События


Яке зелене багатство ми маємо?

Просмотров: 183

14 Ноября, 20:54


Хто з нас на вихідні не любить поїхати до лісу та відпочити на природі? Та чи цінуємо ми ліс, чи усвідомлюємо, що це – наше багатство? Які функції виконує лісовий масив, і чому треба його берегти? Недарма кажуть, що ліси – це легені планети Земля. Наша держава багата лісами, отже вченим та туристам в України є що досліджувати та де подорожувати.

Ліси України за своїм призначенням переважно виконують водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі та інші функції. Потреби українського суспільства в лісових ресурсах забезпечуються. Половина лісів України є штучно створеними і потребують посиленого догляду. Це стосується також і лісових масивів Херсонської області, зокрема Олешківського масиву.

Загальна площа лісового фонду України становить – 10,4 млн. га, із яких вкритих лісовою рослинністю – 9,6 млн. га. Лісистість території країни становить 15,9%. За останні 50 років площа лісів зросла на 21%, а запас деревини майже у три рази. Запас деревини в лісах оцінюється в межах 2102 млн. кубічних метрів. Середня щорічна зміна запасу на 1 га у лісах Держлісагентства дорівнює 4 куб.м і коливається від 5 куб. м в Карпатах до 2,5 куб. м  у Степовій зоні.

Лісове багатство України сформовано понад 30 видами дерев, серед яких домінують сосна, дуб, бук, ялина, вільха, ясен, граб, ялиця. Ліси на території України розташовані нерівномірно, тобто певними дільницями. Вони сконцентровані переважно в Поліссі та в Українських Карпатах. Лісистість у різних природних зонах має відмінності й не досягає такого оптимального рівня, за якого ліси  пом’якшують наслідки ерозійних процесів, за якого відбувається надходження більшої кількості деревини, і що саме головне, відчутно впливають на клімат, грунти та водні ресурси територій.

Автор: Світлана Чистякова

За матеріалами Державного агентства лісових ресурсів України.

Джерело: видання «Херсон Daily»Читайте также:


Комментарии

Комментариев 0

22.09 2018, 10:42

Лента новостей
Больше новостей


В 2019 году в Херсоне вода и канализация подорожает на 27,3%

Горводоканал Херсона заявляет о намерении установить новые…

Херсонская школа бокса должна энергетикам почти 800 тыс.грн

Мы сообщали, что президиум Херсонской областной федерации бокса выразил недоверие директору…

Как корова Боржкова не по делу промычала

Неделю назад депутат Валерий Боржков устроил скандал на заседании депутатской…

На Стеклотаре ликвидировали 10-тонную свалку

В Госэкоинспекцию в Херсонской области поступило обращение жительницы Херсона о…


Цифра недели
126,6 га
Отнимают у бериславского фермера

Вход на сайт
E-mail
Пароль
Новый пользователь
E-mail
Пароль
Вподобайте нас у Facebook і отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин.
Я вже вподобав "Херсон Daily"