Все новости Херсона

Лента новостей
Криминал
«Депутати», катівні та «націоналізація». Що відбувається у Чаплинській «ВГА»?
28 сентября 21:36
451
«Депутати», катівні та «націоналізація». Що відбувається у Чаплинській «ВГА»?

«Депутати», катівні та «націоналізація». Що відбувається у Чаплинській «ВГА»?Після окупації Чаплинки життя там мало чим стало відрізнятися від пекла: катівні, «націоналізація» майна та насильницька паспортизація. Однак є ті, для кого була створена індульгенція від совісті. KibOrg публікує списки зрадників з Чаплинки Херсонської області.

Депутати

У вересні 2023 року Росія провела так звані «вибори» на анексованих українських територіях. На Херсонщині перемогла правляча партія «Єдина Росія», набравши буцімто 76%. «Депутатами» стали гауляйтер Чаплинки Олександр Хлюстов — колишній російський військовий, майор ЗС РФ і заступниця «голови» Новотроїцького Валентина Шокарєва, яка перейшла на сторону окупантів одразу після початку повномасштабного вторгнення.

«Переможці» відомі, а залишити без уваги претендентів ми аж ніяк не могли. Публікуємо список «кандидатів у раду депутатів по Чаплинському муніципальному округу» від партії «Єдина Росія».
image-49image-50image-51image-40image-41
Серед них нам вдалося ідентифікувати деяких:
photo_2023-09-22_12-32-57Вікторія Дрозд
photo_2023-09-22_12-33-15
Аліна Кацидан

Викшняйкін Сергій Михайлович (26.07.1988) — проживав за адресою м. Сергіїв Посад, вул. Чайковського 20, кв. 330. Російський громадянин, колишній співробітник МВС РФ. З вересня 2022 року є «головою» адміністрації смт Асканія-Нова. Член політради Чаплинського місцевого відділення партії «Єдина Росія». 

Дрозд (Шаповалова) Вікторія Леонідівна (21.12.1976) — прописка смт Чаплинка, вул. Шевченко, 34 а. До повномасштабного вторгнення належала до політичної партії «Батьківщина», працювала старшим фельдшером виїзної бригади відділення швидкої допомоги. Пішла на співпрацю з окупантами і стала «завідувачкою» Чаплинської підстанції Каховської станції екстреної медичної допомоги.

Кацидан Аліна Миколаївна (29.08.1993) — проживає за адресою с. Надеждівка, вул. Корольова, 4. Обіймає посаду «секретарки» місцевого відділення партії «Єдина Росія». До повномасштабного вторгнення Кацидан працювали головним адміністратором магазину косметики «Єва», потім вихователькою у дитячому садку і з 2023 року обіймає посаду «ведучої спеціалістки господарчо-технічного відділу Чаплинської ВГА».
Решту кандидатів лишимо на ідентифікацію нашим колегам з Центру Миротворець, а ось штатних співробітники Чаплинської «ВГА» беремо на себе. Команді KibOrg вдалося дістати усі 79 анкет зі зрадниками, що працюють на ворога. В анкетах міститься вся особиста інформація власноруч записана колаборантами з підписами, фотографіями, автобіографіями та повною інформацією про сім’ю кожного. Завантажити теку з усіма документами можна за посиланням.
image-53image-59image-60image-56image-57image-58

Аграрії

Однак не депутатами єдиними. Публікуємо також список директорів сільськогосподарських підприємств, що нині працюють в окупації. У травні 2023 року гауляйтер Чаплинки Хлюстов заявив, що окупанти розподілили покинуті угіддя між аграріями, що пішли на співпрацю з агресором.
image-33image-27image-28image-29image-30image-31image-32
Серед підприємців значиться Кунгуров Руслан Васильович (16.11.1975), який також був одним з кандидатів у «депутати». Прописка — м. Дніпро, вул. Осіння, 8А, кв. 43. У списку Кунгуров записаний як керівник ТОВ «НИКА» і ТОВ «НИКА+», адреса реєстрації: с. Кучерявоволодимирівка, вул. Леніна (Шкільна), 51. У російських реєстрах немає ТОВ «НИКА», але є ТОВ «НИКА+». Зазначено, що з 4 вересня 2023 року нею керує Логінов В’ячеслав Олександрович.
Однак ТОВ «НИКА» зустрічається у листі за червень 2023 року. У ньому мова йде про запаси озимої пшениці, яку потребують аграрії.
За цією ж адресою, що й ТОВ «НИКА+» до окупації була зареєстрована ТОВ «АП ЗОРЯ-ЮГ». Компанія була заснована у 2006 році і має статутний капітал у понад 7 мільйонів гривень. Її директором був Кунгуров. У власниках записано, що фірма належить «ТЕГРА, ЛЛС» , США Штат Індіана, м. Ремінгтон 600 Норс Гаррінгтон Стріт. Бенефіціари: Шваб Джонатан Пол та Шваб Венді Мері.

Така ж сама ТОВ «АП ЗОРЯ-ЮГ» міститься й у російських реєстрах, її директором також є Кунгуров, але зареєстрована вона була вже у серпні 2023 року. Адреса реєстрації: м. Джанкой, вул. Леніна, 14.

Сама ж «ТЕГРА, ЛЛС», якій належить українська ТОВ «АП ЗОРЯ-ЮГ», має у власності ще ТОВ «ІМПЕРІАЛ АГРО ЛТД», яка у свою чергу має два дочірніх підприємства: ДП «ТАВРІЯ» «ІМПЕРІАЛ АГРО ЛТД» та ДП «КЛИНИ» ТОВ «ІМПЕРІАЛ АГРО ЛТД», що також зареєстровані на Херсонщині. Достеменно неможливо визначити, чи має відношення «ТЕГРА, ЛЛС» до нового бізнесу Кунгурова, однак відомо, що українська ТОВ «АП ЗОРЯ-ЮГ» на чолі з Кунгуровим зустрічається також у документі за 18 листопада 2022 року. Разом з Кунгуровим у ролі керівниці зазначено Годичко Надію Миколаївну (дата народження: 08.12.1962; прописка: с. Кучерявоволодимирівка, вул. Лермонтова, 56). Раніше Годичко працювала у Кучерявоволодимирській сільській раді та декількох організаціях суміжних із сільськогосподарською діяльністю. Має низку земельних ділянок.
image-43image-44image-45image-46image-47image-48

Освітяни

Публікуємо також список усіх освітніх закладів, що нині функціонують в окупації.
image-34image-35image-36image-37image-38image-39
До прикладу, у російських пропагандистських ЗМІ встигла дати коментар Наталя Яцюк, яка обіймає посаду «директорки» Чаплинської школи №1. Яцюк поскаржилася окупантам, що українські діти з 2013 року не вивчали російську мову у школі. Зазначає, що незабаром окупанти мають завезти у заклад ідеологічно «правильні» російські підручники. До повномасштабного вторгнення Яцюк працювала вчителькою фізкультури у цій же школі та у Відділі освіти Чаплинської районної державної адміністрації. Належала до партії «Слуга Народу». У квітні 2023 року українські правоохоронці повідомили жінці про підозру у колабораціонізмі.
photo_2023-09-23_11-07-23Наталя Яцюк
image-54image-55
Анатолій Шафоренко
Чаплинський аграрний коледж тепер очолює Анатолій Шафоренко. Народився у Казахстані, має прописку у смт Чаплинка, вул. Таврійська, 10. Судячи з фотографій у ВК, є затятим радянофілом. Закінчив Херсонський державний університет, а після початку повномасштабного вторгнення пішов на співпрацю з ворогом.
image-25image-26image-19image-20image-21image-22image-23image-24Відділом МВС РФ у Чаплинці керує Сергій Березін. Він уродженець Макіївки Донецької області, проживав за адресою Квартал Північний, 6, кв. 30. Колишній співробітник Ясинуватського окупаційного відділу «міліції». Його попередник Ігор Широкий (адреса: вул. Леніна 20 А, кв. 3) перетворив будівлю селищного відділу Національної поліції на одну з найбільш жорстоких катівень на півдні України, а Березін продовжив справу. ЗМІ писали, що він особисто катував цивільних заручників. Широкий вже отримав свою підозру у колабораційній діяльності, на черзі Березін.
photo_2023-09-23_13-02-55
Сергій Березін
image-61
Ігор Широкий
image-62
Пошту в окупації організувала Велюш Світлана, що проживає за адресою смт Чаплинка, вул. Каланчацька, 80А. До окупації працювала у Скадовському центрі поштового зв’язку №3 Херсонської дирекції Укрпошти.

Окупанти, як і завжди, добре справляються із задачею документування власних злочинів. Команда KibOrg спостерігає.KibOrg — проєкт журналістів та IT-спеціалістів, які об’єднались під іменем легендарних кіборгів для боротьби з агресором в інформаційному просторі.

Ми розслідуємо злочини росіян в Україні, викриваємо діяльність колаборантів і розвінчуємо російські фейки.
0 комментариев
07 декабря 2023, 12:22
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
У Бериславському районі 41-річній фермер загинув, наїхавши на міну
У Бериславському районі 41-річній фермер загинув, наїхавши на міну
У Бериславському районі під час польових робіт фермер наїхав на ворожу міну.Про це повідомляє керівник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.Отримані ним травми виявилися занадто важкими. Медики лише кон...
07 ноября 20:46
3079
Чому в день народження померлого не можна ходити на цвинтар: не всі про це знають
Чому в день народження померлого не можна ходити на цвинтар: не всі про це знають
Вопрос о том, можно ли ходить на кладбище в день рождения умершего, является спорным. В некоторых культурах считается, что это нельзя делать, в то время как в других это не запрещено, пишет Главред. П...
26 ноября 13:00
1897
Вийшли усі три частини документального проєкту Дмитра Комарова “Рік. Херсон”
Вийшли усі три частини документального проєкту Дмитра Комарова “Рік. Херсон”
Трисерійний документальний проєкт Дмитра Комарова “Рік. Херсон” присвячений річниці деокупації Правобережної Херсонщини та міста Херсон.Рік тому Херсон став вільним, але, на жаль, не став безпечним. З...
11 ноября 16:40
1524
Боєць ЗСУ запропонував просте вирішення проблеми мобілізації
Боєць ЗСУ запропонував просте вирішення проблеми мобілізації
Боєць Збройних сил України Дмитро Глущенко пропонує поповнювати лави армії за рахунок чиновників.Про це він розповів у відео на своєму YouTube-каналі, яке вже набрало понад 247 тисяч переглядів. "У ме...
28 ноября 03:47
1433
Залишені західними інвесторами на окупованій Херсонщині об'єкти загарбники передають місцевим «бізнесменам»
Залишені західними інвесторами на окупованій Херсонщині об'єкти загарбники передають місцевим «бізнесменам»
Можливо, є місця, з яких і вивозити вже нема чогоСхоже, що після деокупації «нових регіонів РФ» Україні доведеться здебільшого не відновлювати промисловість, а фактично знову створювати її з нуля. «Ур...
15 ноября 15:58
1146
4
В Україні посилили мобілізацію: Зеленський доручив МВС примусово доставляти чоловіків до ТЦК
В Україні посилили мобілізацію: Зеленський доручив МВС примусово доставляти чоловіків до ТЦК
В Україні вирішили посилити мобілізацію. Це пов'язано з невиконанням плану, загрозою втрати боєздатності ЗСУ через недоукомплектованість, а також необхідністю підготовки резервів.За наказом президента...
22 ноября 14:30
1897
3
В Україні змінюють правила мобілізації: які реформи пропонують
В Україні змінюють правила мобілізації: які реформи пропонують
В Україні кардинально змінюють правила мобілізації. Зміни внесуть уже останнього тижня листопада.Подробиці надали журналісти в ексклюзиві TSN.UA. Вікторія Гнатюк розповіла, що зміни у призові оголосят...
30 ноября 03:48
971
1
"В нас починають закінчуватися солдати". Навіщо Україні "призов по-новому"
"В нас починають закінчуватися солдати". Навіщо Україні "призов по-новому"
В Україні готуються суттєво змінити правила мобілізації. Нові зміни в законодавстві мають допомогти з закриттям лазівок, які раніше дозволяли "відкосити" від армії тридцятирічним "студентам", а також...
25 ноября 03:30
1406
1