Лента новостей
Общество
Суддя у відставці стала громадянкою РФ та намагалась добитись перерахування довічного утримання судді вже по законодавству РФ
Суддя у відставці стала громадянкою РФ та намагалась добитись перерахування довічного утримання судді вже по законодавству РФ
Вища рада правосуддя припинала відставку Тетяни Шиповалової у зв’язку з набуттям громадянства іншої держави.
Вища рада правосуддя 21 березня 2023 року припинила відставку судді Горностаївського районного суду Херсонської області у відставці Тетяни Шиповалової у зв’язку з набуттям нею громадянства іншої держави.
У Вищу раду правосуддя 26 липня 2019 року надійшло звернення Управління СБУ в Херсонській області про припинення відставки Шиповалової Тетяни Дмитрівни у зв’язку з набуттям громадянства РФ.
Тетяна Шиповалова з 1981 по 2010 роки здійснювала правосуддя у Горностаївському районному суді Херсонської області. Була головою цього суду.
Однак, СБУ зазначило, що Тетяна Шиповалова з метою призначення щомісячного довічного грошового утримання зверталась з заявою до так званого «Управління судового департаменту Республіки Крим». Втім, зазначений «департамент» відмовив судді у відставці у задоволені її заяви.
Підставою для відмови став той факт, що Тетяна Шиповалова не здійснювала правосуддя на території АР Крим до його «возз’єднання» з РФ.
Не погоджуючись з таким рішенням «Управління судового департаменту», Тетяна Шиповалова звернулась до так званого «Залізничного районного суду м. Сімферополя» з позивною заявою до «Управління судового департаменту» про визнання незаконним рішення про відмову у призначенні щомісячного грошового утримання.
Позовну заяву Тетяна Шиповалова мотивувала тим, що є суддею у відставці і рішенням так званого «Джанкойського районного суду» був визнаний факт її постійного проживання на території Криму. Також, суддя у відставці зазначила, що отримала громадянство РФ.
Відтак, Тетяна Шиповалова зазначила про те, що має право на довічне грошове утримання ще й за законодавством РФ.
Втім, рішенням «Залізничного районного суду м. Сімферополя» від 12 липня 2018 року, яке було опубліковано на ресурсі «Государственная автоматизированная система Российской Федерации «Правосудие», у задоволенні позовних вимог Тетяні Шиповалової було відмовлено з тих підстав, що вона не працювала на території Криму та була одержувачем довічного грошового утримання як українська суддя у відставці. До того ж Тетяна Шиповалова вже отримує пенсію РФ.
Зазначимо, що довічне грошове утримання, як українська суддя у відставці, Тетяна Шиповалова не отримує з жовтня 2016 року, оскільки переїхала в Крим.
Управління СБУ у своєму зверненні вказало, що Тетяна Шиповалова фактично підтвердила, що має громадянство РФ та визнає окупацію Криму.
У підсумку, Вища рада правосуддя вирішили припинити відставку Тетяни Шиповалової у зв’язку з набуттям громадянства РФ.
«За» відповідне рішення проголосували 15 членів ВРП, а «проти» - 1.
sud.ua
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
В Херсоне на Острове наркоман зарезал пожилую херсонку и выбросился с 8-го этажа
На межі Миколаївщини та Херсонщини росіяни кидають техніку
У Херсоні чутно вибухи – ЗМІ
ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ХЕРСОНЩИНИ!
Арестович заявив, що на Херсонщині вночі було знищено значну кількість техніки противника
В Станіславі поховали українських воїнів, котрі загинули в боях за Херсонщину
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Військові РФ ударили по зупинці громадського транспорту у Херсоні: є поранений
Орієнтовно о 09:40 російські військові атакували з дрона зупинку громадського транспорту у середмісті Херсона, внаслідок чого постраждав 62-річний чоловік.
Про це повідомила Херсонська ОВА.
Місц...
Поблизу Херсона на російській міні підірвалися троє людей
Троє людей постраждали внаслідок підриву на російській міні поблизу Херсона.
Про це повідомили у Херсонській МВА.
До медичного закладу звернулися жителі Інженерного – 56-річний чоловік, 52-річна...
Росіяни показали момент удару КАБами по будівлі ТРЦ Суворовський у Херсоні (відео)
Окупанти оприлюднили відео влучання двох керованих авіаційних бомб по торговельно-розважальному центру “Суворський”, що в середмісті Херсона.
Про це повідомляють окупаційні медіа.
Нагадаємо,...
Суд арештував пенсіонера з Херсона за пособництво окупантам на заводі Паллада
Центральний районний суд міста Миколаєва обрав запобіжний захід херсонцю, якого підозрюють у пособництві державі-агресору. Чоловіка відправили під варту на 60 діб із можливістю внесення застави у розм...