Лента новостей
Общество
Українським біженцям востаннє продовжили тимчасовий захист в Євросоюзі
Українським біженцям востаннє продовжили тимчасовий захист в Євросоюзі
Рада Євросоюзу востаннє продовжила тимчасовий захист для українських біженців. Він діятиме до березня 2025 року.Громадяни України, які зупинилися у європейських країнах, можуть залишатися там ще півтора року. Їм доступні проживання, навчання, робота, лікування, а також отримання фінансової допомоги. Біженцям, які реєструвалися в центрах країн прибуття, офіційно надають притулок.
Статус захисту надає українцям доступ до багатьох привілеїв. Вони можуть:
- Залишатися в Євросоюзі не 90 днів, як це дозволяє безвіз, а довше. Наразі термін дії тимчасового захисту продовжили до березня 2025-го.
- Безкоштовно отримувати початкову та середню освіту.
- Працювати у будь-якій державній чи приватній компанії в країні прибуття – громадянам надали необмежений доступ до ринку праці, такі ж права, як у громадян Євросоюзу чи його постійних резидентів.
- Отримати безкоштовне або мінімально оплачуване житло. Біженців розміщують у спеціальних центрах.
- Оформити соціальні пільги. Українським біженцям надають знижки на комунальні платежі, допомогу на дітей чи фінансову допомогу як безробітним.
- Отримати базову медичну страховку, яка покриє витрати на лікування.
Чиновники європейських країн мають вирішувати проблеми біженців, багато з яких не можуть повернутися до охопленої повномасштабною війною країни.
Today
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
В Херсоне на Острове наркоман зарезал пожилую херсонку и выбросился с 8-го этажа
На межі Миколаївщини та Херсонщини росіяни кидають техніку
У Херсоні чутно вибухи – ЗМІ
ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ХЕРСОНЩИНИ!
Арестович заявив, що на Херсонщині вночі було знищено значну кількість техніки противника
В Станіславі поховали українських воїнів, котрі загинули в боях за Херсонщину
Читают
/
Обсуждают
Ексзаступницю директора школи на окупованій Херсонщині засудили за співпрацю з РФ
Жительку Херсонщини Оксану Задорожну засудили за співпрацю з окупаційною владою та поширення проросійської пропаганди.
Про це стало відомо з відповідного вироку суду.
Як встановило слідство, Зад...
Російський пропагандист визнав, що окупантів у Херсоні зустрічали “так собі”
Російський пропагандист та письменник Захар Прілєпін визнав що свого часу окупантів у Херсоні зустрічали “так собі”.
Про це він повідомив в інтервʼю проросійським медіа.
“Нас там (у Херсоні, – М...
У Херсонській МВА назвали найнебезпечніші райони міста
Безпечних місць у Херсонській громаді наразі немає, водночас найбільшу небезпеку становлять прибережні райони, розташовані поблизу Дніпра.
Про це в ефірі Громадського радіо повідомив перший заступн...
Росіяни атакували Херсон і Дар’ївську громаду: поранені двоє чоловіків
8 червня російські війська атакували безпілотниками Херсон та Дар’ївську громаду. Внаслідок ударів поранення дістали двоє чоловіків віком 49 і 50 років.Про це повідомили у Херсонській обласній військо...