Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
Псевдоісторичний роман херсонської українофобки: в РФ представили «першу книгу, видану на нових територіях»
21 мая 09:57
1112
Псевдоісторичний роман херсонської українофобки: в РФ представили «першу книгу, видану на нових територіях»

Псевдоісторичний роман херсонської українофобки: в РФ представили «першу книгу, видану на нових територіях»


Першою книжкою, виданою на «нових територіях Росії» (окуповані українські території) став псевдоісторичний роман херсонки Ірини Цвєткової «Страчена двічі».

Про це повідомили прокремлівські медіа.

Нісенітниці і зізнання від пропагандиста

Книжку представив на 18-му міжнародному книжковому салоні в російському Санкт-Петербурзі пропагандист Олександр Малькевич. Він також розповів про свої поїздки окупованими українськими територіями. Під час цієї розповіді Малькевич видав щедру порцію нісенітниць.  
Зокрема, він заявив, що в Луганській області, «на територіях, які були під владою укрофашистів» (тобто, території, окуповані в 2022 році) в школах начебто розповідали, «що «Молода гвардія» – це був осередок юних бандерівців, які боролися з фашизмом, але за завданням Бандери».

Виходить Степан Бандера керував «Молодою гвардією» (існувала з вересня 1942 р. по січень 1943-го) з ув’язнення, бо з вересня 1941 року по вересень 1944-го перебував спочатку в німецькій в’язниці Целленбау, а потім в концтаборі Заксенхаузен.

Але в Луганській області під час німецько-фашистської окупації дійсно працювало українське підпілля, але воно не мало ніякого відношення до створеної радянською пропагандою «Молодої гвардії». І, скоріше за все, в школах на уроках історії учням розповідали про різні трактовки подій понад 80-річної давнини. А в світосприйнятті Малькевича напевне існує лише одна трактовка – радянська, яка згодом стала російською.

Обурювався Малькевич і тим, що в місті Одесі вулицю, названу на честь радянського пропагандиста Ярослава Галана, перейменували на честь героя української національно-визвольної боротьби Романа Шухевича. Навіть сказав, що «Шухевич наказав вбити Галана», хоча немає переконливих доказів, які б свідчили про пряму причетність керівництва українського підпілля до вбивства пропагандиста. Водночас є версія про причетність до вбивства Галана радянських спецслужб.

Малькевич продемонстрував своє «глибоке» знання історії, сказавши, що Ярослав Галан «представляв Україну на Нюрнберзькому процесі». Пропагандист там дійсно був, але представляв лише газету «Радянська Україна», де працював в той час.

На цій презентації Малькевич зізнався, що під час втечі росіян з Херсона брав участь в розграбуванні міста, зокрема, у викраденні пам’ятника Григорію Потьомкіну і його «мощів».

Агресивна українофобка

Щодо представленої в Санкт-Петербурзі книжки, то її авторка Ірина Цвєткова свого часу працювала технічним секретарем Херсонської обласної організації Спілки письменників України.
Россия. Санкт-Петербург. Книжный салон. Ирина Цветкова. Фото: Александр Глуз.

«Вона працювала секретарем у Микола Братана під час його головування в спілці, – розповідає херсонський поет і художник Анатолій Кичинський. – Я не знаю, чому на цю роботу взяли саме її, бо Цвєткова – людина з агресивним несприйняттям всього українського. Пам’ятаю, що з херсонських письменників з Іриною дружила лише Лада Федоровська – затята прихильниця і пропагандистка «руського миру». Щодо письменства Цвєткової, то багато років тому я натрапляв на якісь її твори, але вони не залишилися в пам’яті. Все, що можу пригадати про них зараз: це було щось дуже слабеньке літературно».  

Про представлену в Санкт-Петербурзі книжку «Страчена двічі» російський пропагандист Олександр Малькевич сказав:

«Сьогодні ми презентуємо книгу «Страчена двічі» Ірини Цвєткової, яка розповідає про долю 15-річної дівчини з Херсона Тамари Воскобойникової. У роки Великої Вітчизняної війни дівчина працювала на пошті в окупованому німцями Херсоні і передавала цінні відомості членам місцевого підпілля. У результаті фашисти стратили її, а пам’ять неї кілька років тому стерли з архівів Херсона. Важливо, що це перша книга, випущена на Херсонщині після її возз’єднання з Росією».

В деяких російських прокремлівських медіа книжку взагалі називають «першою книжкою, виданою на «нових територіях», тобто, на окупованих українських територіях, які з жовтня 2022 року Росія оголосила «своїми».

Якщо це відповідає дійсності, то виходить, що єдине, на що протягом восьми місяців спромоглись письменники і видавці на «нових територіях» – псевдоісторичний «виріб» херсонської літераторки-українофобки.

Невдалий міф радянської пропаганди

Щодо постаті Тамари Воскобойникової, то слова Малькевича про «стирання пам’яті» не відповідають дійсності, як, до речі, і багато чого з того, про що він говорить.

«Не стояли осторонь всенародної боротьби проти фашизму і радянські діти, піонери. 13-річна херсонська піонерка Тамара Воскобойникова працювала на поштамті. Вона систематично знищувала секретні німецькі пакети. За це її засудили до страти. «Не плачте, мамо, – писала з тюрми відважна піонерка. – Я ще жодного разу не заплакала ні на суді, ні після нього, хоч знаю, що жити мені лишилось всього 14 днів». Гітлерівці стратили юну патріотку 6 жовтня 1943 року», – йдеться в радянському видання «Історія міст і сіл Української СРСР» в томі, присвяченому Херсонській області.

Є згадки і в інших джерелах. При чому, хтось вказує, вік дівчини на момент страти – 15 років, хтось – 13. Хтось стверджує, що Воскобойникова читала кореспонденцію і передавала цінні відомості підпіллю. Хтось – що вона «знищувала секретні німецькі пакети». Згадується про щоденник, який Тамара Воскобойникова нібито вела в ув’язненні і який нібито зберігся.

Але усе це дуже схоже на невдалу спробу радянської пропаганди створити ще одного «піонера-героя». Є великі сумніви, що під час окупації Херсона німці допускали мешканців загарбаної території до роботи з поштою. Тим більш, що до складу Вермахту входила поштова служба «F.waffe», де, за інформацією з відкритих джерел, працювало близько 12 тисяч людей. А мешканці окупованих територій якщо й працювали на місцевих поштових відділеннях, то лише на навантажувально-розвантажувальних роботах. Відповідну інформацію теж можна знайти у відкритих джерелах.

Тобто, виглядає дуже нереалістичною історія про 13-ти чи 15-річну дівчину, яка в окупованому Херсоні працювала на пошті, мала доступ до кореспонденції, настільки добре знала німецьку мову і володіла такими аналітичні здібності, що знаходила цінну для підпілля інформацію.  

Втім, для російської пропаганди немає нічого незвичного з того, щоб створити міф і видавати за чисту монету, те, що, скоріше за все, має до реальності дуже і дуже віддалене відношення. Та й хіба може бути інакше в країні, населення якої, з великого рахунку ділиться на дві категорії: тих, хто дурить, й тих, хто хоче бути обдуреним, бо так легше жити.

Мост
0 комментариев
09 июня 2023, 15:17
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Украинцы начали массово снимать валюту со счетов: в НБУ объяснили, что происходит
Украинцы начали массово снимать валюту со счетов: в НБУ объяснили, что происходит
Несмотря на то, что доллар достаточно стабилен и даже подешевел, в последнее время начала наблюдаться странная тенденция. Украинцы массово забирают свои валютные сбережения из банков. Эксперты объясня...
21 мая 04:32
6903
Правила мобилизации переписали: что изменится уже через несколько дней
Правила мобилизации переписали: что изменится уже через несколько дней
Правила мобилизации переписали: что изменится уже через несколько днейО том, что изменится, для военнообязанных украинцев сообщает znaj.ua, ссылаясь на информацию от ТЦК и других силовых ведомств. Пов...
30 мая 14:31
5782
В украинских обменниках отказываются принимать валюту: что происходит
В украинских обменниках отказываются принимать валюту: что происходит
Украинские обменники отказывают принимать не только поврежденные банкноты, но и устаревшие. Для обмена таких денег понадобится обращаться в банк. Тот в свою очередь отправит деньги банку-корреспондент...
14 мая 04:45
4724
Между Азовским морем и Сивашем: какие планы у России на Арабатской Стрелке
Между Азовским морем и Сивашем: какие планы у России на Арабатской Стрелке
Песчаная Арабатская Стрелка или Арабатская коса – третий (после Перекопского и Чонгарского перешейков) сухопутный коридор, связывающий Крымский полуостров с материковой Украиной. Причем самый длинный...
27 мая 03:00
4667
Как «правильно» говорить с инспектором: водителям рекомендовали ответы на провокационные вопросы полиции
Как «правильно» говорить с инспектором: водителям рекомендовали ответы на провокационные вопросы полиции
В Украине ужесточаются санкции за нарушение на дорогах. Для большинства водителей остановка и диалог с патрульными — это стрессовая ситуация, даже если водитель ничего не нарушал.Чтобы избежать недора...
11 мая 03:45
4149
3
Пенсионеров планируют лишать водительских удостоверений, но будут исключения
Пенсионеров планируют лишать водительских удостоверений, но будут исключения
Украина планирует вступать в ЕС, а соответственно, должна перенимать оттуда все правила и стандарты. В частности, в ЕС уже сделали первые шаги для того, чтобы сделать дорожное движение более безопасны...
04 июня 03:47
5014
1
У Херсоні відновили обірвану контактну лінію
У Херсоні відновили обірвану контактну лінію
Сьогодні внаслідок порушення правил перевезень вантажним транспортом було обірвано контактну лінію тролейбусної мережі в Суворовському районі м. Херсона. Це стало причиною зупинення руху тролейбусів м...
20 мая 21:30
445
1
В Украине придумали, как наказать должников за коммуналку
В Украине придумали, как наказать должников за коммуналку
В Украине поставщик электроэнергии YASNO договорился с бюро кредитных историй для того, чтобы данные о коммунальных долгах отображалась в их реестре. В результате должники по коммуналке не смогут с ис...
21 мая 04:32
2906
1