Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
Вища рада правосуддя звільнила суддю з Херсонської області
10 января 09:14
104
Вища рада правосуддя звільнила суддю з Херсонської області

Вища рада правосуддя звільнила суддю з Херсонської області

Суддю Голопристанського районного суду Херсонської області Юрія Францішка звільнено за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

Вища рада правосуддя 9 січня 2020 року розглянула матеріали щодо звільнення Францішка Юрія Володимировича з посади судді Голопристанського районного суду Херсонської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 25 жовтня 2019 року № 2821/1дп/15-19. Про це йдеться на офіційному сайті ВРП.

Так, Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя 25 жовтня 2019 року ухвалено рішення № 2821/1дп/15-19 про притягнення судді Голопристанського районного суду Херсонської області Францішка Ю.В. до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади.

За результатами розгляду скарги судді Голопристанського районного суду Херсонської області Францішка Ю.В. Вища рада правосуддя ухвалила рішення від 17 грудня 2019 року № 3521/0/15-19, яким залишила без змін рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 25 жовтня 2019 року № 2821/1дп/15-19.

Зазначається, що дисциплінарну справу стосовно судді Францішка Ю.В. було відкрито на підставі скарги Котюжанської Н.В. У скарзі зазначено, що суддя Голопристанського районного суду Херсонської області Францішко Ю.В. 6 грудня 2018 року постановив неправомірну ухвалу про затвердження мирової угоди, якою скаржника було свавільно позбавлено права власності на майно, набуте в порядку, встановленому законом. Вказано, що суддею Францішком Ю.В. порушено правила підсудності та прийнято рішення стосовно нерухомого майна Котюжанської Н.В. без залучення її до участі у справі, що, на її думку, свідчить про незаконну відмову у доступі до правосуддя, істотне порушення норм права під час здійснення правосуддя, що унеможливило реалізацію нею прав і призвело до порушення правил юрисдикції та прав людини і основоположних свобод.

Так, під час розгляду дисциплінарної справи встановлено, що ухвалою Голопристанського районного суду Херсонської області від 6 грудня 2018 року затверджено мирову угоду, укладену між Особою_1, Особою_2, Особою_3 та Особою_4, відповідно до умов якої стягнуто солідарно з Особи_2, Особи_3 та Особи_4 на користь Особи_1 суму боргу в розмірі 9 850 000 гривень; визначено спосіб та порядок виконання рішення шляхом визнання за Особою_1 права власності на 98 об’єктів нерухомого майна, 40 з яких перебувають у власності інших юридичних і фізичних осіб, яких не було залучено до участі у справі.

На думку Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Францішко Ю.В. під час вирішення питання про відкриття провадження у цивільній справі не виконав покладеного на нього обов’язку щодо вжиття заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами, оскільки не звернув уваги на ознаки зловживання позивачем процесуальними правами, яке полягало у безпідставному залученні К. до участі у справі як співвідповідача з метою зміни підсудності справи, та, як наслідок, прийняв до провадження справу з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що під час розгляду справи суддя Францішко Ю.В. не з’ясував, чи були належним чином повідомлені про судове засідання учасники справи, що є порушенням статей 128, 130 ЦПК України. Не з’ясувавши таких обставин, суддя Францішко Ю.В. на порушення вимог частин першої, другої статті 223 ЦПК України розглянув справу за наявними у матеріалах документами та ухвалив судове рішення за одне засідання 6 грудня 2018 року (через 8 днів після відкриття провадження у справі) без участі сторін, внаслідок чого було порушено право сторін на справедливий суд.

Крім того, вирішуючи питання про наявність підстав для затвердження мирової угоди у порядку, визначеному статтею 207 ЦПК України, суддя Францішко Ю.В. залишив поза увагою, що ані у поданих заявах про розгляд справи за відсутності сторін, ані у заяві про затвердження мирової угоди, підписаній позивачем у справі, ані в умовах мирової угоди не містяться відомості щодо обізнаності сторін з наслідками прийняття ними такого рішення, як укладення мирової угоди, та ухвалив судове рішення за відсутності сторін, чим порушив вимоги частини третьої статті 207 ЦПК України щодо обов’язкового роз’яснення сторонам наслідків такого рішення.

За результатами розгляду дисциплінарної справи встановлено, що суддя Францішко Ю.В. під час здійснення правосуддя неналежно поставився до виконання обов’язків судді, через грубу недбалість допустив істотне порушення норм процесуального права, що призвело до порушення правил юрисдикції, порушення прав людини і основоположних свобод, грубого порушення закону, мало істотні негативні наслідки і викликало обґрунтований сумнів у здійсненні ним правосуддя безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо. Зазначене, у свою чергу, не сприяє підвищенню рівня довіри до суду, а, навпаки, підриває авторитет правосуддя. При цьому вказані дії судді мали істотні негативні наслідки для фізичних та юридичних осіб, у тому числі і для Котюжанської Н.В., яких було позбавлено права мирно володіти своїм майном.

Отже, постановляючи ухвалу про затвердження мирової угоди без роз’яснення наслідків судового рішення, суддя Францішко Ю.В. не звернув увагу на те, що ухвалене ним судове рішення вплинуло також на права та обов’язки інших фізичних і юридичних осіб, яких не було залучено до судового розгляду і яким належать об’єкти нерухомості. Тим більше, категорично неприпустимим є порушення порядку відчуження та реєстрації правочинів з нерухомістю з огляду на положення статті 1 Першого протоколу до Конвенції, статті 41 Конституції України.

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що вказані дії судді Францішка Ю.В. слід кваліфікувати як вчинення істотного дисциплінарного проступку, що є несумісним зі статусом судді і підриває суспільну довіру до суду.

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку про застосування до судді Голопристанського районного суду Херсонської області Францішка Ю.В. дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади.

Вища рада правосуддя вирішила звільнити Францішка Юрія Володимировича з посади судді Голопристанського районного суду Херсонської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Судебно-юридическая газета

чиновники
власть
общество
0 комментариев
26 сентября 2021, 15:02
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
В Украине резко подешевеют хлеб, подсолнечное масло и сахар: когда упадут цены на продукты
В Украине резко подешевеют хлеб, подсолнечное масло и сахар: когда упадут цены на продукты
 Украинские потребители в скором времени смогут экономить на питании. Названы сроки, когда цены на подсолнечное масло, сахар и хлеб, а также некоторые другие продукты рухнут.Украинцев ждет прекрасная...
08 сентября 18:23
4432
Пять херсонских школ попали в ТОП-200 лучших школ страны
Пять херсонских школ попали в ТОП-200 лучших школ страны
Пять школ из Херсонской области попали в недавно обнародованный рейтинг общеобразовательных школ Украины по итогам ВНО 2021 года.Об этом сообщает портал « Освита.ua». Лучший результат – 29-е место — у...
30 августа 14:30
4144
Военные заказали ремонт аэродрома на 19% дешевле, чем картелисты разыграли ремонт аэродрома в Херсоне
Военные заказали ремонт аэродрома на 19% дешевле, чем картелисты разыграли ремонт аэродрома в Херсоне
На прошлой неделе завершились два крупных тендера на ремонт аэродромов в Украине, сообщается в системе «Прозорро».Департамент инфраструктуры Херсонской областной государственной администрации 18 авгус...
27 августа 19:21
3119
Водителя оштрафовали за то, что он предъявил “права“ из “Дії“
Водителя оштрафовали за то, что он предъявил “права“ из “Дії“
В Украине водители не обязаны во время управления автомобилем иметь при себе бумажное водительское удостоверение. Такой документ можно предъявлять полицейским в электронном виде в приложении "Дія". К...
31 августа 13:33
2855
2 новых АТАМАНа – в ремонте. По Херсону ездят только 22 из 30-ти купленных за счет горбюджета
2 новых АТАМАНа – в ремонте. По Херсону ездят только 22 из 30-ти купленных за счет горбюджета
22 сентября в Херсоне вышли на маршруты 22 автобуса АТАМАН, из 30-ти купленных за счет горбюджета.Об этом сообщает горуправление транспорта Херсона:Сейчас курсируют по городу:- маршрут №3 – 6 ед.- мар...
23 сентября 03:15
74
2
Стало известно, почему в Херсоне сняли свежеуложенный асфальт
Стало известно, почему в Херсоне сняли свежеуложенный асфальт
В социальных сетях херсонцы задаются вопросом, почему на проспекте 200-летия Херсона сняли асфальт, уложенный недавно. В свою очередь, начальница Управления транспортной, дорожной инфраструктуры и св...
14 сентября 13:30
5091
2
Что побуждает украинцев покупать моноблоки
Что побуждает украинцев покупать моноблоки
Многие воспринимают компьютеры-моноблоки как компромиссное решение между ноутбуком и традиционным ПК. С одной стороны, они достаточно компактны и мобильны, а с другой – полностью лишены какой-либо авт...
06 сентября 20:15
459
1
Игорь Колыхаев: «Херсон дождался перемен!»
Игорь Колыхаев: «Херсон дождался перемен!»
С первого дня появления на политической арене Херсонщины Игорь Колыхаев пропагандирует семейные ценности и бережное отношение к родной земле. «Нет никого важнее, чем семья и близкие люди, нет у нас бо...
17 сентября 19:59
854
1