Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
Херсонщина на порозі епідемічної катастрофи.Рекомендації лікарів
25 июня 20:40
1689
Херсонщина на порозі епідемічної катастрофи.Рекомендації лікарів

Херсонщина на порозі епідемічної катастрофи.Рекомендації лікарів

За останній час на території Херсонської області різко погіршився стан річкової води. Через це є велика загроза розвитку гострих кишкових інфекцій, зокрема холери. Про це, на своїй сторінці в Facebook, повідомляв санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич.

Кожного року обласним лабораторним центром (раніше санітарно-епідемічна служба) беруться проби води на наявність патогенних збудників. За інформацією наданою керівника у підприємствах: КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ХЕРСОНСЬКА МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ ІМ. Є. Є. КАРАБЕЛЕША" ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ Малицької Алли Павлівни, цього року такої інформації не надходило. І це можна розцінювати, як насторожуючий момент.

Гострі кишкові інфекції( ГКІ)- це одні з найпоширеніших інфекційних захворювань і можуть призвести до серйозних ускладнень. Особливо від них страждають діти. Зазвичай ГКІ спричинено бактеріями або вірусами, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою. Найпоширенішими симптомами є слабкість, підвищення температури, біль у животі, блювота і діарея. За перших симптомів рекомендується негайно звернутися до лікаря!

Холера — це також інфекційне захворювання, викликане бактерією Vibrio cholerae. Збудник також поширюється через забруднену воду та їжу і викликає сильну діарею, яка призводить до зневоднення організму та смерті. Якщо вчасно не надати людині медичну допомогу, то смерть може настати протягом декількох годин. Великою проблемою холери є те, що поодинокі випадки можуть призвести до епідемії. ВООЗ відносить хворобу до особливо небезпечних інфекцій і зобов’язує країни повідомляти про кожен виявлений випадок.

— За останні дні різко погіршилася якість річкової води за мікробіологічними показниками на усіх міських пляжах загального користування. За результатами лабораторних досліджень від 06.06.2022 року не відповідають вимогам санітарних правил і норм за бактеріологічними показниками 8 проб річкової води з р.Дніпро, які були відібрані 31.05.2022 року — повідомив санітарний лікар— Кількість кишкових паличок та ентерококів в річковій воді у порівнянні з нормативами зросла в кілька сотень раз, що ускладнює епідемічний стан у м. Херсон.

ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» попереджає про необхідність утримання населення міста від купання у р.Дніпро в найближчий час .

Лабораторний контроль за якістю річкової води у м.Херсон триває — доповнив він.

Алла Малицька зазначила, що в літній період виявляється таке небезпечне захворювання, як лептоспіроз, часто пов'язане із забрудненням водойм, особливо непроточних, де мешкають водоплавні гризуни. Захворювання небезпечне швидким розвитком ниркової та печінкової недостатностей, що несвоєчасним зверненням за медичною допомогою може призвести до летальних наслідків.

 — Безумовно, зараз багатьох хвилює питання виникнення холери, в тому числі і в нашому регіоні. На жаль, сприятливий клімат, демографічна ситуація та зневага санітарними нормами можуть зіграти злий жарт - адже історія нагадує про те, що майже завжди війни супроводжувалися епідеміями, — розповіла вона.

Після перших симптомів хворого потрібно терміново госпіталізувати до інфекційної лікарні та ізолювати. Так як найбільша загроза при захворюванні-втрата рідини, тому її намагаються компенсувати рясним питвом і введенням у вену сольового розчину крапельним шляхом. Крім того, хворому призначають антибіотики.

  — Щоб не наражати на небезпеку себе та своїх близьких додаткових випробувань у вигляді інфекційних захворювань, рекомендовано не купатися в необстежених водоймах, не приймати природні річкові водні процедури при порушеннях цілісності шкірних покривів (різних ранах, подряпинах, навіть подряпинах), не пити воду з річки, не полоскати горло, — рекомендує Малицька.

Пам'ятайте про те, що сьогоднішня обстановка хронічного стресу серйозно впливає на імунну систему людини, тому дотримуйтесь простих правил, що допоможе зберегти ваше здоров’я та життя.

 

 

 

 

 

 

 

0 комментариев
19 августа 2022, 05:57
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Функциональная, стильная и надежная: выбираем сантехнику для дома
Чем большее количество сантехники необходимо приобрести одновременно, тем больше сложностей возникает в процессе ее выбора. Если речь идет об отдельной комнате – например, ванной или кухне, прид...
25 июля 21:12
2590
З якими проблемами стикаються жителі Херсонщини при оформлені міжнародної фінансової допомоги
З якими проблемами стикаються жителі Херсонщини при оформлені міжнародної фінансової допомоги
Пiд чaс вiйни, жителi,  що зaлишилися на тимчасово окупованих територiях,  можуть отримати виплати вiд мiжнaродних органiзацiй. Про це  свiдчить постанова Кaбiнету Мiнiстрiв Укрaїни &la...
05 августа 20:22
1709
Как работают блокчейн-оракулы, и какая от них польза?
Blockchain — цифровая технология, и до недавних пор считалось, что она никоим образом не контактирует с реальностью. Однако затем появились blockchain-оракулы, и ситуация изменилась. Эти сервисы...
10 августа 19:33
1395
Втрати врожаю озимих культур сягнуть щонайменше 20% – Мінагрополітики
Втрати врожаю озимих культур сягнуть щонайменше 20% – Мінагрополітики
У 2022 році через зменшення площі посівів та зниження врожайності загальні втрати врожаю озимих культур становитимуть щонайменше 20%. Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мі...
21 июля 13:18
1163
Преимущества, характеристики и особенности конструкции мониторов Dell
Преимущества, характеристики и особенности конструкции мониторов Dell
Большинство людей, выбирая монитор для работы или учёбы, отдают предпочтение устройствам с диагональю 24 дюйма. Это наиболее распространённый вариант, который считается универсальным. На данный монито...
28 июля 19:39
1250
7
Долар закріпився вище 42 грн. Курс валют увечері у п'ятницю, 29 липня
Долар закріпився вище 42 грн. Курс валют увечері у п'ятницю, 29 липня
Євро на піку дня в обмінниках дорожчав більше 43 грн за одиницю, долар досяг 42,5 грн/$. Банки поки що в основному не ставлять такий курс, у них він не набагато нижче.Середній курс долара на валютному...
30 июля 21:05
995
1
Київське «Динамо» виграло у матчі кваліфікації ЛЧ з «Фенербахче»
Київський клуб під керівництвом Мірчі Луческу зміг пробитися до наступного етапу турніру Ліги чемпіонів УЄФА.   У наступному раунді «Динамо» зустрінеться з австрійським «Шту...
02 августа 20:08
1034
1