Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
Як виглядає херсонська гімназія, яку майже знищили росіяни
30 мая 11:54
173
Як виглядає херсонська гімназія, яку майже знищили росіяни

Як виглядає херсонська гімназія, яку майже знищили росіяни

Замість вікон — отвори, крізь які видно дерева і небо. Раніше тут були класи херсонської гімназії №20. Але 12 травня 2023 року росіяни знищили більшість забудови. Втім, сьогодні навколо гімназії знову квітне зелень — як до окупації. Працівники найстарішої херсонської гімназії поділились свіжими фото закладу.

Про це повідомляє видання КавунCity.

Цю гімназію закінчив уродженець Херсона, перший Міністр закордонних справ Республіки Ізраїль і другий Прем'єр-міністр Ізраїлю Моше Шарет, в гімназії зокрема навчались винахідник вакцини проти чуми та холери Володимир Хавкін, перший доктор прикладної математики Хаїм Гохман, засновник заповідника в Асканії-Новій Фрідріх Фальц-Фейн, а викладав зокрема і батько радянського ката — «залізного Фелікса» — Едмунд Дзержинський. 

Навчатись тут було і лишається престижним в усі роки існування закладу. Його не зруйнували гітлерівські нацисти під час Другої світової війни (це зовсім не виправдовує інших їхніх злочинів — просто факт), але зруйнували окупаційні російські війська. Херсонський краєзнавець Олексій Паталах розповідав, що в одному з корпусів гімназії раніше була церква для гімназистів. У радянський період її переобладнали під спортивну залу.


«Коли ми у дитинстві грали тут на фізкультурі у м'яча, він, бувало, залітав на клірос (невеличкий балкончик всередині храму). Але ми були малі й не переймалися, що граємо у храмі. Паперть з високими сходами до парадного входу після «переформатування» стала входом до спортзалу. Виглядало дивно», — говорить історик.

Із першими днями окупації та обстрілів Херсона гімназія №20 приймала у своєму укритті перших постраждалих від обстрілів росіян у Антонівці. Сьогодні це переважно руїни, але руїни, які нагадують про велич херсонського навчального закладу, який продовжує працювати дистанційно і на високому рівні навчати своїх учнів.

Працівники гімназії, які поділились фото, дуже щемливо написали про свою багатостраждальну гімназію:

«Херсон… Миле до щему в серці місто для тисяч людей, які тимчасово покинули його, та думками залишилися тут: у затишних домівках чи під розлогими кронами платанів і каштанів, на привітних вуличках, у стінах рідних навчальних закладів… І багатьом захочеться, бодай краєм ока, побачити, як виглядає зараз осердя незламного міста-героя, міста-фортеці – Херсонська гімназія №20.

Так, радіти, здається , нема чому: зруйновані стіни, обпалені вогнем. Стіни, що пам’ятають колишні віки, переламні моменти історії. Стіни, що впоралися з усім, окрім підступних ударів новітньої орди. Сум і відчай наповнюють душу…

Та ось і диво: зелена квітуча оаза, така сама, якою була до повномасштабного вторгнення. Ота пригімназійна ділянка, улюблене місце відпочинку дітей і дорослих, залишилася неушкодженою і такою ж доглянутою, як і в мирні часи! Погляньмо на фігурні клумби з різнобарвними квітками, ландшафтними рослинами, гармонією яких ми захоплювалися! Ковані лавки, які немов очікують на повернення юних пустунів з їх безтурботним сміхом і гумором. Дбайливо підметені мощені доріжки, що мріють про тупіт дитячих ніжок… Тіниста зелень бузку, що немов розділяє два світи – вічну красу природи та грізну стихію ненависті, що спотворила нашу другу домівку.

Природа квітне попри все, відроджується за власними законами. Та повернеться повноцінне життя і в нашу відбудовану гімназію, вир подій у якій не припинявся ніколи, навіть у найскрутніші часи, і не дає сумувати й сьогодні.

А пишатися тобі, рідненька, є чим: найголовніше – це діти, отой неоціненний скарб, який бережемо як зіницю ока, гуртуємо навколо тебе, хоч і далека відстань між нами. І скарб отой – не прихований, а сяє на весь світ! Пригадаймо, скільки перемог здобули й у науці, і в спорті, і в мистецьких конкурсах чи акціях, як крок за кроком долучалися до волонтерства чи донатів для наших янголів-охоронців – ЗСУ! 
Як стали національно свідомими, дивуючи патріотичним запалом!».
0 комментариев
30 ноября 2024, 03:44
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Окупант родом з України розповів, наскільки її ненавидить
Окупант родом з України розповів, наскільки її ненавидить
Голова окупаційної адміністрації Каланчацького «муніципального округу» Петро Мустіянович заявив пропагандистському агентству «РИА «Новости» про те, що «в українців немає громадянської свідомості на ві...
01 ноября 19:57
1008
Грабувала людей і оформлювала паспорти РФ. Анжелу Аблялімову, «секретаря» з Борозенського на Херсонщині засудили до 15 років тюрми
Грабувала людей і оформлювала паспорти РФ. Анжелу Аблялімову, «секретаря» з Борозенського на Херсонщині засудили до 15 років тюрми
31-річна Анжела Аблялімова з села Борозенське Бериславського району Херсонщини добровільно працювала на ворога секретарем в місцевій окупаційній адміністрації і проводила незаконний референдум. Шевчен...
07 ноября 19:27
750
“За заслуги перед Херсонською областю”: Сальдо нагородив співробітницю окупаційного Соцфонду у Великій Лепетисі
“За заслуги перед Херсонською областю”: Сальдо нагородив співробітницю окупаційного Соцфонду у Великій Лепетисі
Так званий губернатор Херсонської області Володимир Сальдо нагородив орденом співробітницю окупаційного Соцфонду у Великій Лепетисі на лівобережжі області.Про це повіломили проросійські телеграм канал...
31 октября 18:01
739
Такси Николаев – Кишинев: Легкий и комфортный трансфер
Поездка из Николаева в Кишинев — это удобный способ пересечь границу и добраться до пункта назначения без задержек. Услуга такси идеально подходит для тех, кто ценит комфорт и предпочитает индив...
22 ноября 21:14
620