Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
"Я розумію, що це потрібно". Історія нацгвардійця з Херсона, який через 10 років перерви повернувся на службу
26 марта 11:25
556
"Я розумію, що це потрібно". Історія нацгвардійця з Херсона, який через 10 років перерви повернувся на службу

"Я розумію, що це потрібно". Історія нацгвардійця з Херсона, який через 10 років перерви повернувся на службу

Олександр на псевдо "Змій" служить у лавах Національної гвардії України. Поновився на службі після звільнення Херсона. До цього мав 10 років перерви. Повномасштабне вторгнення зустрів у рідному місті, тут пережив окупацію. Зараз захищає Україну у складі 34-го Херсонського полку.


Нацгвардієць Олександр родом з Херсона. Строкову службу проходив у 34-му Херсонському полку НГУ, потім підписав контракт й залишився.

"Прослужив тут 10 років, а потім звільнився за станом здоров'я. Потім 10 років не служив. Почалася війна. Вирішив повернутись", — говорить військовий.

Початок повномасштабного вторгнення застав Олександра у рідному Херсоні. Він пережив окупацію, облави російських військових, повну відсутність зв’язку.

"Новини ми дізнавались через Telegram. У багатьох людей було два телефони, як у мене. Один для того, щоб буди в курсі новин, другий — коли виходиш. Бо якби вони побачили Telegram з українськими новинами, могли б забрати зрозуміло куди. Читали новини лише вдома", — згадує "Змій".
Після звільнення Херсона Олександр пішов до військкомату. І через 10 років перерви знову приєднався до лав Національної гвардії України.

"Завдання цієї роти зайняти позиції на лівому березі Дніпра. Потім ця рота вже виросла у батальйон оперативного призначення. Перший раз дуже було страшно. Якось треба було себе перебороти. Але потім розумієш, що це потрібно. Тут немає людей, які ходять на лівий берег і не потрапляють під обстріли", — каже Олександр.

Одного разу один з таких виходів на лівий берег закінчився для нього пораненням.

"Не тільки я був поранений, ще один хлопець. У нього осколки в нозі й контузія в інших хлопців. Якось так. Тобто, ми потім вийшли, нас евакуювали вже на цей берег в лікарню", — згадує військовий.

Після лікування "Змій" продовжив службу. Найбільше, каже, мріє, й про що усі — про перемогу. suspilne.media
0 комментариев
27 июня 2026, 09:25
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Учениці Херсонського академічного ліцею Кароліна Бородавко та Катерина Маркелова отримали максимальні 200 балів з на національному мультипредметному тесті 2026 року.  Про це повідомило управління о...
09 июня 10:18
2051
Російські війська евакуюються з Кінбурнської коси, - партизани
Російські війська евакуюються з Кінбурнської коси, - партизани
Дії Сил оборони України щодо перерізання маршрутів постачання змусили російських військових спішно залишити позиції на Кінбурнській косі в Миколаївській області.Про це повідомляє агент партизанського...
09 июня 01:15
1373
На ТОТ Херсонщини скасували автобусні рейси до Москви та Криму
На ТОТ Херсонщини скасували автобусні рейси до Москви та Криму
На тимчасово окупованій частині Херсонської області призупинили частину автобусних рейсів, зокрема між Скадовськом та Москвою, а також Скадовськом і Севастополем. Про це повідомляють окупаційні мед...
06 июня 11:35
1281
Сальдо міг таємно одружитися з колишньою секретаркою у Москві
Сальдо міг таємно одружитися з колишньою секретаркою у Москві
Окупаційний губернатор захопленої Росією частини Херсонської області Володимир Сальдо рік тому міг таємно одружитися зі своєю колишньою секретаркою Світланою Запорожською. Такого висновку ми дійшли...
04 июня 17:39
1002