Про законодавчі "постулати" податкового боргу
Найбільш актуальні запитання платників податків щодо податкового боргу коментує начальник відділу погашення податкового боргу Головного управління ДФС у Херсонській області Лариса Медведєва:
Як знайти інформацію про склад майна у податковій заставі, переданого для продажу на аукціонах, а також про місце та час проведення таких аукціонів?
Під час продажу майна на товарних біржах контролюючий орган укладає відповідний договір з брокером (брокерською конторою), яка вчиняє дії з продажу такого майна за дорученням контролюючого органу на умовах найкращої цінової пропозиції.
Інформація про склад майна платників податків, призначеного для продажу, та про час та умови проведення торгів оприлюднюється відповідною біржею.
Організатор аукціону оприлюднює оголошення в засобах масової інформації та на власній веб-сторінці. Також, інформація щодо укладених договорів-доручень на реалізацію майна підприємств-боржників з уповноваженими організаціями та склад такого майна розміщується у рубриці «Переліки» на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (www.sfs.gov.ua).
Як дізнатися інформацію про платників податків - боржників на офіційному веб-порталі ДФС?
Для перевірки інформації щодо наявності податкового боргу у платника податків необхідно ввести його код ЄДРПОУ або точну назву. Після введення такої інформації в одне з полів система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, і повідомить про результати пошуку.
Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.
При цьому слід враховувати: у електронному он-лайн сервісі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» зазначається інформація про наявність боргу платника в цілому по Україні, тоді як платник податків може перебувати на обліку не лише в контролюючому органі за основним місцем обліку, а й обліковуватись як платник окремих податків та зборів в контролюючих органах за неосновним місцем обліку.
Наразі за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника» в приватній частині (особистому кабінеті), з використанням електронного цифрового підпису, доступний розділ «Стан розрахунків з бюджетом», який дає можливості:
переглянути дані щодо розрахунків з бюджетом за останні 2 роки;
застосування фільтру в розрізі контролюючих органів;
вивантажити інформацію у форматі XML – файлів. Окрім того для проведення звірки щодо стану розрахунків з бюджетом, платник може безпосередньо звернутись до контролюючих органів за основним та неосновним місцем обліку.
Джерело: прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області