Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
"Одні любили, інші – ні, але всі поважали". Друзі згадують про Катю Гандзюк у річницю нападу на неї
31 июля 14:18
273
"Одні любили, інші – ні, але всі поважали". Друзі згадують про Катю Гандзюк у річницю нападу на неї

"Одні любили, інші – ні, але всі поважали". Друзі згадують про Катю Гандзюк у річницю нападу на неї

 У Херсоні згадували Катерину Гандзюк, помічницю колишнього херсонського міського голови, яка померла 4-го листопада 2018 року в опіковому центрі в Києві. 31 липня три роки тому її біля будинку облили сірчаною кислотою. Своїми спогадами друзі, колеги та близькі загиблої поділилися із Суспільним.

Віктор Кравченко особисто не знав Катерину Гандзюк, та говорить, що завдяки її допомозі досі дихає. Чоловік не може ходити. Згадує, як взимку опинився на вулиці. Останньою краплею було те, що у нього вкрали сумку з речами та книгами. Думав, що вже не виживе, розказує Віктор.

"Про Катю я геть нічого не знав, бо я такий собі безхатько. І в такій ситуації був – без хати, без даху над головою і поламаний. Та знайшлися добрі люди, звернулися до Каті за поміччю. І вона скільки змогла, зробила для цього. Мене одразу поклали до лікарні. Там пройшов обстеження, підлікували. Можу сказати, що зобов'язаний їй життям. Вона до людей поверталася обличчям, скажімо так, і коли людині треба, вона допомагала", – розповів Віктор Кравченко.
Віктор Кравченко, якому допомогла Катерина Гандзюк

Знайомство з Катериною розпочалося у 2000-х під час навчання в університеті, згадує Олексій Тільненко, координатор Південноукраїнського офісу ГО "КримSOS".

"Це були перші молодіжні парламенти, перші спроби у молодіжній політиці. Потім ми перетиналися за іншими напрямами громадської роботи. Катя завжди готова була допомогти людям. Люди поділялися на тих, хто її любить, і тих, хто її не любить. Але всі її поважали. Розумієте, до неї як до міфічної Харібди стікалася вся інформація щодо недобросовісних чиновників, які в Херсоні є, і вона фактично у публічній площині могла заткнути за пояс будь-кого з політичного місцевого істеблішменту. Вона мала достатньо інформації, щоб кожну людину, яка там щось прихопила не своє – вона все це знала, і могла публічно це артикулювати й сказати – ось ти такий. І ще у неї була добра пам'ять, вона все досконально пам’ятала", – згадує Олексій Тільненко. 
Олексій Тільненко, координатор Південноукраїнського офісу ГО "КримSOS"

Андрій Шекета, перший заступник голови Закарпатської облради, говорить, що дружив з Катериною з молодих років, тому спогадів про неї дуже багато.

"Ми взяли квитки, полетіли в Рим, і коли стояли на одному з якихось там балконів, дивилися на місто, вона сказала фразу, яку я дуже часто люблю повторювати. Вона сказала так: "Я розумію, чому серед італійців так багато гарних митців, дизайнерів, всі речі, які вони роблять, такі гарні. Тому, що не можна напевне вирости жлобом у місті, каналізаційні люки в якому робив Мікеланджело". Це не є там абсолютно історичним фактом, але це дуже добре показує те, як вона думала, наприклад. І от оцей гострий розум і гострий язик, в тому числі – це завжди було її фішкою. Вона не боялася сказати, інколи навіть з гострим слівцем, вона думала нестандартно, не так, як інші, тому частина її за це любили, поважали і ставили в приклад, а частина тихо ненавиділи. Й в результаті. Я думаю, що це призвело до її смерті, тому що саме через її політичну, громадську діяльність на неї був скоєний напад", – каже Андрій Шекета. 

Ім’я Катерини Гандзюк залишається на стінах херсонських будівель та на стіні її сторінки у соцмережі.  
Банер на Херсонському міськвиконкомі
Три роки після смерті доньки Віктор Гандзюк залишає повідомлення для своєї Каті. З часом біль притупився, говорить чоловік, та життя ніколи не буде таким, як раніше.

"Це було першим, що Катя виросла в сім'ї, небайдужій до політики, хоч в нас політиків в сім'ї не було, і не байдужій до ідеї українського державотворення, українського націоналізму. А друга частина – це мій батько, Катін дідусь. У шкільні роки і, можливо, пізніше, вона їздила туди, все літо проводила на Західній Україні. А мій батько був великий патріот України і дуже націоналістично настроєний", – розповів батько Каті.

Катерина з дитинства багато вчилася, була розумною, вимогливою до себе, однокласників, вчителів. Не прощала помилок ні собі, ні іншим. У студентські роки подорожувала світом, щоб перейняти досвід, знала кілька мов, згадує колишня вчителька Катерини у ліцеї при ХДУ Ольга Левченко.

"Вона відрізнялась від інших дітей, дуже гарно була вихована і націлена на успіх, на здобуття місця в цьому житті. Багато читала. Так вийшло, що потім вона вступила до ліцеюВ академічному ліцеї вона у мені рік займалась у проліцейському класі, а потім потрапила в один клас з моїм сином. От я недавно говорила з ним, просила згадати Катю. Він каже, що вона була людиною справедливою, не любила ледарів, двієчників, прогульників, тому що сама вчилася дуже добре і з задоволенням", – згадує жінка.
Ольга Левченко, колишня вчителька Каті Гандзюк

Батько говорить, спочатку хотів, щоб донька пішла його слідами – стала лікаркою. Та вона не могла лишатися осторонь подій, які відбувалися в Україні – брала участь у першому майдані. Саме там почали формуватися її погляди.  
Олешківський ліс
Сергій Нікітенко – друг Катерини Гандзюк, у тандемі з яким вона працювала близько семи років. Весь час після її смерті він сам, як і багато інших людей, займався збором матеріалів, вивченням юридичних питань по справі Каті. Це дозволило не збожеволіти, говорить чоловік. Розповідати про Катю погодився, місце інтерв’ю обрав сам – це залишки лісу поблизу Раденська.

"Чотири роки тому саме на цій ділянці і на багатьох інших ділянках поряд був ліс. Ріс ліс штучний, сосновий, який фактично спалили. Ну, і ми вважаємо, і слідство, я так розумію, вважає, що це був один із каталізаторів нападу на Катю – саме те, що вона розповідала у соцмережах, у ЗМІ про те, хто кінцеві бенефіціари цих підпалів. Цей ліс штучно висаджували, так само штучно і спалили. Підпалювали, згорали верхівки лісу – хвої, а стовбур залишався, його випилюють і продають",
– розповів Сергій Нікітенко. 

"Я чітко пам'ятаю, зранку, десь можливо о 10-тій, мені написала наша з нею добра спільна знайома: "Чи тобі не телефонувала Катя?". Кажу: "Ні, не телефонувала". Я взагалі збирався на море. Кажу: "А що таке? Чому мала телефонувати?". Ніяких справ, ми бачилися з нею три чи чотири тижні тому у Києві. Починався новий політичний сезон – вибори президента. Ми з нею проговорили низку моментів. І каже: "На неї напали і її облили кислотою", – згадує Андрій Шекета.

Її батько каже, що Катя була безстрашна.

"Вона розуміла, вона знала, підозрювала. Коли напали на Стерненка, на Нікітенка вона сказала: "Тату, я наступна". 

Що відомо

  • У липні 2018 року херсонську активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. За чотири місяці після шпиталізації вона померла.
  • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише ексголова Херсонської облради Владислав Мангер. При цьому друзі та родичі Гандзюк вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Олексію Левіну, якого вважають організатором злочину.
  • Адвокатка потерпілої сторони Євгенія Закревська вважає, що суд може оголосити вирок у справі про вбивство херсонської активістки і заступниці міського голови Катерини Гандзюк до кінця 2021 року.
  • 3 грудня стало відомо, що фігуранта справи щодо вбивства херсонської активістки та заступниці міського голови Катерини Гандзюк Ігоря Павловського відпустили з-під варти.
  • Печерський суд зобов'язав Міністерство юстиції провести перевірку в київському СІЗО. Обвинувачений у справі Олексій Левін поскаржився, що не отримує належну медичну допомогу.
  • 11 травня Дніпровський районний суд Києва відхилив подання адвокатів та залишив Владислава Мангера та Олексія Левіна під вартою.
  • 15 червня Дніпровський райсуд Києва відхилив клопотання захисту підозрюваних у вбивстві активістки Катерини Гандзюк Владислава Мангера та Олексія Левіна щодо зміни їм запобіжного заходу та залишив фігурантів справи під вартою.
0 комментариев
27 сентября 2021, 16:48
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Пять херсонских школ попали в ТОП-200 лучших школ страны
Пять херсонских школ попали в ТОП-200 лучших школ страны
Пять школ из Херсонской области попали в недавно обнародованный рейтинг общеобразовательных школ Украины по итогам ВНО 2021 года.Об этом сообщает портал « Освита.ua». Лучший результат – 29-е место — у...
30 августа 14:30
4152
Головосек 2021: что категорически нельзя делать на Усекновение главы Иоанна Крестителя
Головосек 2021: что категорически нельзя делать на Усекновение главы Иоанна Крестителя
В субботу, 11 сентября, православная церковь Украины отмечает Усекновение главы Иоанна Предтечи. В этот день, который входит в число великих праздников, верующие вспоминают о мученической смерти Иоанн...
10 сентября 10:04
3767
Карты и Приват24 заблокируют, а терминалы закроют: Приватбанк предупредил об "оптимизации"
Карты и Приват24 заблокируют, а терминалы закроют: Приватбанк предупредил об "оптимизации"
Государственный Приватбанк проведет работы по оптимизации процессинга. Поэтому временно, с 1:00 до 6:00 4 сентября клиенты не смогут воспользоваться услугами и сервисами финансового учреждения. Об это...
03 сентября 10:29
3591
Неделя работы путепровода в Херсоне: плюсы и минусы
Неделя работы путепровода в Херсоне: плюсы и минусы
На минувшей неделе в Херсоне произошло долгожданное событие – открытие части путепровода, который связывает ХБК с Таврическим/По проекту вся эта развязка должна существенно разгрузить железнодорожный...
05 сентября 10:35
3277
23 сентября: какой праздник, приметы, именинники дня и что нельзя делать
23 сентября: какой праздник, приметы, именинники дня и что нельзя делать
Представляем вашему вниманию традиционный материал, в котором мы публикуем все, что касается грядущих дат. В этой статье смотрите все про 23 сентября: какой сегодня праздник, именины и что нельзя дела...
22 сентября 17:34
149
2
Игорь Колыхаев: «Херсон дождался перемен!»
Игорь Колыхаев: «Херсон дождался перемен!»
С первого дня появления на политической арене Херсонщины Игорь Колыхаев пропагандирует семейные ценности и бережное отношение к родной земле. «Нет никого важнее, чем семья и близкие люди, нет у нас бо...
17 сентября 19:59
867
1
35 отдельная бригада морпехов отметила свое 3-летие на полигоне Херсонщины
35 отдельная бригада морпехов отметила свое 3-летие на полигоне Херсонщины
35-той отдельной бригаде морской пехоты — 3 года. Сейчас пехотинцы проходят обучение на Олешковском полигоне. Через несколько месяцев воинская часть отправится в зону ООС.Третью годовщину создания бри...
21 сентября 18:14
178
1
Груши в Украине продают по рекордным ценам: сколько стоят фрукты на базарах
Груши в Украине продают по рекордным ценам: сколько стоят фрукты на базарах
Сезон груш в Украине в самом разгаре, как и яблок, но цены просто космические. За килограмм груш аграрии просят от 45 до 100 грн, хотя урожай в этом году хороший.Из отечественных сортов на прилавках м...
21 сентября 19:45
179
1