Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
Пам’яті головного диригента Херсонської філармонії Юрія Керпатенка
28 марта 13:37
1158
Пам’яті головного диригента Херсонської філармонії Юрія Керпатенка

Пам’яті головного диригента Херсонської філармонії Юрія Керпатенка

Він був вбитий окупантами за те, що відмовився грати під триколором

Талановитого музиканта, головного диригента камерного оркестру «Гілея» Херсонської обласної філармонії Юрія Леонідовича Керпатенка розстріляли восени 2022 року за відмову співпрацювати з окупантами.

За участю «Гілеї» до міжнародного дня музики 1 жовтня окупанти планували провести святковий концерт у херсонській філармонії. В такий спосіб вороги хотіли продемонструвати так зване “налагодження мирного життя” в Херсоні. Проте диригент оркестру Юрій Керпатенко категорично відмовився грати під триколором. Далі сталася трагедія. До будинку митця постукали росіяни та підступно вбили його крізь зачинені двері.
«Людина, якій не було «Какая разніца, під ким грати»… Ми обов’язково зіграємо в Херсоні з оркестром в пам’ять про видатного митця і незламного українця»пише

Юрій Керпатенко справді мав принципову проукраїнську позицію, яку не боявся демонструвати. Коли Херсон потрапив в окупацію, музикант категорично відмовився залишати місто.

Він сміливо коментував намір окупантів створити так звану «Херсонскую республику», хоча, як і багато інших мешканців міста, знав, чим загрожує прояв спротиву ворогу.

"ХНР"? Ну, хіба що ХаНаРосії. Але хіба зараз Росія – Росія? Це суцільна КеДеБія та відлунання НКВС. Концтабір загального режиму, для деяких – спеціального. І в це кодло нас намагаються втягнути»,писав у квітні 2022 року Керпатенко.
Ще за рік до повномасштабного вторгнення Юрій намагався донести правду до зашореної аудиторії «за поребриком». «Нас не треба рятувати», - кричав музикант.

«Ваш президент наставив гармати на нашу країну, відібрав Крим та частину Донбасу. Йому хочеться бути великим у Ваших, Микито, очах, але при цьому повинен постраждати я, російськомовний, який живе у Херсоні. Не треба рятувати мене від мене, загрожуючи мені ж! Гаразд, знаю, що в Пітері є вулиця Херсонська, але не треба приходити до мене в Херсон з "руським миром" і робити з мене Новоросію», - писав знайомому з петербурга Керпатенко у травні 2021 року.
Теплими словами згадує митця одеський диригент Андрій Чорний. Музиканти познайомилися ще підлітками, коли разом навчалися у Херсонському музичному училищі. Обидва – баяністи. Під час навчання Юрій неодноразово ставав лауреатом регіональних і республіканських конкурсів виконавців на народних інструментах. Він написав низку творів для баяна, фортепіано, народного та камерного оркестрів, які увійшли в репертуар народного оркестру ХМУ, різних ансамблів народних інструментів та камерного оркестру «Гілея».
Фото: Фейсбук-сторінка Volodymyr Alekseev
Керпатенко був чуйною людиною та допомагав опанувати науку гри на баяні молодшим товаришам.
«Юрій Керпатенко був на кілька курсів старший за мене. Пам’ятаю, як ще студентом він написав для оркестру твір «Осіннє листя». Ця музика вразила мене, вона неймовірна! Юрій був освіченою та дуже цікавою людиною. Коли я не знав, як грати ті чи інші штрихи на баяні, я йшов за порадою до Юрія, адже він неймовірно грав на цьому інструменті», - згадує колегу Андрій Чорний.
Про смерть українського музиканта стало відомо в середині жовтня 2022 року, але попрощатися з митцем змогли лише 19 грудня, коли над Херсоном вже розвивався український прапор.

Юрій Керпатенко не дожив до звільнення рідного міста приблизно півтора місяці.
Фото: Херсонська міська рада
У лютому 2023 року Юрія Керпатенка було посмертно нагороджено Орденом «За мужність» III ступеня.

На згадку про талановитого музиканта, вірного своїй країні до останнього подиху, видатний український композитор Олександр Родін написав твір «Танго Свободи».

«Ідея твору народилася у Народного артиста України, диригента Богдана Пліша, коли до нього випадково потрапив відеозапис з концерту, де Юрій виконує на баяні Libertango Астора П'яццоли», - розказує історію «Танго Свободи» Родін.
Відео: Alexander RodinЦей твір прозвучав 23 лютого 2023 року на концерті Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського, де виконувалися композиції, написані під час війни.

Під керівництвом диригента Богдана Пліша оркестр грає «Танго Свободи». Настає мить, коли музиканти завмирають і в залі лунає запис, на якому віртуозно грає пан Керпатенко. Маестро знову на сцені. Знов збирає оплески вдячної авдиторії. Бо Герої – не вмирають.

ukrinform.ua
Фото зі сторінок соцмереж Юрія Керпатенка
0 комментариев
28 мая 2023, 02:22
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
В сети появилось фото с улыбающимся мэром и его командой на месте попадания ракеты в Николаеве
В сети появилось фото с улыбающимся мэром и его командой на месте попадания ракеты в Николаеве
В николаевском сегменте соцсети Facebook активно репостят снимок, на котором мэр Николаева Александр Сенкевич в окружении своих заместителей и помощников улыбается на фоне дома, пострадавшего от попад...
28 апреля 14:45
34527
Платят больше чем в Польше: одна из стран ЕС переманивает украинцев
Платят больше чем в Польше: одна из стран ЕС переманивает украинцев
Все чаще беженцы из Украины предпочитают работать в Румынии. Эта страна пытается конкурировать с Польшей и предлагает неплохие заработные платы, хоть они и не всегда предлагают предложения польских ра...
30 апреля 03:46
15792
Стало известно, как изменится помощь переселенцам с 1 мая
Стало известно, как изменится помощь переселенцам с 1 мая
С 1 мая в Украине переселенцев ждут изменения в выплате помощи. Кто-то может ее получить впервые, а кому-то могут отказать. Причин для отказа может быть несколько. Причем во многих случаях их можно из...
01 мая 04:45
5239
В украинских обменниках отказываются принимать валюту: что происходит
В украинских обменниках отказываются принимать валюту: что происходит
Украинские обменники отказывают принимать не только поврежденные банкноты, но и устаревшие. Для обмена таких денег понадобится обращаться в банк. Тот в свою очередь отправит деньги банку-корреспондент...
14 мая 04:45
4568
Мужчинам, выехавшим за границу приготовиться: для них озвучили важную информацию
Мужчинам, выехавшим за границу приготовиться: для них озвучили важную информацию
В первый день войны очень много мужчин уехало заграницу. Тогда еще не был введен запрет на пересечение границы военнообязанными. Уже в последующие дни и сегодня мужчинам в возрасте от 18 до 60 лет вые...
20 мая 04:00
31655
8
Торговая сеть АТБ массово закрывает супермаркеты в Украине
Торговая сеть АТБ массово закрывает супермаркеты в Украине
АТБ во время полномасштабной войны массово закрывает супермаркеты. Самая крупная торговая сеть в Украине сократила количество торговых точек со 1298 до 1176.Стал известно, что АТБ уже закрыла 122 мага...
06 мая 04:45
1314
1
Оккупанті продают мелитопольцам черешню по заоблачным ценам
Оккупанті продают мелитопольцам черешню по заоблачным ценам
С приходом "освободителей" жизнь в Мелитополе и близлежащих населенных пунктах, которые они оккупировали, перевернулась с ног на голову. Большинство местных жителей, которые раньше имели хороший доход...
21 мая 05:00
1511
1
Брака нет, кредит остался: адвокат сообщил, как делятся долги между супругами после развода
Брака нет, кредит остался: адвокат сообщил, как делятся долги между супругами после развода
Развод часто сопровождается разделом имущества и проблемами, которые возникают на этой почве. Юрист Роман Симутин сообщил, как распределяются долги между бывшими супругами.Адвокат отметил, что имущест...
07 мая 03:46
510
1