Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
В очікуванні пінного келиху: в Херсоні готуються до старту сезону “квасу”
27 мая 16:02
58
В очікуванні пінного келиху: в Херсоні готуються до старту сезону “квасу”

В очікуванні пінного келиху: в Херсоні готуються до старту сезону “квасу”

Нинішнім літом квас на розлив буде відпускатися за новими правилами: з дотриманням соціальної дистанції і при наявності захисних масок. Непогожий травень, абсолютно не схожий на звичайний Херсонський, змусив містян на якийсь час відкласти наміри вибратися на природу і взагалі готуватися до літніх днів.

Напевно, багато в таких умовах (пам'ятаємо і про карантин!) ще навіть і не згадали про те, як приємно в спеку освіжитися келихом улюбленого пінного напою — квасу. Але ж “квасний" сезон зовсім не за горами. Передбачається, що, як і завжди в останні роки, він стартує в обласному центрі в перший день червня — якраз в день нового етапу ослаблення карантинних заходів. У зв'язку з цим, зокрема, в Херсонській міській раді почалася підготовка до видачі дозволів на виносну торгівлю в літній період.

Цього року чиновники звернулися до новомодних способів поширення інформації та спілкування з підприємцями. Так, в месенджері Телеграм, згідно з повідомленням першого заступника міського голови Ігоря Козакова, було розроблено три окремих онлайн-чату: для рестораторів, для підприємців сфери побутових послуг і для товаровиробників і бізнесменів, які здійснюють виносну торгівлю.

Отже, як інформує в чаті для торговців радниця міського голови Наталія Матковська, в Херсоні визначено 19 місць для розміщення об'єктів торгівлі з переносного обладнання площею понад 5 квадратних метрів (маються на увазі “стаціонарні” бочки) і ще 60 точок для торгівлі квасом, безалкогольними напоями, морозивом площею до 5 квадратних метрів (це малі лотки, які ми часто можемо бачити на зупинках і в інших людних місцях).

Станом на 22 травня дозвіл на здійснення торгівлі квасом отримали вже 7 підприємців на стаціонарних точках і 39 — на лотках.

При цьому чиновниця зазначила, що дозволи можна отримати протягом 24 годин.

— Організація виносної торгівлі квасом, безалкогольними напоями та морозивом, сільськогосподарською та баштанною продукцією буде здійснюватися тільки в місцях, затверджених рішенням виконавчого комітету (№246 19.07.2016 і № 207 від 19.06.2018), і на підставі листа-узгодження від управління споживчого ринку, — пояснює Наталія Матковська. 

— Щоб отримати лист-погодження необхідно:

1) написати заяву на ім'я Херсонського міського голови;

2) надати виписку з ЄДРПОУ.

Зазначимо, що 20 травня комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій своїм рішенням погодила організацію виносної торгівлі.

Нарешті, найболючіше для торговців-підприємців питання-як здійснюватимуться перевірки діяльності їхніх об'єктів? Адже не секрет, що контролюючі органи в цій справі активні завжди. А вже в карантинний період напевно будуть ще педантичніше. До того ж, торговці побоюються так званих “фейкових” рейдів, коли під виглядом представників влади їх бізнес можуть відвідати і спробувати прикрити невідомі особи (цілком ймовірно, що посильні конкурентів).

Відповідає Наталія Матковська: "у Херсоні будуть не перевірки, а моніторинг дотримання протиепідемічних заходів.

Зловживання контролерами при моніторингу суворо заборонені. Бізнес повинен спокійно заробити в цих непростих обставинах.

Наша мета-допомогти налагодити нормальний режим роботи відповідно до законодавчих норм, що діють в період карантину (а не складання адмінпротоколу або виписування штрафів). Моніторинг діяльності здійснюється "комісійно" —  з представниками поліції, Держпродспоживслужби, інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом міста та управління споживчого ринку міської ради (рішення виконкому № 166, від 16.04.2020).

Крім того, у всіх представників Комісії з моніторингу будуть посвідчення. Моніторитися лише те, що визначено в постанові (запас масок, дезинфікуючого засобу з рекомендованою композицією, інформація, коли була здійснена закупівля і т.д.).

Але захиститися від “фейкових перевірок" ми можемо тільки разом. Тому, будь ласка, не соромтеся попросити посвідчення у перевіряючих, задавати їм питання і говорити про проблеми, з якими стикаєтеся.

Євген Ляшенко, Вгору

общество
0 комментариев
12 июня 2021, 12:25
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
B Xepcoнe пpи paзвeшивaнии бeлья погибла 38-летняя дoмoxoзяйкa
B Xepcoнe пpи paзвeшивaнии бeлья погибла 38-летняя дoмoxoзяйкa
B субботу, 22 мaя, в Xepcoнe дoмaшниe xлoпoты для 38-лeтнeй жeнщины зaкoнчилиcь ee гибeлью.B мнoгoэтaжкe нa улицe Cpeтeнcкoй гopoжaнкa вeчepoм вышлa нa бaлкoн вывecить тoлькo чтo выcтиpaннoe бeльe. Зa...
24 мая 11:41
2964
Херсонский борец стал чемпионом Европы
Херсонский борец стал чемпионом Европы
В г. Скопье (Македония) именно сейчас проходит чемпионат Европы U23 по борьбе вольной. Об этом сообщает источник "Український південь" со ссылкой на публикацию Херсонского профессионального спортивног...
19 мая 12:40
2490
В Украине цены на черешню бьют все рекорды: берут 7 гривен "за попробовать"
В Украине цены на черешню бьют все рекорды: берут 7 гривен "за попробовать"
В Украине стартовал сезон черешни, но цена ягоды "кусается" и не всем она по карману. Например, в Одессе просят 500 гривен за килограмм сезонного лакомства. Об этом сообщает Украинская служба инф...
02 июня 14:47
2361
Цены на электроэнергию рекордно взлетят: что ждет украинцев
Цены на электроэнергию рекордно взлетят: что ждет украинцев
В Украине цены на электричестводля населения взлетят в ближайшее время.Как прогнозирует директор энергетических программ Центра Разумкова Владимир Омельченко, это может произойти также резко, как...
18 мая 19:35
2318