Нова Каховка дбає про природу фестивально
Сьогодні на території історико-розважального комплексу «Зелені Хутори Таврії» (Голопристанський район) відбувся започаткований минулого року, про це повідомляє видання «НК-Онлайн»
II відкритий етноекофестиваль народної творчості “Таврійські Хутори,” в рамках якого пройшов відкритий фестиваль української пісні “Душа півдня”. Свято провів Херсонський обласний центр народної творчості.
Мета фестивалю, як зазначили засновники, – привернути увагу до проблем збереження навколишнього середовища, показати, яким може бути справжній відпочинок на природі. Основна ідея – підтримка народної бутності на екологічно чистій території, яка ідеально підходить для життя людей.
З усієї області сюди зібралися художні колективи та майстри народного мистецтва, які своїм талантом зберігають творчі надбання нашого народу.
У концертній програмі взяли участь кращі пісенні колективи, виконавці та провідні танцювальні колективи Херсонщини. О, які завзяті та талановиті митці з,їхалися на кордон Голопристанського та Цюрупинського районів, де на території колишньої дев’ятої козацької паланки нині діє 10 хуторів, а майстри-ремісники проводять майстер-класи.
Як розповідають засновники, основна концепція проекту «Зелених хуторів» – об,єднання культурно-просвітницької, екологічної та розважально-ігрової складових на базі синтезу історії краю, екології і сучасного мистецтва для розвитку екологічного туризму.
Своє мистецтво глядачам презентував уславлений цюрупинський ансамбль народного танцю «Любисток», який розпочинав свято. Були тут співаки і танцюристи із Новотроїцького, Високопільського, Великоолександрівського, Верхньосірогозького, Бериславського, Іванівського тощо районів, аматори із Херсону, Каховки.
Звичайно, кращими серед кращих були наш народний ансамбль народної пісні «Біла акація» Обривківського будинку культури (керівник Олександр Шеремет) із піснями «Господиня гарна» та «Юбочка з батіста», зразковий ансамбль танцю «Сонечко» Палацу культури (керівник – заслужений працівник культури України Алла Мельниченко) із композицією «Дівочий перепляс», а також унікальний гурт «Забава» під керівництвом Миколи Ткаченка.
Своїми натхненними виступами вони просто зачарували гостей свята. Головне: ніхто не залишився без грамоти та подарунків. Творчу делегацію новокаховчан очолила Олена Михайленко, директор картинної галереї. Вона і отримувала грамоти та нагороди.
Програма фестивалю була яскравою і насиченою. Поки на сцені відбувався концерт, одночасно працював «Хутір майстрів» – такий собі вернісаж ремесел, сувенірів, виробів, у якому взяли участь також і семеро майстрів із Нової Каховки та Таврійська.
Таким чином була талановито створена атмосфера народної культури, коли проводились майстер-класи під відкритим небом і кожний бажаючий міг відчути себе майстром-ремісником з ліплення судин з глини, кування підков, лиття виробів зі скла тощо, адже цей перелік – це тільки невелика частина того, що було представлено глядачеві.
Можна було постріляти із воздушок, арбалєта, лука, покидати списа, покататися на човнах, квадроциклах. А любителі верховой їзди – осідлати коня.
Протягом всього дня тривало феєричне дійство, яке подарувало приємні враження і учасникам, і глядачам.