Лента новостей
Криминал
Колишнього майора-зрадника з СБУ підозрюють у знущанні з цивільних на Херсонщині торік
Колишнього майора-зрадника з СБУ підозрюють у знущанні з цивільних на Херсонщині торік
Національна поліція повідомила про підозру в держзраді та жорстокому поводженні з цивільним населенням колишньому майору СБУ, який у 2014 році під час окупації Криму перейшов на бік росіян, а під час повномасштабного вторгнення затримував цивільних на Херсонщині та застосовував до них тортури.
Про це ZMINA дізналася з тексту підозри.
Херсонський ізолятор тимчасового утримання, де катували викраденихІм’я підозрюваного – Олександр Лебідь.
Слідство встановило, що в березні 2014 року колишній майор СБУ погодився на пропозицію представника ФСБ РФ перейти на їхній бік.
Після повномасштабного вторгнення, у квітні 2022-го, Лебідь з іншими співробітниками ФСБ прибув на тимчасово окуповану територію в Херсон.
У липні того ж року під час незаконного обшуку в будинку місцевого мешканця озброєний Лебідь зі своїми співучасниками відібрав у чоловіка ноутбук, телефон і 13000 гривень. А коли знайшли в нього прапор “Правого сектору” та подяку від ГО “Правий сектор”, незаконно затримали та доставили до місця несвободи.
Понад три тижні чоловіка незаконно утримували в одній з камер приміщення Херсонського ізолятора тимчасового утримання. Під час допитів чоловіка катували електричним струмом, били.
Нагадаємо, комісія ООН зафіксувала випадки коли окупаційна влада на Херсонщині закатовувала цивільних до смерті.
Раніше ZMINA писала, що Офіс генпрокурора встановив понад 700 постраждалих від катувань російськими військовими на Харківщині. У місті Херсоні жертвами воєнних злочинів, скоєних росіянами, стали понад 160 осіб.
Зараз українській владі вдалося ідентифікувати 156 російських військовослужбовців та окупаційних посадовців, які вчиняли воєнні злочини. До суду скерували 114 обвинувальних актів, а 35 осіб отримали вироки.
Правоохоронці виявили на звільнених територіях 80 місць несвободи й катівень, де російські окупанти незаконно утримували та застосовували тортури до цивільних.
Аналітики ZMINA зазначили, що методи катувань росіянами цивільних полонених подібні в незаконних місцях утримань на різних окупованих територіях України. Така система порушень може свідчити про злочини проти людяності з боку росіян, наголошують правозахисники.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Убивали на глазах у девушек: на Херсонщине посреди улицы нашли мертвым военного
«Дипломи» в окупації отримувати не складно
Власник компанії у Херсоні втратив будинок через корупцію під час ремонту школи
Довічне позбавлення волі – засуджено ексголову суду з Херсонщини, яка здійснювала «правосуддя» за законодавством рф
У Херсоні затримали мародерів, які грабували покинуті будинки на Острові після обстрілів
На Херсонщині за привласнення гумдопомоги засудили ексзаступника начальника СВА
Читают
/
Обсуждают
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026
Учениці Херсонського академічного ліцею Кароліна Бородавко та Катерина Маркелова отримали максимальні 200 балів з на національному мультипредметному тесті 2026 року.
Про це повідомило управління о...
Росіяни вдарили КАБами по передмістю Херсона
Вранці 13 червня 2026 року російська армія завдала авіаційного удару по передмістю Херсона – Зеленівці.
Про це повідомляє Херсонська міська військова адміністрація.
Близько 05:00 окупанти атакув...
Російська авіація вдарила по підприємству в Херсоні (фото)
У Херсоні внаслідок російського авіаудару сталась пожежа на території одного з підприємств.
Про це повідомили у соціальних мережах ДСНС України.
За даними рятувальників, вогонь охопив два складс...
Сальдо хоче вивчати вплив “українських біолабораторій” на загибель птахів на Херсонщині
Так званий губернатор Херсонської області Володимир Сальдо заявив про необхідність дослідження причин загибелі перелітних птахів у регіоні та припустив, що це може бути пов’язано з так званими “україн...