Щасливий старт

События


Херсонські громади опинилися в аутсайдерах?

Просмотров: 208

17 Февраля, 16:13


Сьогодні в Україні налічується більше 130 договорів про співробітництво територіальних громад, за якими вони співпрацюють у сферах ЖКГ, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення, пожежної безпеки тощо. Про це свідчать дані моніторингу, підготовленого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Найбільше використовують цей інструмент у Полтавській (52 договори). Натомість у Херсонській та деяких інших областях громади поки не уклали жодного договору про співробітництво.

— А що таке співробітництво громад? В першу чергу — це нові можливості та перспективи, які ще кілька років тому були недоступні місцевому самоврядуванню. Це також бажання змінювати якість життя на тій території, управління якою довірили люди конкретному місцевому голові. Вміння мислити на перспективу, шукати всі можливі варіанти рішень завдань, які стоять перед громадою і вміння домовлятися з іншими громадами. Хтось сьогодні консолідував ресурси і, співпрацюючи з громадами-партнерами, налагодив питання вивезення та утилізації сміття, хтось у співпраці придбав пересувний асфальтний завод і тепер має доглянуті місцеві дороги. Успішних практик співробітництва достатньо. Не застосовувати сьогодні такий важливий інструмент, як співробітництво громад, є завідомо програшним варіантом господарювання, — прокоментував дані моніторингу В’ячеслав Негода, перший заступник міністра. Він також нагадав про державне стимулювання співробітництва територіальних громад.

Анатолій НІКОЛАЄВ.

Источник: издание "Новый День"Читайте также:


Комментарии

Комментариев 0

15.12 2018, 14:03

Лента новостей
Больше новостей


На сотню мест в детсадах Херсона потратили полтора миллиона

С 1 сентября в детсадах Херсона открыли 8 дополнительных групп…

Як нараховується пенсія у зв'язку з втратою годувальника

На типові запитання херсонців щодо особливостей призначення та виплати пенсії…

В Херсоне начали ломать кинотеатр «Спутник»

Депутат горсовета Херсона Оксана Дьякова сообщила в соцсети, что начали…


Цифра недели
2,3 тыс.
Стільки вакансій укомплектовано Херсонською обласною службою зайнятості з початку року

Вход на сайт
E-mail
Пароль
Новый пользователь
E-mail
Пароль
Вподобайте нас у Facebook і отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин.
Я вже вподобав "Херсон Daily"