Все новости Херсона

Лента новостей
Происшествия
Південь у вогні. На окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжі – степові пожежі
14 августа 21:41
388
Південь у вогні. На окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжі – степові пожежі

Південь у вогні. На окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжі – степові пожежі

Серпень зазвичай традиційна пора, коли в степовій частині України горять відкриті території. Іноді причини пожеж мають природний характер, але здебільшого вони виникають через недобросовісних аграріїв, які випалюють стерню на своїх полях. Тепер же додався ще один чинник: причиною степових, а подекуди і лісових пожеж також стають обстріли.

Центр журналістських розслідувань зібрав супутникові знімки, на яких видно наймасштабніші займання на окупованих частинах Херсонської та Запорізької областей. 

Минулого тижня українські ЗМІ повідомляли, на острові Джарилгач у Чорному морі вогонь знищив  заповідну зону на площі понад 1 500 гектарів. Найцінніша степова ділянка національного природного парку палала майже тиждень. 

На цій ділянці є рослини, що знаходяться на межі зникнення, і рідкісні тварини, зокрема, копитні. Завдані збитки вже сягають мільярдів гривень. 
Наслідки пожежі на о.Джарилгач на знімках супутника Sentinel-2, 09.08.2023 р.
На Запоріжжі деякі аграрії випалювали стерню і задовго до повномасштабного вторгнення. Будемо відвертими, українська влада здебільшого імітувала боротьбу з такими порушниками, проте хоча б формально увага до проблеми приділялась. Інколи фермери отримували навіть чималі  штрафи за шкоду, завдану екології. Є небезпідставні сумніви, що окупаційні адміністрації хоч якось ведуть боротьбу з випалюванням стерні. Загарбників та колаборантів більше цікавить вже зібраний врожай і його вивезення з ТОТ, аніж те, що відбувається на полях після того, як жнива завершено.

З початку серпня на захопленій частині Запорізької області горять або вже вигоріли вщент  сотні сільськогосподарських гектарів, а подекуди –  і заповідні території. 
Пожежа на полі між с.Новогорівка та с. Чистопілля поблизу м. Токмак, на знімках супутника Sentinel-2, 09.08.2023 р.

Загальновідомі висновки вчених, що спалювання стерні є в першу чергу антиекологічним та нераціональним заходом, користі ґрунту та майбутньому урожаю це не принесе, а збитки внаслідок проведення таких заходів колосальні.

Більшість господарств, які вдаються до спалювання соломи, виправдовуються тим, що заорювання стерні та соломи є трудомістким і, до того ж, дорогим агрозаходом. Насправді ж спалювання — це акт безгосподарності і свідомого розтрачання корисної енергії, наданої природою.
Випалювання стерні поблизу смт. Кам’янка(колишній Більмак), 09.08.2023 р.

Вчені дослідили, що спалювання соломи та стерні не може вважатися ефективним заходом боротьби з грибковими хворобами. А от шкода, яку наносить спалювання навколишньому середовищу, очевидна.

По-перше, перетворюючись на попіл, згорають напіврозкладені органічні рештки. 

По-друге, за температури вище 100°С спалюється гумус, особливо коли солома лежить у валках або копицях. При цьому відбувається безповоротна втрата органічного вуглецю і азоту. Відбувається зниження потенційної родючості ґрунту і, відповідно, майбутньої врожайності сільськогосподарських культур. 
колиці с. Арабка Мелітопольського р-ну, 09.08.2023 р.фото супутник Sentinel-2. 
По-третє, разом із стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни.

Окрім цього, під час пожеж на полях вогонь перекидається на лісосмуги та знищує рукотворний захист від ерозії. 
Випалювання стерні біля с.Радолівка Бердянського р-ну на знімках супутника Sentinel-2, 09.08.2023 р.
Палає не тільки Запорізька область, а й окупована частина Херсонщини. 
Степові пожежі в Херсонській обл., 08.08.2023 р., фото супутника Sentinel-2
У Каховському районі від пожеж страждають не тільки степові екосистеми, а й лісові. Принаймні одну таку пожежу помічено неподалік від НПП “Олешківські піски”.
Пожежа у хвойному лісі неподалік с.Нові Лагері Новокаховської громади, 08.08.2023 р. фото супутника Sentinel-2

На деокупованому правому березі Херсонської області також можна побачити згарища на полях. Проте, ці пожежі виникають здебільшого через постійні обстріли російської артилерії, а не через діяльність місцевих аграріїв. Це підтверджує і аналітик Микола Бєлєсков, наводячи дані  останніх 30 днів про пожежі, які пов’язані з бойовими діями. 
Фото: Mykola Bielieskov/facebook
Як повідомляв ЦЖР, російські окупанти захопили адміністрації майже всіх заповідників і національних парків на сході і півдні України. Загарбники підпалюють ліси, бо вважають, що там ховаються партизан, і полюють на співробітників нацпарків, оскільки вважають їх «нацистами», а завдані природі збитки внаслідок російської агресії вже сягають більше трильйона гривень. 
0 комментариев
25 мая 2024, 19:25
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Крынки… Острова окрашиваются…
Крынки… Острова окрашиваются…
Крынки... Острова окрашиваются...У командования группы войск «Днепр», пока ещё генерала Теплинского, возникает дилемма на уровне суицидального пата, а именно, что делать в ситуации, когда «верховный»...
07 мая 22:42
4796
Портніков пояснив, чому Путіну важливо змусити українців переїхати до центральних та західних регіонів країни
Портніков пояснив, чому Путіну важливо змусити українців переїхати до центральних та західних регіонів країни
Віталій Портніков прокоментував візит Єна Столтенберга до України, назвавши його прощальним, оскільки незабаром з'явиться новий генсек НАТО. Політичний експерт зазначив, що зараз дуже важливо, щоб Укр...
30 апреля 03:45
1279
Вулиця знищена одним ударом: РФ вперше застосувала в Україні авіабомбу ФАБ 1500
Вулиця знищена одним ударом: РФ вперше застосувала в Україні авіабомбу ФАБ 1500
5 травня російські окупацінйі війська завдали потужного удару по Харківщині. Ціллю ворожої атаки стало село с. Моначинівка Купʼянського району.Про це йдеться у повідомленні очільника Харківської ОВА О...
06 мая 14:03
1029
Старець побачив закінчення війни в Україні: яке покарання чекає на росіян
Старець побачив закінчення війни в Україні: яке покарання чекає на росіян
Провидець Зул-Кахар після чергового видіння передбачив перемогу України у повномасштабній війні та розповів, яке покарання чекає на росіян.Прогноз старця оприлюднили у Youtube.Провидець мешкає високо...
14 мая 03:15
980
Україна вже не може забезпечити виплату пенсій усім громадянам похилого віку: залишився єдиний вихід
Україна вже не може забезпечити виплату пенсій усім громадянам похилого віку: залишився єдиний вихід
В Україні виплата пенсій опинилася під загрозою. Через різке скорочення українців, що працюють, пенсіонерам уже нічим виплачувати зароблене. Через це депутати терміново приступають до впровадження пен...
13 мая 09:25
1111
5
Закінчення війни: старець отримав сповнене надій видіння
Закінчення війни: старець отримав сповнене надій видіння
Зупинити кровопролитну війну в Україні, розв'язану Росією, може страшна глобальна катастрофа.Про це йдеться у пророцтві старця Ігнатія, опублікованому у Youtube. Він отримав сповнене надій видіння, де...
25 мая 01:15
163
1
Встановлена ще одна картина, викрадена росіянами з Херсонського музею
Встановлена ще одна картина, викрадена росіянами з Херсонського музею
Список музейних робіт, які незаконно перебувають в Криму, поповнився ліногравюрою литовського художника Самуїла Розинаса.Про це повідомили працівники Херсонського художнього музею.В чергове переглядаю...
12 мая 12:20
570
1
Світова війна: в Україні зійшлися два величезні альянси, - Bloomberg
Світова війна: в Україні зійшлися два величезні альянси, - Bloomberg
Бойові дії в Україні стали першим глобальним конфліктом нової холодної війни. Два величезні альянси опосередковано, але зіткнулися на полі бою в Європі.Видання Bloomberg пише, що війна в Україні розді...
14 мая 03:17
707
1