Обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни не залишився осторонь
З нагоди Міжнародного дня пам`яті жертв радіаційних аварій та 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 2016 року в КЗ «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни» відбулась урочиста зустріч з учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. У заході взяли участь заступник директора Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації Ліна Бондарева, начальник госпіталю Валерій Тимошенко, голова громадської організації «Фонд інвалідів Чорнобиля плюс» Людмила Лахнеко та голландські волонтери на чолі з Діком Деккером.
У вітальних словах усіх гостей звучали побажання здоров`я, довголіття, благополуччя, мирного неба тим, хто голими руками зупинив розповсюдження вбивчої радіації. «Чорнобильці здійснили справжній подвиг – ризикуючи своїм життям, надавали допомогу населенню та ліквідовували наслідки катастрофи. Держава в боргу перед вами. Негативний вплив радіації зробив свою чорну справу, підірвавши ваше здоров`я. Департамент охорони здоров`я та вся медична спільнота працює над створенням для вас найкращих умов отримання необхідної медичної допомоги», - зазначила Ліна Бондарева, звертаючись до присутніх.
Голландські волонтери приготували квіти та подарунки для кожного ліквідатора. Тематику зустрічі доповнила виставка робіт вихованців херсонського навчально-естетичного комплексу «Художня школа», що включала картини з красномовними назвами «Чорне сонце Чорнобиля», «Чорнобиль до та після», тощо.
Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами, техногенними та медичними наслідками. Найбільша еколого-техногенна катастрофа сучасності уже впродовж 30 років впливає на здоров’я людей та довкілля не тільки на радіоактивно забруднених територіях, а й на території всієї України та за її межами.
Хімічний вибух на четвертому реакторі ЧАЕС стався 26 квітня 1986 року під час планового виключення реактора в результаті різкого стрибка напруги. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 тис. ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, забруднено близько 155 тис. кв. км території.