’ясовувала наша редакція. Місцеві жителі та продавці поділились своїми думками та спостереженнями стосовно «дерев’яних»(ред. так називають рублі місцеві).

Окупаційна влада заявляє, що гривню виведуть з обігу до кінця цього року. Такі заяви з’явились в російських ЗМІ.  Такі заяви, ще влітку робив «зав. голови обласної адміністрації» Кирило Стремоусов.

Яка ситуація з рублями на території Херсонщини

Яка ситуація з рублями на території Херсонщини

Але в житті ситуація інша. Хоч в магазинах і з’явились подвійні цінники, але розплачуються в більшості своїй гривнею. 

—1 з 10-15 покупців тільки дає рублі. Це насправді буває не так часто, як подають на їх сайтах,— говорить продавчиня одного із продуктових магазинів, що знаходиться в центрі міста.

І хоч зараз людей з рублями мало, але їх кількість росте. Адже ще декілька місяців тому за день до магазину заходило від сили 5-7 людей з їх грошима.  

Загарбники тільки то і роблять заяви про виведення нашої валюти, але дій для цього ніяких не роблять. Адже вони не надають бізнесу рублі, ця валюта існує тільки від людей, які отримали будь-які виплати від окупантів. А це є великою проблемою аби запровадити тільки їх валюту.

Так в магазинах та на ринках часто виникають ситуації коли немає чим дати решту в рублях. Хтось просто відмовляється їх приймати, коли не мають чим вернути різницю. Інші ж переводять по курсу в гривню і дають решту відповідно гривнями. І така ситуація не тільки в тих місцях, які працювали і до повномасштабного вторгнення, а й в аптеках та магазинах, які відкрили самі росіяни.

—Мене бісить коли мені дають їх рублі. В магазині немає мілких грошей. І решту мені немає чим давати. І коли в мене стоїть черга, а мені треба переводити по курсу їх в гривню, щоб розрахувати клієнта….Це стільки часу займає,— поділилась продавчиня місцевого ринку Валентина.

Жінка говорить, що всі рублі, які в неї є, вона обмінює. Їй просто неприємно тримати їх у себе, а відмовляти постійно не виходить, адже це може спричинити проблеми. 

—Російські військові під виглядом цивільних ходять і перевіряють, як ми працюємо. Чи не «ущімляєм» ми їх і все в цьому напрямку, —продовжила Валентина.

Курс обміну періодично змінюється, від 0.75 до 1.65. Гривня знецінюється. 

Яка ситуація з рублями на території Херсонщини