Лента новостей
Происшествия
Російські війська активізувалися на островах у гирлі Дніпра на Херсонщині
Російські війська активізувалися на островах у гирлі Дніпра на Херсонщині
Армія РФ активізувалася по всій зоні островів у гирлі річки Дніпро на Херсонщині. За минулий тиждень, порівняно з позаминулим, кількість бойових зіткнень на херсонському напрямку зросла в 3,5 раза.Про це кореспонденту Укрінформу розповів речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин, коментуючи, що за період з 7-го по 13 липня окупанти 42 рази намагалися штурмувати українські позиції на лівому березі річки Дніпро на Херсонщині.
"Дійсно, за минулий тиждень, порівняно з позаминулим, кількість бойових зіткнень на Херсонському чи Придніпровському напрямках зросла в 3,5 раза. Тобто, противник провів доволі велику, як для цього невеликого напрямку, кількість саме бойових зіткнень, коли йшли стрілецькі бої. До того, звісно, була теж доволі непроста ситуація, адже ворог застосовував безпілотні літальні апарати, завдавав ударів FPV-дронами, здійснював артилерійські обстріли. Інтенсивність бойових дій все-таки була доволі висока. Але тут противник, скажімо, активізувався саме в штурмових діях, намагаючись взяти під контроль плацдарми на декількох островах, зокрема, на Великому Потьомкіну (нині Великий Вільховий - ред.), Нестризі, активізувався біля Антонівського автомобільного моста - до того він декілька тижнів там не проводив активних штурмових дій, і традиційно ворог здійснював штурми біля Антонівського залізничного моста», - поінформував речник.
Крім того, за його словами, ворог почав вести активні бойові дії на островах Білогрудий, Козулиський і Забич. Як наголосив Волошин, на кожному з цих островів окупанти проводять по 1-2 штурмові дії, і це більше схоже на розвідку боєм. Ворог намагається "промацати" українську оборону, розвідати смугу різних мінно-вибухових і невибухових загороджень. Він прагне вирахувати, де в Сил оборони України стоять вогневі засоби.
Але, як каже речник, хоча ворог активізувався по всій цій зоні островів у гирлі річки Дніпро, підстав вважати, що противник готується до масштабного штурму чи форсування на якомусь одному з напрямків, поки що немає. Проте можна говорити, що ворог намагається виявити у нас слабинку і на цьому напрямку захопити певний плацдарм.
Він звертає увагу, що штурмова група росіян складається з п'яти осіб (човен під прикриттям РЕБу, погодних умов, чи вночі за поганої видимості). У цій групі є драйвер, який веде цей човен, і раніше в її склад входили четверо штурмовиків, які намагалися висадитися.
"Зараз штурмовиків лише двоє - це саме ті, які намагаються висадитися на тому чи іншому острові. Тому що ще один з групи тепер сидить в човні і відповідає за прикриття засобами РЕБ, і ще одна людина - це той, хто бореться проти наших дронів з дробовиком чи спостерігач, який дивиться, щоб нічого не підлетіло. Це в острівній зоні", - розповідає речник.
Щодо ситуації на лівобережжі біля Антонівських мостів - автомобільного і залізничного, то там противник намагається також діяти групами по двоє осіб, які намагаються непомітно просочитися, підійти якнайближче до цих мостів і зайняти позиції біля них. Це відбувається постійно: за день, наприклад, біля одного моста фіксуються три-чотири таких спроби.
Як наголосив Волошин, йдеться саме про лівий берег Херсонщини, на правому деокупованому березі ворога немає. Він підкреслив, що вся острівна зона Херсонщини перебуває під контролем Сил оборони України.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Рищук розповів про артобстріл Олешок
Біля курортного пляжу на Херсонщині здетонувала міна
"Померла на очах у сина",- при обстрілі човна в Кахоському водосховищі померла адвокатка з Дніпра
В селі Правдине сталася трагедія
На Херсонщині викрадено музикантку Галину Маменко та її чоловіка: син онімів – що відомо
На Херсонщині внаслідок російської агресії поранено дві людини, пошкоджено житлові будинки й об’єкти критичної інфраструктури
Читают
/
Обсуждают
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026
Учениці Херсонського академічного ліцею Кароліна Бородавко та Катерина Маркелова отримали максимальні 200 балів з на національному мультипредметному тесті 2026 року.
Про це повідомило управління о...
На війні загинув херсонець Дмитро Александров
У боях за Україну загинув військовослужбовець Військово-морських сил ЗСУ, херсонець Дмитро Александров.
Про це повідомили його побратими у соціальних мережах.
Дмитро загинув 23 травня 2026 рок...
У Херсоні через удар російського FPV-дрона згоріла “швидка”
Минулої доби росіяни вдарили FPV-дроном по території медичного закладу у Херсоні.
Про це повідомили у поліції Херсонської області.
У результаті атаки згорів автомобіль екстреної медичної допомог...
Російська авіація вдарила по підприємству в Херсоні (фото)
У Херсоні внаслідок російського авіаудару сталась пожежа на території одного з підприємств.
Про це повідомили у соціальних мережах ДСНС України.
За даними рятувальників, вогонь охопив два складс...