Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
В прибутку таксисти, кур'єри та репетитори: хто і як заробляє на карантині
26 марта 15:23
36
В прибутку таксисти, кур'єри та репетитори: хто і як заробляє на карантині

В прибутку таксисти, кур'єри та репетитори: хто і як заробляє на карантині

Доставка: роботи вище голови

Для доставки почалися золоті часи. Самі служби доставки дають досить стримані коментарі, і зрозуміти їх можна: з моральної точки зору непросто зізнаватися, що ваш бізнес виграє від пандемії. Але тим не менш і без всяких коментарів ясно: роботи у них – невпроворот.

Ще зовсім недавно майданчики з надання послуг надсилали листи з різними пропозиціями, то сьогодні все відсунуто на другий план. Головні пропозиції-кур'єрські послуги. Так, наприклад, Kabanchik.ua повідомляє, що його кур'єри готові оперативно доставити все що завгодно: документи (від 100 грн), товари (від 110 грн), ліки (від 120 грн), продукти (від 120 грн). Кур'єр на автомобілі - від 150 грн.

А експерти радять цю нехитру роботу розглянути в якості підробітку студентам, які сьогодні не ходять до вузів, а також тим, хто тимчасово залишився без роботи – барменам, офіціантам, представникам сфери послуг. Таксисти: задрали ціни

Не менш грошові часи настали і для столичних таксистів. Відразу після закриття метро ціни на послуги таксі злетіли мінімум на 20%, а при переїзді з одного берега столиці на інший ціна і зовсім виростала в півтора-два рази.

Після того як громадський транспорт перейшов на "пропускний режим", таксисти не соромляться піднімати ціни в рази. Сьогодні вже і потрійним тарифом нікого не здивуєш.

- Ми на карантин не закрилися-щоранку доводиться їздити на роботу, - розповідає киянин Андрій. - Я зареєструвався в одному з сервісів виклику авто через Інтернет і беру в день два замовлення: вранці-по дорозі на роботу, ввечері-по дорозі додому. Відмінна надбавка до зарплати!

Репетитори: клієнтів стало більше

Не скаржаться на відсутність роботи і репетитори.

- З введенням карантину роботи стало не менше, а більше, - каже репетитор з математики та фізики Денис. - Перш за все, активізувалися випускники: тести-то їм якось треба здавати! З навчального процесу випадають цілі тижні, і мало того що діти весь цей час не вчаться, так ще й остаточно "розслабляються", багатьом дуже важко після тривалої перерви повертатися до навчання. Батьки випускників це передбачають і намагаються завантажити їх в карантин по повній програмі.

Друга група його клієнтів-учні середніх і молодших класів. За словами Дениса," дистанційне навчання " сьогодні зводиться до того, що дітям просто скидають по 30-40 завдань на тиждень без всяких пояснень. Більшість учнів не в змозі розібратися в нових темах самостійно, а такий обсяг роботи і зовсім вибиває їх з колії. У батьків на допомогу по навчанню не вистачає ні знань, ні терпіння, тому репетитори в період карантину в ціні.

Магазини: підсовують "просрочку"

Експерти кажуть, що величезні прибутки супермаркетів в період ажіотажу-лише видимі, оскільки після пари тижнів ажіотажу настануть кілька тижнів затишшя, і люди будуть доїдати те, що накупили.

Дозволю собі не погодитися, адже чимало продуктів, куплених в нападі паніки, мають властивість псуватися, а морозилки в наших квартирах не гумові. Так що покупці просто викинуть все, що накупили понад міру, і підуть за новою порцією їжі.

Крім того, і самі супермаркети збувають з рук все, що раніше утилізували. Наприклад, 15 березня прилавки супермаркету біля мого будинку були завалені або простроченням, або товарами з терміном придатності. Люди брали не дивлячись прострочене молоко, кефір і йогурти. А в хлібному відділі лежали лаваші, спечені 2 березня з терміном придатності 10 днів.

Дивлячись на продаються овочі, створюється стійке відчуття, що торгові мережі поставили собі за мету продати весь негідний товар за максимальними цінами. І діватися покупцям нікуди: ринки-то закриті.

Загалом, сьогодні в супермаркеті треба бути супербдітельнимі, інакше втрат не уникнути!

Сфера послуг: працюють " по-тихому"

Стоматолог Олег на деякий час призупинив свою роботу і кабінет закрив. Але при цьому каже, що, швидше за все, вже наступного тижня почне приймати "по-тихому". Інакше просто вилетить в трубу-адже це його єдиний заробіток.

При цьому багато столичних стоматології не настільки педантичні, як Олег, і продовжують працювати в звичайному режимі.

- У мене був на 18 березня запис на примірку протеза, - розповіла нам 82-річна киянка Любов Миколаївна. - Зателефонувала лікарю, спробувала перенести хоча б на пару тижнів, але він категорично відмовився. Сказав, що у нього повний запис і мене нікуди переносити. Більше того: наступний прийом був призначений на 25 березня – і знову довелося їхати.

Підпільно продовжує працювати і "сфера краси".

- Наш салон закрили, але клієнти телефонують, просять приїхати додому - і їжу, - зізнається перукар-стиліст Тетяна. - У мене троє дітей-чимось же їх треба годувати? Тим більше що незрозуміло, коли все це закінчиться.

Не припинила роботу і майстер манікюру Вероніка. Її основна спеціалізація-нарощування і корекція гелевих нігтів. Специфіка роботи така, що клієнти повинні робити процедуру в середньому кожні 4 тижні. За словами Вероніки, вона б і рада піти на карантин, але клієнтки категорично проти і наполягають на тому, щоб запис дотримувалася, а втрачати їх вона не готова. 

"Масова істерія вигідна шахраям"

- Крім доставки в поточній ситуації може добре заробити Рітейл, оскільки попит на продукти харчування є і буде підвищеним, - зазначив у коментарі "КП" в Україні" аналітик "Центру біржових технологій" Максим Орищак. - Масштабних розпродажів всіх продуктів не відбудеться хоча б тому, що у населення немає грошей на формування довгострокових продуктових запасів. Також, у зв'язку з обмеженням транспортного сполучення всередині міст, зможуть заробити таксисти. У виграші залишаються і мережі аптек, а також виробники масок і антисептиків, так як зараз попит на ці види товарів значно виріс.

Роздрібні продажі можуть легко отримати прибуток від людських страхів. Наприклад, можуть влаштовувати "вигідні акції", які в період паніки більшість населення не зможе проаналізувати. Також в період карантину в Україні зможуть заробити ті, хто проводить Різне онлайн-навчання (тренінги, курси з різних тематик). Українці сидять вдома, і, можливо, ті, кому набриднуть фільми і серіали, захочуть отримати якісь знання, навички, які зможуть застосовувати в недалекому майбутньому, коли почнеться відновлення споживчої активності.

Масова істерія вигідна і шахраям, які придумують різні схеми і легко впроваджують їх через Інтернет і соцмережі. Сюди можна віднести помилкові тести на коронавірус, фейкові новини, фейкові оголошення про роботу з платним навчанням і багато іншого.

В цілому велика частина бізнесу зараз зазнає значних збитків. Однак завжди знайдуться ті, хто скористається загальною панікою і постарається отримати з неї максимальну вигоду.

КОМПЕТЕНТНО

"Вакансій стало менше"

- Ринок праці змінився, - зазначив у коментарі "КП" в Україні" директор по країнах Східної Європи компанії World Staff Віталій Михайлов. -І ось вам перша зміна: буквально вчора я був одночасно на декількох онлайн-заходах. Раніше потрапити одночасно на дві-три конференції в один день було неможливо, а зараз це реальність, навіть якщо вони йдуть одночасно: до однієї можна підключитися з ноутбука, до іншої - з планшета, до третьої - зі смартфона. Так ось, на одній з цих конференцій близько 160 ейчарів якраз обговорювали зміни на ринку праці. Висновок однозначний: кількість вакансій зменшилася. І це цілком зрозуміло. Деякі сфери-торгові центри, ресторани, кінотеатри - закрилися фактично в один день, і персонал залишився не при справах. Цілком логічно, що ніхто не стане набирати нових співробітників в умовах, коли не знає, що робити зі старими. Тим більше що, судячи з прогнозів і очікувань, 3 квітня це все не закінчиться і триватиме мінімум до літа.

Але справедливості заради треба сказати, що є сфери, де попит на персонал виріс.

По-перше, це лікарі. В Україні їх і до карантину не вистачало, а зараз цей брак відчувається ще гостріше. Особливо враховуючи, що деякі медики через острах заразитися звільняються, в тому числі і з приватних клінік.

По-друге, це роздріб. Будь - хто, хто зайде в супермаркет, може переконатися, що покупців зараз більше в рази, і їх треба обслуговувати.

По-третє, відповідно, збільшилися обсяги роботи в логістичних компаніях.

По-четверте, багато роботи у інтернет-торгівлі. Всі магазини, крім продуктових, зараз закриті, тому будь - який товар - від одягу і взуття до міксера і пральної машини-можна купити тільки в Інтернеті. Обороти інтернет-майданчиків збільшуються, і їм потрібні нові люди.

По-п'яте, багато роботи у доставки, що теж зрозуміло і не вимагає додаткових роз'яснень.

Не скаржаться в нинішніх умовах на відсутність роботи і таксисти.

І, нарешті, розвивається і буде розвиватися весь бізнес, пов'язаний з онлайном. А оскільки розвивається він за рахунок технологій і людей, люди будуть потрібні.

 

экономика
общество
0 комментариев
25 июня 2021, 07:41
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
На Херсонщине у мужчины во время прыжка не раскрылся парашют
На Херсонщине у мужчины во время прыжка не раскрылся парашют
Инцидент произошел вблизи Каховки. Об этом сообщает издание "Каховская Заря".По словам очевидцев во время прыжка у мужчины не раскрылся парашют. Однако на помощь пришел запасной парашют, который...
07 июня 11:10
3248
Лето опоздало: синоптик предупредила о скорых заморозках вместо жары в Украине
Лето опоздало: синоптик предупредила о скорых заморозках вместо жары в Украине
Лето начнется и закончится примерно на 10 дней раньше и позже календарного срока. В 2021 году лето в Украине не будет отличаться рекордными температурами воздуха, заявила заведующая отделом климатиче...
03 июня 14:36
2255
Нa Xepcoнщину oбpушилиcь вoдoпaды c нeбec — таких ливней не наблюдалось с 2006 года
Нa Xepcoнщину oбpушилиcь вoдoпaды c нeбec — таких ливней не наблюдалось с 2006 года
B нaчaлe этoгo лeтa Xepcoнщинa вышлa нa oчepeднoй peкopд пo чacти кaпpизoв пoгoды — чepeдa oбильныx дoждeй c гpoзaми, oбpушившaяcя нa тaвpичecкиe cтeпи, удивилa дaжe cинoптикoв.Cпeциaлиcты гoвop...
08 июня 13:01
2149
В Херсонской области град уничтожил огороды
В Херсонской области град уничтожил огороды
Заново засаживать приусадебные участки придется жителям большого поселка Чаплинка на Херсонщине. Овощи на их огородах сплошь выбил град!— Градины летели величиной с вишню, и за считанные минуты...
07 июня 14:25
1935