Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
«Пішов один з гранатою на росіян»: окупанти вбили херсонця з ТрО після кількох днів катувань
24 ноября 08:06
798
«Пішов один з гранатою на росіян»: окупанти вбили херсонця з ТрО після кількох днів катувань

«Пішов один з гранатою на росіян»: окупанти вбили херсонця з ТрО після кількох днів катувань


Тероборонівця з Херсона Сергія Рубана російські військові затримали в червні минулого року біля місця своєї дислокації. У нього знайшли бойову гранату. Чоловіка відправили до ізолятора тимчасового тримання, де росіяни облаштували катівню. Там три доби чоловіка нещадно били, поки він не помер. Смерть закатованого окупанти приховали від його рідних. Мати Сергія до останнього сподівалася, що син у полоні. Херсонські слідчі знайшли тих, хто вбив чоловіка. 

Журналісти «Слідства.Інфо» поспілкувалися зі свідком вбивства Сергія Рубана, його мамою та відвідали катівню в Херсоні, у якій російські військові утримували українців. 

ХТО ЗАКАТУВАВ СЕРГІЯ РУБАНА

«Звідси починався шлях затриманих. Їх заводили у внутрішній двір. Ті, кого затримували, в них обов’язково були зав’язані очі — або шапка на голові, або вдягали мішки, щоб вони нічого не бачили», — проводить журналістів шляхом полонених Андрій Кований, речник поліції Херсонщини.

В одній з кімнат окупанти облаштували безпосередньо катівню. На стінах досі залишились плями від гумових кийків, якими били людей. І кров.

«Фактично ця кімната просякнута людським стражданням. Так воно і є. Тут заливали воду у горло. Дуже сильно били. Катували струмом», — розповідає поліцейський.

Раніше «Слідство.Інфо» розповідало про катів, які викрадали та піддавали тортурам херсонців в ізоляторі тимчасового тримання. Їх ідентифікували слідчі. Йдеться про заступника начальника росгвардії Ростовської області Алєксандра Наумєнка та його підлеглих — Алєксандра ЧелінгіроваАнвєра Муксімова та Алєксандр Бочарова.
Алєксандр Челінгіров
Анвєр Муксімов
Алєксандр Наумєнко
Алєксандр Бочаров

Журналісти ідентифікували ще двох російських військових — Єгора Бондаренкова і Андрія Лісова. Їх впізнав чоловік, якого окупанти викрали та кілька днів піддавали тортурам.
Єгор Бондаренков
Андрій Лісов
Єгор Бондаренков
Єгор Бондаренков

Виявилось, поліцейські з відділу розслідування воєнних злочинів якраз готували підозру Бондарєнкову. Вони дізнались, що він разом з Алєксандром Челінгіровим та поки невстановленими російськими військовими закатували чоловіка — Сергія Рубана. 

«ВИКЛИКАЙТЕ ШВИДКУ». А МЕНІ У ВІДПОВІДЬ: «ВІЗЬМИ РУШНИК, НАМОЧИ ТА ПОКЛАДИ ЙОМУ НА ГРУДИ»

Чоловік, який був в одній камері з загиблим, розповів, що Сергія Рубана протягом кількох днів сильно били. Він прийшов з гранатою до місця дислокації російських військових і тому його катували з більшою жорстокістю.

Сергій не міг ані сидіти, ані лежати: ребра були зламані. Побиття не припинялось. Так, ввечері 17 червня до камери забігли росгвардійці і побили Сергія разом з іншим полоненим.

«Я чую, що Сергій вже починає читати молитву: «Все, я вже не можу, я вже так не хочу, все, все, все». Я кажу: «давай, не здавайся, Сергію, тримайся». І він вже втрачає координацію, вже починає відкидуватись назад. Я його тримаю, а він схилив голову і починає читати молитву. І я вже розумію, що він здається. Постукав у коридор, кажу: «викликайте швидку». А мені у відповідь: «Візьми рушник, намочи, поклади йому на груди», — згадує чоловік. 

Сергій від отриманих травм помер. Росіяни змусили свідків підписати документи, що вони нічого не бачили і не знають.

«ЯКЩО ТРЕБА, ЗНАЧИТЬ — ТРЕБА»

Пані Ніна — мама Сергія Рубана — виховувала сина сама. Щоб не сидіти в неї на плечах, після 9 класу він почав працювати. А у 18 років пішов в армію. Мама згадує, як повернувся, відпочив три дні і знову відправився на роботу, щоб допомагати її. 

«Він мені завжди допомагав, ніколи не відмовляв. Не тільки мені не відмовляв, він взагалі такий безвідмовний був. Якщо треба, значить — треба. Більше немає допомоги. Він в мене був один», — розповідає Ніна.
Сергій Рубан
Сергій Рубан
Сергій Рубан

Останні кілька років Сергій працював продавцем-консультантом будівельних матеріалів. 24 лютого 2022 року, коли почалось повномасштабне вторгнення, у Сергія був вихідний.

«Сусідка подзвонила, я кажу: «Що ти так рано дзвониш, ще давай спати». А вона: «Та який спати, війна!». Я розбудила Сергія, він одягнувся, пішов у магазин, води набрав, зібрався і пішов у військкомат», — згадує Ніна.

Так Сергій Рубан потрапив у херсонську територіальну оборону. Кілька днів чергував у лікарні, інтернаті та на об’їзній трасі. А потім повернувся додому, зі зброєю та повним екіпіруванням.

«Їм дали команду «чекати». Бути напоготові, бути на зв’язку. Ходив із хлопцями, дивився, де окупанти засіли. Тут недалеко за переїздом вони були. Виїхати вже не виходило. Я йому казала: «я один, я тільки буду тобі тягарем». А він відповідав: «Куди я поїду, я ж військовозобов’язаний», — розповідає Ніна.

Сергій повернувся на роботу. Херсон окупували росіяни. Сергій не міг з цим миритися.

«Я просто не могла з ним розмовляти. Він після роботи «відійде» трохи, потім каже: «Нерви не витримують. Командують, як у себе вдома». Сергій у мене був з таким характером, що довго терпить, а потім вибухає», — каже жінка.

«ЗНАЙШЛИ СИНА, У БРАТСЬКІЙ МОГИЛІ ВІН»

12 червня Сергій повернувся з роботи і зайшов до будинку. Його мама разом з сусідкою пили на дворі чай і не помітили, як чоловік пішов. Ймовірно, Сергій вийшов через інші двері.

«І о 22:00 такий гул на вулиці піднявся. Сусідка вийшла. Коротше, окупанти Серьожу заарештували. Він сказав, що з другом вийшов. Потрапили під комендантську годину. Коли Серьожу привезли, він стояв біля машини, я до нього вийшла. Він не сказав, з ким був. Каже: «Мама, вони мене били». Інший хлопець зміг втекти, а Сергій був у шльопанцях і не зміг», — розповідає його мама.

Окупанти сказали, що Сергій прийшов до них зі зброєю. Але Ніна не зрозуміла, що сталося. Сергій разом з іншим бійцем ТрО прийшов до росіян. У чоловіка була граната. 

«Він там був з кимось із ТрО. Але вони один одного не видали. Що той сказав: «Я не знаю його», і Сергій сказав, що теж не знає його», — згадує Ніна. 

16 червня Ніні прийшло повідомлення від сина: «Мамо, зі мною все гаразд, я скоро буду вдома». Але додому Сергій так і не повернувся.

«Тиждень минає, немає його. Щодня чекаю, чекаю, його немає. Пішла до комендатури писати заяву. Написала заяву. Потім через день пішла за результатом. І вони мені на мобілці показали екран. Вони рукою закрили від кого. І було написано, що Рубена Сергія з ізолятора випущено 18 червня», — каже мати.

8,5 місяців жінка марно шукала Сергія. Наприкінці лютого цього року Ніні подзвонив слідчий і сказав, що знайшли її сина. 

«А я до останнього сподівалася, що він у полоні. Я спитала, де його знайшли, а він відповів: «На Геологів, у братській могилі», — каже жінка

Сергія впізнали за татуюванням — на пальцях було вибито рік його народження — 1980. Згодом прийшов й результат тесту ДНК.

«Коли я робила обід (поминальний, — ред.) 18 червня, то хлопця одного покликала. І він розповів: «Він (Сергій, — ред.) цілий тиждень ходив сам не свій». Все казав: «Я їм щось зроблю, я щось зроблю». Це його ще й умовляли: «Що ти можеш один… Один ти нічого не зробиш». А виявляється, що таки зробив. Пішов із гранатою туди», — каже Ніна.
0 комментариев
04 марта 2024, 10:04
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
"Унікальний випадок": стало відомо, що дозволив собі Залужний перед відставкою, чого ніхто ще не робив
"Унікальний випадок": стало відомо, що дозволив собі Залужний перед відставкою, чого ніхто ще не робив
На тлі самої події, коли особа, якій довіряють майже все в Україні, Залужний, йде з посади Головкому, ніхто не звернув уваги на цікавий нюанс, який помітив Віктор Шлінчак, а потім розповів про нього у...
11 февраля 03:01
1372
Непомерные цены заставляют украинцев отказываться от масла: как дальше будет меняться стоимость
Непомерные цены заставляют украинцев отказываться от масла: как дальше будет меняться стоимость
В Украине уже долгое время цены на сливочное масло держатся на достаточно высоком уровне. Из-за этого покупатели стали реже позволять себе продукт, а продажи заметно сократились. Что с ценами сейчас и...
10 февраля 03:15
1073
Сколько украинцам придется заплатить за газ в феврале: озвучены свежие цены
Сколько украинцам придется заплатить за газ в феврале: озвучены свежие цены
Для всех наших дорогих и уважаемых читателей, которые внимательно следят за своими платежками по коммуналке, есть очень важная информация по поводу цен на природный газ для украинских домохозяйств. По...
04 февраля 01:01
1023
Будет действовать до конца войны: В "Приватбанке" рассказали украинцам о важном
Будет действовать до конца войны: В "Приватбанке" рассказали украинцам о важном
Приватбанк сообщил важную информацию для украинцев, у которых закончилась действия пластиковой карты во время войны. Клиентам объяснили, есть ли необходимость обращаться в отделение банка, чтобы получ...
10 февраля 03:15
902
У місцях влучань снарядів РФ намалював квіти. Херсонський бариста створив серію ілюстрацій про місто
У місцях влучань снарядів РФ намалював квіти. Херсонський бариста створив серію ілюстрацій про місто
Херсонський бариста Олексій Мельниченко створив серію ілюстрацій про місто. Його роботи обласна військова адміністрація обʼєднала і надрукувала сувенірний календар "Херсонщина квітне".На ілюстраціях О...
14 февраля 03:32
517
1
Екстрасенс назвав рік закінчення війни в Україні: коли стихнуть бойові дії
Екстрасенс назвав рік закінчення війни в Україні: коли стихнуть бойові дії
В 2024 році в Україні ще триватимуть бойові дії, існує загроза окупації нових територій, проте в недалекому майбутньому буде звільнено Запорізьку та частину Херсонської області. У 2025 році є шанси на...
21 февраля 03:30
453
1
Росіяни називали ждунами й погрожували стратою: історія багатодітної родини з окупованої Херсонщини
Росіяни називали ждунами й погрожували стратою: історія багатодітної родини з окупованої Херсонщини
Кілька місяців тому волонтери допомогли багатодітній родині Федорченків виїхати з тимчасово окупованої території Херсонщини. Понад півтора року в окупації члени родини жили під постійним тиском російс...
28 февраля 18:27
178
1
Украинцы теряют право на свои квартиры: все из-за непрочитанного договора
Украинцы теряют право на свои квартиры: все из-за непрочитанного договора
В Украине всегда действовали и будут действовать разные мошеннические схемы. Однако одно дело, когда в результате аферы мошенники воруют деньги с банковских карточек и совсем другое дело, когда забира...
17 февраля 03:33
7121
1