Все новости Херсона

Общество
Ліситься край херсонський
20 марта 15:11
186
Ліситься край херсонський

Ліситься край херсонський

Як повідомляє "Олешшя олайн", сьогодні, 20 березня, біля с. Солонці у кварталі № 53 Цюрупинського лісництва ДП «Цюрупинське ЛМГ» в рамках щорічної традиційної весняної акції висадки сіянців задля примноження лісів Херсонщини проведено доповнення лісових культур 2013 року створення на площі 18,5 га. Висаджено 20 000 сіянців сосни кримської.
Вранці у призначеному місті зібралися мешканці Цюрупинська та Херсону, щоб взяти участь у традиційній весняній акції щодо створення лісових насаджень.

Потім був переїзд до Солонців.

Не мало значення, яким чином і на якій техніці добиратися. Головне – бажання долучитися до епохальної справи. Садити ліс, а херсонський – найбільший штучно насаджений у світі, - добра справа. А добра справа і майже 300 ентузіастів – це вже запорука успіху.

Як правило, висаджені на лісокультурну площу сіянці в перші рік-два пристосовуються до умов середовища і відновлюють пошкоджену при викопуванні кореневу систему. Деяка частина сіянців не приживається. У зв'язку з цим проводять доповнення лісових культур – тобто посадку лісового садивного матеріалу на місці загиблих рослин. Що ми і робимо сьогодні. Висаджуємо сіянці сосни кримської, невибагливої породи дерев, які можуть миритися з посухою і пісками. – Геннадій Леонідович Дудченко, лісничий Цюрупинського лісництва.

- Проводимо доповнення, використовуючи спеціальне пристосування – «Меч Колесова» – досить серйозний простий інструмент, перевірений часом. За його допомогою робиться лунка, корінець сіянця неодмінно має вільно «йти» вниз, до вологи, і ні в якому разі не має бути загнутим. – Аркадій Іванович Барбатьков, провідний інженер лісогосподарства, який віддав лісовій галузі майже 45 років життя.

Представники Цюрупинського лісомисливського господарства повністю забезпечили учасників посадковим матеріалом, інструментом та усім необхідним для посадки. Всі охочі внести свою лепту у відновлення цюрупинського лісу розмірковують, що ж ми садимо, саджаючи ліс?

- Посадити дерево – це для нас свій особистий вклад у майбутнє здорового покоління, це чисте повітря і гарна природа навкруги. Ми прикрашаємо разом з усіма рідні місця і дуже сподіваємось приїжджати сюди з нашим Даніілом, коли йому буде вже не вісім місяців, як нині, а рочків шість-вісім, і спостерігати, як будуть рости сіянці, що посаджені нашими руками і за присутності сина. – Артур і Юлія Семотюк (Херсон).
Весна - час садити ліс!
- Ми садимо сіянці, які, сподіваємось, стануть хорошим лісом. Отже, залишаємо пам'ять про себе. В майбутньому покоління нам будуть вдячні, як ми сьогодні вдячні тим, хто садив у минулому столітті найбільший рукотворний ліс Херсонщини. – Анна і Ігор Йосипенко (депутат Херсонської обласної ради) разом із синами Тимофієм та Дмитром вже вдруге беруть участь у зеленій весняній акції (Херсон).

- Сьогоднішні дії небайдужих людей - це нагода привернути увагу всіх нас до важливих екологічних проблем та нагадати усім навколо про справжні цінності. – Наталя Анатоліївна Макаренко, заступник голови Цюрупинської районної державної адміністрації, разом з чоловіком та дочкою Валентиною.

- Відновлення і посадка лісу - це в принципі те, що стосується підвищення необхідної сьогодні так званої екологічної свідомості громадян. Всі, хто сьогодні долучився до акції, продемонстрували її. - Міський голова Цюрупинська Дмитро Воронов разом з представниками громадського об’єднання «Олешківський спас» - завзяті ініціатори проведення колективних громадських заходів щодо створення молодих лісових насаджень. Не перший рік кидають клич щодо посадки лісу, постійні спонсори акції. І нині взяли на себе витрати на паливно-мастильні матеріали, зобов'язання доставити людей до місця та організувати легкий перекус з бутербродами, чаєм та печивом з цукерками.

- Це своєрідна допомога всім навколо. А школярам – привід розвинути потреби до пізнання природи. Це осмислення важливості лісу в житті кожного. Це врешті-решт виховання любові до лісових багатств і дбайливого ставлення до них. – Ірина і Андрій (Нова Каховка) разом з дочкою Александрою вперше на подібному заходу, але з великим натхненням та добрим настроєм їхали до Цюрупинська.

- Ліс важливо не лише посадити. Його треба вберегти від спекотного літа, від пожеж, шкідників. Але сьогоднішній процес – незабутній. Відчуваємо, що причетні до дуже важливого для усіх навкруги. – Олексій Руднєв з сином Андрієм (Цюрупинськ).

 

0 комментариев
09 декабря 2022, 00:28
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают