Все новости Херсона

Общество
Як пережити зиму 2022-2023 р. Поради,які можуть врятувати життя
25 сентября 01:40
2491
Як пережити зиму 2022-2023 р. Поради,які можуть врятувати життя

Як пережити зиму 2022-2023 р. Поради,які можуть врятувати життя

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликає жителів Херсонської області та інших  населених пунктів та обласних центрів не залишатися там на зимовий . Зі слів пані Верещук частина Херсонської та Запорізької областей можуть опинитися без засобові виживання, таких як світло та опалення. Влада застерігає, що ця зима буде дуже вкрай тяжкою.

Більшість Херсонщини бояться того, що на них чекає.  Хоч страх є у більшості, але готуються до зими далеко не всі.

—Моя сім’я ще з початку повномасштабного вторгнення робить запаси. До холодів готуємось ще з більшою силою, закуповуємо овочі, робимо консервацію та закуповуємо теплий одяг,— розповіла місцева жителька.

Так як ніхто не знає куди буде наступний удар Росії, а він може бути по електричних чи газопровідних станціях, наша редакція хоче поділитись тим, як підготуватись до будь-яких умов.

Запаси

Як пережити зиму 2022-2023 р. Поради,які можуть врятувати життя

-В умовах того,що можливо буде відсутнім електроенергія, то радимо зробити запаси консервації, м’яса, фруктів та овочів. Більший акцент варто зробити саме на запасі консерви, тому, що вони не псуються та можуть тривалий час зберігатись без холодильника.

- Також необхідними будуть крупи, їжі швидкого приготування, снеків, горіхів та сухофруктів. Останні можуть невеличкою порцією допомогти втамувати голод на деякий час.

- Ще треба зробити запас питної та технічної води, на випадок, якщо також буде відсутнім водопостачання.  Воду, яка набиралась вдома з-під крану, краще змінювати раз на тиждень. Тобто ту воду, що ви набрали в порожні пляшки та іншу тару, раз на 5-6 днів виливати та набирати нову. Це для того, аби на цій воді можна було готувати щось без ризику для здоров’я.

- Подбайте про те, щоб ваші Powerbank та телефон завжди був заряджені. Підготуйте ковдри та теплий одяг.  В цьому випадку перевагу краще надати натуральним матеріалам( шерсть,бавовна), так як вони краще зберігають тепло. Якщо є змога купити термобілизну, термоси спальний мішок або каримат. Ці речі допоможуть зігрітися.

- Ще одним важливим пунктом є ліхтарі, свічки та інші освітлювальні прилади на батарейках чи акумуляторах. Також можуть згодитись гірлянди та нічники. Не забудьте ще про батарейки до них. Їх повинно бути з запасом.

- Зробіть запас медикаментів, особливо, якщо у вас є хронічні захворювання.  В аптечці завжди повинні бути жарознижувальні, знеболювальні, противоалергічні, заспокійливі препарати, також ліки, які допоможуть при шлунково-кишкових розладах.

- Не забувайте про своїх домашніх улюбленців. В них також повинен бути запас їжі та води та наповнювача.

Як зберегти тепло в домі

Як пережити зиму 2022-2023 р. Поради,які можуть врятувати життя

 Для того, щоб у вашій оселі, будь-то приватний будинок( якщо в ньому немає печі)  чи квартира необхідно утеплити вікна. Для цього можна взяти герметик, поролон або ж монтажна піна. Також ущільнювачем( поролоновим або ж резиновим) заклеяти всі щілини в дверях . Це допоможе вберегти оселю від потрапляння холодного вітру з вулиці.

Також варто подбати про електрообігрівачі. Якщо не буде опалення, а світло не вимкнуть, то за їх допомогою легко обігріти декілька кімнат.

Як пережити зиму 2022-2023 р. Поради,які можуть врятувати життя

Якщо немає обігрівачів, то можна скористатись народним лайфхаком. Для цього потрібно набрати каструлю води та поставити її на вогонь, пар який буде йти від неї з легкістю обігріє невеличку кімнату.

Щоб в ліжку було тепліше можна набрати в пляшку теплої води та покласти біля себе під ковдру. Цей спосіб швидко допоможе зігрітись.

Інші речі, які можуть знадобитись

Ходячи ринками Херсону та продивляючись чати місцевого населення великої популярності набирають генератори.  Адже цей пристрій може допомогти з електроенергією, якщо її вимкнуть. Ціна таких приладів починається від 13 тисяч гривень.