Лента новостей
Общество
Херсонщина увійшла до трійки областей, де найскладніша ситуація з розмінуванням
Херсонщина увійшла до трійки областей, де найскладніша ситуація з розмінуванням
З початку війни сапери ДСНС обстежили понад 130 тисяч гектарів території й знешкодили понад півмільйона боєприпасів. Наразі ситуація з розмінуванням найскладніша для окупованих територій Херсонщини, Донеччини та Харківщини, насамперед через специфіку замінування.
Про це Суспільному розповів заступник начальника відділу організації піротехнічних робіт Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Дідик.
За словами надзвичайника, зрозуміти більш точні дані про кількість замінованих територій можна буде тільки після повного закінчення ведення бойових дій.
Фахівці ДСНС називають офіційну цифру у 156 тисяч кілометрів квадратних, дані на початку 2024 року оприлюднив секретаріат Національного органу з протимінної діяльності України.
Мова йде про деокуповані та окуповані регіони та зону бойових дій.
“Виходячи з досвіду виконання робіт, я все-таки б відмітив, що найбільш складна ситуація для окупованих регіонів на даний момент це Херсонщина, Донеччина і Харківщина. Оскільки там окупанти були довший період часу, вони, скажімо так, обладнали свої укріпрайони, проводили замінування тих територій. Можливо, в чомусь краща ситуація в Миколаївщині, але тільки через те, що там, можливо, десь менші території заміновані”, — сказав Дідик.
Він розповів, що ситуація з замінуванням на Київщині, Чернігівщині та Сумщині легша, адже російські військові були там не довго й не встигли облаштувати свої позиції.
“Але все ж таки є в нас ще певні території, наприклад, територія Луганщини тієї ж, і Запоріжжя. Коли ми звільнимо ці території, також нас тут буде чекати дуже багато сюрпризів і дуже великі масштаби робіт”, — зазначив представник ДСНС.
- Станом на березень 2024 року на правобережжі Херсонщини було розміновано третину територій. Цим займаються Збройні сили, а саме інженерні війська, близько 100 співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та 50 – Нацполіції.
- Нещодавно “Вгору” розповідала про поточну ситуацію з розмінуванням у Херсонській області, проблеми фермерів і нову державну програму компенсації витрат на послуги приватних операторів протимінної діяльності.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
В Херсоне на Острове наркоман зарезал пожилую херсонку и выбросился с 8-го этажа
На межі Миколаївщини та Херсонщини росіяни кидають техніку
У Херсоні чутно вибухи – ЗМІ
ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ХЕРСОНЩИНИ!
Арестович заявив, що на Херсонщині вночі було знищено значну кількість техніки противника
В Станіславі поховали українських воїнів, котрі загинули в боях за Херсонщину
Читают
/
Обсуждают
Російська авіація вдарила по підприємству в Херсоні (фото)
У Херсоні внаслідок російського авіаудару сталась пожежа на території одного з підприємств.
Про це повідомили у соціальних мережах ДСНС України.
За даними рятувальників, вогонь охопив два складс...
Війна розлучила: The Times розповіло історію братів-близнюків, які опинилися по різні боки
Востаннє брати бачилися особисто у 2020 році / Колаж: УНІАН, фото: скріншот з відео, facebook.com/kyrylo.budanov.official
В полоні Олексій Бошин дізнався від росіян, що його брат Віктор вступив до ро...
Військові РФ ударили по зупинці громадського транспорту у Херсоні: є поранений
Орієнтовно о 09:40 російські військові атакували з дрона зупинку громадського транспорту у середмісті Херсона, внаслідок чого постраждав 62-річний чоловік.
Про це повідомила Херсонська ОВА.
Місц...
Росіяни зранку завдали 7 авіаударів по Центральному району Херсона
Росіяни завдали сьогодні зранку по Центральному району Херсона 7 авіаударів.
Про це повідомили кореспонденти МОСТа.
Нагадаємо, внаслідок них постраждало двоє людей, серед них комунальник.
Так...