Все новости Херсона

Криминал
Самооборони не було: подробиці резонансного вбивства у Каховці
14 января 07:36
326
Самооборони не було: подробиці резонансного вбивства у Каховці

Самооборони не було: подробиці резонансного вбивства у Каховці

В ГУНП в Херсонській області розкрили деякі подробиці слідства у справі вбивства каховчанина Володимира Чебукіна. Брифінг очільник обласної поліції розпочинає з результатів службового розслідування реагування каховських правоохоронців на тяжкий злочин, який стався ранком 1 січня. Висновки зроблено щодо 9 співробітників.

Самооборони не було: подробиці резонансного вбивства у Каховці

Посад лишилися начальник Каховського ВП та двоє його заступників. З «органів» взагалі звільнили слідчого та оперативника, які виїжджали на місце злочину, а також старшого інспектора дозвільної системи, який відпочивав у компанії з підозрюваним і точно був на місці злочину. Догани щодо неповної відповідності посаді отримали черговий, який приймав той самий виклик, черговий зміни від керівництва відділу та слідчий, який розпочинав кримінальне провадження.

 «Якщо хоча б один із них був би невинний  в чомусь, і я не довів би їх причетність до цієї події, повірте,  стояв би за них до кінця. Але, на жаль, для мене і всієї поліції Херсонщини, ці порушення є. Прикривати їх ми не будемо і не вважаємо за потрібне це робити», — зазначив начальник ГУНП в Херсонській області Олександр Прокудін.

Самооборони не було: подробиці резонансного вбивства у Каховці

За словами керівництва обласної поліції, «голови» в Каховці полетіли передусім за те, що відділ не доповів до ГУНП про тяжкий злочин. Начальник підрозділу на місце взагалі не виїжджав… Новий Рік же. Та найцікавіше – попереду. За словами Олександра Прокудіна, встановлено, що ніякої самооборони, як і приводу для неї, на місці злочину не було.  Разом з підозрюваним, своїм другом, її інсценізував на той час чинний поліцейський! Вражає особливий цинізм фальшувальників. Тільки уявіть собі картину – розстріляний, перетворений на решето Володимир стікає кров’ю, а тим часом стрілець зі своїм другом, замість того, щоб негайно викликати «швидку», «клепають» вигідну версію подій. Щоб не серйозні ушкодження, а так, синець на виході був, підозрюваний кладе ногу під брезент, а товариш у погонах стріляє в неї із травматичного пістолета Володимира Чебукіна… Нагадаю, у Каховському ВП з самого початку наполягали –  самооборона і ніяк інакше. Зараз вже колишнім поліцейським, який підтасовував факти у справі, займається Державне бюро розслідувань. Хочеться сподіватися, що звільненням із органів внутрішніх справ він не відбудеться.

Самооборони не було: подробиці резонансного вбивства у Каховці

Одразу після протесту із паленими шинами всі матеріали щодо вбивства Чебукіна передали до обласного управління поліції. У межах окремого кримінального провадження слідчі ГУНП розслідують обставини знищення речових доказів. Як відомо, зникли записи з камер відеоспостереження, встановлені на будинку, біля якого стався злочин. Таємничим чином щезала автівка, на якій приїхав Володимир Чебукін. І вже на третій день легковик знайшли на одному із каховських СТО. Пікетувальники не сумніваються – важливі речові докази і тут вже відсутні. Сліди крові біля воріт, де вбили чоловіка, теж зникли…

«Щодо замивання слідів, то також у нас вже є певні напрацювання, покази свідків, коли це відбувалося і хто саме брав у цьому участь. Можливо, ми якраз перевіряємо, це відбувалося у присутності співробітника слідчо-оперативної групи», — заявив заступник начальника ГУНП в Херсонській області Микола Вербицький.

Щодо незалежної комісійної судмедекспертизи, яку родичі вбитого вирішили провести в іншому регіоні, в обласному управлінні кажуть, що ніяких документів ще не отримали. Разом із тим, відомо, що слідство активно контактує з адвокатом потерпілої сторони і розраховує на остаточні результати СМЕ, а вони будуть не раніше, як через місяць. Набагато раніше має з’явитися висновок балістичної експертизи, який скаже, скільки було видів зброї і самих пострілів і чи не допомагав хтось із цим підозрюваному.

Марина Савченко, Новий день

фото автора.

Полиция
Происшествия
криминал
0 комментариев
09 декабря 2022, 00:36
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают