Лента новостей
Общество
В Івано-Франківську відкрили виставку листівок «Херсон звідусіль»
В Івано-Франківську відкрили виставку листівок «Херсон звідусіль»
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Це і експозиція, і перформанс, який присвячений темі міграції, згуртованості і єдності нашої громади. Нині Херсон залишили більшість людей, їх розкидало по світу. Ми започаткували цю акцію, щоб підтримати відчуття належності до херсонської громади. Звичайно, ми всі передзвонюємось і переписуємось, але хочемо мати якусь частинку Херсону, знаходячись далеко від нашого дома, і ми це зробили за допомогою пошти», - розповідає автор ідеї виставки листівок «Херсон звідусіль», доцент кафедри географії та екології ХДУ Микола Гоманюк.
![](/storage/photos/shares/DOFPHzQO7C9lMFbyYYLbeTZyhMpxevGhMmAQWQRN.jpeg)
За його словами, херсонцям, які виїхали з міста, пропонують надіслати на скриньку №111 головпошти листівку з того місця, де вони нині знаходяться. Усі, хто її надішле, отримують у відповідь листівку з нагадуванням про Херсон. Їх є 12. Автори – херсонські художники. Їхні роботи обирали не за конкурсом, а за змістом мистецького послання, яке б мало об’єднати херсонців.
«Ось робота Ліліани Реліч, а вона - неймовірна акварелістка з Херсона, яка нині знаходиться у Великій Британії. Знаєте, що їй сниться щоночі? Не красива Британія, а Херсон і наші плавні. І вона їх малює», - розповідає співавторка ідеї, куратора «Центру культурного розвитку «Тотем» у Херсоні Олена Афанасьєва.
![](/storage/photos/shares/m2a9JGTrKv7RPhAWceIOVxryu1n5jkMtVikO9aaj.jpeg)
«Я вибрала листівку, на якій зображено коло херсонців, які після визволення рідного міста від російських окупантів у середмісті співають українських пісень. Я відправила цю листівку собі у Львів, бо моє рідне місто Нова Каховка нині в окупації. І я побажала собі теж дочекатись такого кола Перемоги», - наголосила Євсеєва.
![](/storage/photos/shares/7zZY8pjBvK7W0Fac7tPKpxqmgi9XvmJmM7cWQbG9.jpeg)
Він додав, що до Херсона вже надійшли близько 300 листівок з усього світу від херсонців і багато з них вже отримали у відповідь листівку з нагадуванням про рідне місто. Обмін листівками триватиме і далі. В майбутньому їх планують передати у «Музей спротиву», який вже створюють у Херсоні.Наразі в Івано-Франківську проживають кілька тисяч херсонців.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
В Херсоне на Острове наркоман зарезал пожилую херсонку и выбросился с 8-го этажа
На межі Миколаївщини та Херсонщини росіяни кидають техніку
У Херсоні чутно вибухи – ЗМІ
ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ХЕРСОНЩИНИ!
Арестович заявив, що на Херсонщині вночі було знищено значну кількість техніки противника
В Станіславі поховали українських воїнів, котрі загинули в боях за Херсонщину
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Несподіваний «союзник» України масово косить росіян на фронті
Російські військові пропагандисти висловлюють тривогу щодо повального пияцтва солдатів на фронті, особливо на Херсонському напрямку. Один із Z-каналів заявляє, що проблема досягла загрозливих масштабі...
Вперше в історії в основній сітці Вімблдону зіграють дві спортсменки з Херсонщини
На Вімблдоні — головному тенісному турнірі сезону на трав'яному покритті — українки встановили рекорд представництва: вперше в історії вісім спортсменок гратимуть в основній сітці. Дві з них — родом з...
Генерал Росії Теплинський після удару ЗСУ неадекватно поводиться: у мережу "злили" скарги
Повідомляється, що командувач нібито забороняє збір і вивезення тіл убитих окупантів.Командувач Повітряно-десантних військ РФ і угруповання військ "Дніпро", генерал-полковник Михайло Теплинський остан...
Шлем для мотоцикла и велосипеда – главная защита от травмирования
Голова – самая уязвимая часть тела человека. По некоторым данным около 70% тяжелых травм во время аварии на мотоцикле приходятся из-за повреждений головы. Учитывая это, наличие шлема уже не выгл...
Таємна сесія Херсонської облради: проекти понад 40 рішень прийняли невідомі люди
10 липня Херсонська обласна рада провела XVII позачергову сесію депутатів VIII скликання без трансляції пленарного засідання.Про це повідомляє ЦПР.Чому так сталося - на сайті облради не поінформувал...
Юний шахіст з Генічеської громади серед призерів кваліфікаційного турніру м. Миколаїв
У шаховому турнірі з нормою 1-го юнацького розряду, організованому Федерацією шахів Миколаївської області, що проходив 1-4 липня у м. Миколаїв, в напруженій та цікавій боротьбі серед 21 учасника. ЮНУС...
Синоптики шокували прогнозом погоди на липень: вся Україна – в зоні ризику
Перший місяць літа – червень – майже позаду, на зміну йому поспішає липень, який називають "маківкою літа", це не від слова "мак", а від поняття "верхівка голови".За інформацією синоптиків, липень – н...
Графік кінця людства: що передбачила Ванга наступного року
Одним з останніх моторошних передбачень сліпої болгарської ясновидиці Баби Ванги є її твердження про те, що кінець світу почнеться 2025 року, передає New York Post.Нагадується, що цілителька-містик по...