Лента новостей
Общество
Окупанти розтрощили всю апаратуру та обстріляли будівлю: як на Херсонщині працюють медики після деокупації
Окупанти розтрощили всю апаратуру та обстріляли будівлю: як на Херсонщині працюють медики після деокупації
У визволені від окупантів населені пункти Херсонщини повертається цивілізація. Після того, як рашисти облаштували у місцевій лікарні штаб, а потім рівняли із землею, відновленню вона не підлягає. Тож українська влада вирішила надавати медичну допомогу в іншому приміщенні.Від будівлі Високопільської лікарні, яка пережила ординську навалу, лишилися стіни. А до російського вторгнення 5-поверхова будівля медзакладу була найвищою в селищі. Тож одразу впала в око окупантам – тут вони облаштували штаб. Практично в кожному приміщенні Високопільської лікарні можна легко знайти сліди перебування тут "визволителів": по собі вони залишили не тільки вибиті вікна, двері, та шибки, а гори битого скла, сухпайків, медикаментів, якісь шприци – суцільний безлад. Місцеві медики кажуть, на верхньому поверсі лікарні сиділи снайпери, звідти було гарно видно на кілька кілометрів навкруги."У підвалах вони, ми потім вже, коли деокупували селище, був там і госпіталь. І ліжка були знесені, і матраци. І були перев'язувальні матеріали з кров’ю", – розповіла директорка Високопільського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталя Корнієнко.
Медики згадують, під час окупації місцевим на поріг лікарні було зась. У вересні Високопілля визволили після майже піврічної окупації. Але тоді розлючені вороги нещадно обстрілювали громаду. Коли Збройні сили відігнали окупантів подалі – постало питання, як відновити інфраструктуру. Проте з'ясувалося, що лікарню відремонтувати неможливо.
"Вони пообрізали всі кабелі, потрощили апаратуру і фізіологічну, і рентген-кабінет", – додала Наталя Корнієнко.
Місцеві медики відновили роботу в невеликому приміщенні Центру з надання первинної медико-санітарної допомоги.
"Нам вставили вікна на першому поверсі всі. І зараз ставлять двері вхідні нові, і обіцяють полагодити дах, і другий поверх. Звичайно, на даний час приміщень нам недостатньо, але ми облаштовуємо денний стаціонар, кабінети прийому лікарів. Наразі в тісноті, та не в образі", – наголосила Наталя Корієнко.Нині тут приймають понад 20 лікарів різних профілів. Щодня звертаються не менш як три десятки пацієнтів. Міжнародні й громадські організації та влада допомагають по змозі.
"Відгукнулись на потреби наших сусідів – і Великоолександрівська лікарня, і Високопільська лікарня, і Нововоронцовська лікарня потребували дуже великої допомоги. У Високопільській громаді тут складніша ситуація, тому що центральний корпус лікарні повністю зруйнований", – підсумував голова Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко.
Сусідня Криворізька громада надає гуманітарну допомогу не лише місцевій лікарні, а й жителям, які були в окупації. Щоб після страждань люди нарешті відчули турботу.
"5 канал"
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
В Херсоне на Острове наркоман зарезал пожилую херсонку и выбросился с 8-го этажа
На межі Миколаївщини та Херсонщини росіяни кидають техніку
У Херсоні чутно вибухи – ЗМІ
ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ХЕРСОНЩИНИ!
Арестович заявив, що на Херсонщині вночі було знищено значну кількість техніки противника
В Станіславі поховали українських воїнів, котрі загинули в боях за Херсонщину
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Росіяни зранку завдали 7 авіаударів по Центральному району Херсона
Росіяни завдали сьогодні зранку по Центральному району Херсона 7 авіаударів.
Про це повідомили кореспонденти МОСТа.
Нагадаємо, внаслідок них постраждало двоє людей, серед них комунальник.
Так...
Експомічник судді з Херсона, який став російським агентом, отримав довічний вирок
Суд виніс вирок експомічнику судді Херсонського апеляційного суду Святославу Березовському, який був російським агентом під час окупації правобережжя області.
Про це йдеться на сайті Судової влади...
Окупанти атакували “швидку: у Дар’ївці на Херсонщині (фото)
Російські війська атакували з безпілотника карету екстреної медичної допомоги у селі Дар’ївка на Херсонщині.
Про це повідомили у Херсонській ОВА.
Зазначається, що дрон цілеспрямовано був скерова...
Через російський удар по херсонській багатоповерхівці постраждав 5-річний хлопчик
До лікарні доправили 5-річного хлопчика, який 27 червня постраждав від удару російського дрону.
Про це повідомили у Херсонській МВА.
“Ворог з дрона атакував будинок, де перебувала дитина. Це ста...