Лента новостей
Общество
Нащадки Праведника народів світу з Херсонщини стали біженцями, але отримали підтримку
Нащадки Праведника народів світу з Херсонщини стали біженцями, але отримали підтримку
Сім'я Праведників народів світу Слободяників — біженці з Херсонщини. Їхня хата в селі Станіслав знаходиться на межі бойових дій, і жити там зараз неможливо.
Праведник народів світу Олександр Слободяник із донькою та зятем минулого року переїхав до Лубнів. На жаль, улітку 2022 року Праведник помер, і його діти-пенсіонери та біженці залишилися фактично без підтримки.
Проєкт «Слово Праведника» (Word of the Righteous) разом зі своїми партнерами взяв під опіку цю сім'ю і подбав про неї, знайшовши надійних опікунів.
Олексій Слободяник, його дружина Мотрена та їх син Олександр жили у Бершаді, що на Вінниччині. Олексій був членом підпільної організації та працював у ресторані. Під час роботи він підслуховував розмови чиновників та передавав підпіллю важливу інформацію.
З 30 серпня 1941 року Бершадь опинилася під контролем румунської влади, яка незабаром організувала в місті табір для місцевих євреїв і євреїв, вигнаних з Бессарабії. Неподалік табору Олексій Слободяник познайомився з Давидом Гершенгорном, єврейським хлопчиком, ровесником його сина. Його дідусь, бабуся та молодший брат померли під час тяжкого шляху до Бершадь. Давид жив у сім’ї Слободяників як рідний, також сім’я допомогла врятуватися з табору матері єврейського хлопчика.
16 травня 1993 року Яд ва-Шем удостоїв Олексія та Мотрену Слободяник та їхнього сина Олександра почесним званням «Праведник народів світу».
JewishNews
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
В Херсоне на Острове наркоман зарезал пожилую херсонку и выбросился с 8-го этажа
На межі Миколаївщини та Херсонщини росіяни кидають техніку
У Херсоні чутно вибухи – ЗМІ
ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ХЕРСОНЩИНИ!
Арестович заявив, що на Херсонщині вночі було знищено значну кількість техніки противника
В Станіславі поховали українських воїнів, котрі загинули в боях за Херсонщину
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Вперше в історії в основній сітці Вімблдону зіграють дві спортсменки з Херсонщини
На Вімблдоні — головному тенісному турнірі сезону на трав'яному покритті — українки встановили рекорд представництва: вперше в історії вісім спортсменок гратимуть в основній сітці. Дві з них — родом з...
ISW: Путін прагне "остаточного" завершення війни, щоб знищити Україну
Російський диктатор використав зустріч з Віктором Орбаном, щоб виступити проти припинення вогню шляхом переговорів.Заяви та вимоги російського диктатора Володимира Путіна про закінчення війни свідчать...
Шлем для мотоцикла и велосипеда – главная защита от травмирования
Голова – самая уязвимая часть тела человека. По некоторым данным около 70% тяжелых травм во время аварии на мотоцикле приходятся из-за повреждений головы. Учитывая это, наличие шлема уже не выгл...
Через різні шахрайські схеми жителі Херсонщини втратили майже 300 тисяч гривень
Жителька Херсона на маркетплейсі виклала повідомлення про продаж речей. На оголошення відгукнувся покупець, який надіслав заявниці посилання для отримання нею переказу. Жінка ввела особисті та дані св...
Таємна сесія Херсонської облради: проекти понад 40 рішень прийняли невідомі люди
10 липня Херсонська обласна рада провела XVII позачергову сесію депутатів VIII скликання без трансляції пленарного засідання.Про це повідомляє ЦПР.Чому так сталося - на сайті облради не поінформувал...
Закінчення війни в Україні: астрологи та провидці визначилися з датою
Війна в Україні триває вже понад два роки. За цей час лунало багато різних прогнозів щодо її закінчення - як оптимістичні, так і песимістичні. Однак українці продовжують вірити в те, що незабаром у на...
Юний шахіст з Генічеської громади серед призерів кваліфікаційного турніру м. Миколаїв
У шаховому турнірі з нормою 1-го юнацького розряду, організованому Федерацією шахів Миколаївської області, що проходив 1-4 липня у м. Миколаїв, в напруженій та цікавій боротьбі серед 21 учасника. ЮНУС...
Окупанти завдали три удари дронами по храму у Зміївці. Храм повністю вигорів
Так нині вигадає Православна Свято-Архангело-Михайлівська церква у Зміївці Бериславського району.Фото у facebook опублікував керівник Херсонської ОВІА Олександр Прокудін."Сьогодні вдень росіяни завдал...