Виклики у надолуженні освітніх втрат. Дослідження надолуження освітніх втрат учнів 5-11 класів у Херсонській та Миколаївській областях
Громадська організації «Навчай для України» за підтримки міжнародної організації Save the Children та за фінансування Європейського Союзу провела велике дослідження щодо надолуження освітніх втрат учнів 5-11 класів у окремих громадах Миколаївської та Херсонської областей.
Цільова авдиторія дослідження — учасники освітнього процесу, серед яких: керівники закладів загальної середньої освіти, учителі та представники відділів (управлінь) освіти органів місцевого самоврядування.
Дослідження показує: освітяни Херсонської та Миколаївської областей попри складні умови продовжують навчати і розвивати заклади освіти задля дітей та їхнього освітнього процесу. І навіть більше: вони турбуються не лише про забезпечення базових — безпекових — питань, але і про глобальніші речі, як-от інклюзивна освіта, преміювання учнів за академічні та творчі успіхи, інтеграція у освітній процес принципів СЕЕН та багато інших, серед яких подолання освітніх втрат визначають як стратегічний напрям діяльності шкіл.
Анастасія Донська, керівниця напряму подолання освітніх втрат ГО «Навчай для України»: «Прифронтові регіони є пріоритетними для роботи ГО «Навчай для України», адже саме тут через постійні тривоги, бойові дії та стрес діти вже котрий рік не можуть безперервно вчитися, а вчителі змушені постійно винаходити нові способи утримати віру учнів у силу освіти. Аби ефективніше налагодити надолуження освітніх втрат дітей в Миколаївській та Херсонській областях, команда ГО «Навчай для України» ініціювала це дослідження. Сподіваємося, воно стане основою для глибокої стратегічної роботи із забезпечення належного рівня знань дітей у регіоні, а також може бути корисним для створення ефективних механізмів підтримки освіти».
Повний текст дослідження ви знайдете за посиланням.
Дослідження було проведено у межах проєкту «Український консорціум з реагування на виклики в освіті: безпечне повернення до навчання» ГО «Навчай для України» за підтримки міжнародної організації Save the Children та за фінансування Європейського Союзу, який покликаний допомогти освітянам прифронтових та деокупованих областей налагодити освітній процес та інтегрувати інструменти подолання освітніх втрат у робочу закладів освіти.
«ГО «Навчай для України» працює над вирішенням цієї проблеми у Херсонській та Миколаївській областях — регіонах, які особливо постраждали від війни. Ми бачимо, як освітні втрати дітей стають справжніми викликами для громад і шкіл. Проте це не лише про знання з математики чи навичок письма. А й про втрату довіри, мотивації й відчуття того, що завтра настане», — ділиться менеджерка проєкту Інна Степанець.
Наразі до пілотного проєкту долучилися 12 шкіл з Миколаївської та Херсонської областей. Заклади освіти спільно з експертами та експертками ГО «Навчай для України» розробили стратегії подолання освітніх втрат та покроковий план дій до кінця навчального року. Понад сотня вчителів з цих регіонів успішно пройшла навчання тьюторинговому підходу та отримала інструменти діагностування і надолуження освітніх втрат.