Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
Будинків уже немає, а платіжки – є: експерт розкрив дику схему комунальників із боргами за ЖКГ
13 февраля 23:08
193
Будинків уже немає, а платіжки – є: експерт розкрив дику схему комунальників із боргами за ЖКГ

Будинків уже немає, а платіжки – є: експерт розкрив дику схему комунальників із боргами за ЖКГ

Голова Спілки споживачів комунальних послуг розкрив деталі

Комунальні підприємства виставляли рахунки українцям в окупованих містах до кінця 2023 року.

Як передає "Хвиля", про це повідомив голова Союзу споживачів комунальних послуг України Олег Попенко в інтерв’ю Коммерсант України.
За його словами, Україна зіткнулася з масштабною кризою заборгованості за комунальні послуги, яка зачіпає близько половини населення країни. Особливо гостро проблема постала для громадян, чиє житло залишилося на окупованих територіях або було зруйноване.

"Борги у людей як були, так і залишилися. Аудит заборгованостей не проводився, і реальна картина відсутня з січня 2022 року", – зазначає експерт.
Борги за комуналку / Фото: Freepik
При цьому комунальні підприємства в окупованих містах, включаючи Маріуполь, Сєвєродонецьк, Бердянськ та Харківську область, продовжували виставляти рахунки споживачам аж до кінця 2023 року.

Ситуація ускладнюється тим, що значна частина боргів може бути необґрунтованою.

"Я впевнений, що в населення мільярди боргів, які не мають до них жодного стосунку, але люди змушені їх платити. І ніхто ніколи ці борги не скасує, навіть не сподівайтеся. Держава і монополісти їх формували не для того, щоб списувати… На жаль, якщо є борг, і неважливо, як він з’явився, відключати будуть від послуг. Це питання ніхто і ніяк не контролює. І якихось змін навіть не варто очікувати, бо немає системи, яка могла б змінити ситуацію", – підкреслив Попенко.

На його думку, без втручання держави вирішити проблему незаконних нарахувань та відключень неможливо, проте найближчим часом змін очікувати не варто.

"Без ролі держави вирішити питання незаконних нарахувань, незаконних відключень неможливо. Але державою керують ті ж, хто це все і робить. Існує залежність між тими ж обленерго, облгазами та державою. Тому що власники компаній-постачальників послуг – це донори державної системи, і держава грає за їхніми правилами. Адже вся законодавча база прописана під монополістів, а не під споживачів. Ніхто не думає, як зробити краще. Відключати від комунальних послуг за борги – це найпростіший вихід", – зазначив експерт.

Він також звернув увагу, що кількість виконавчих проваджень у судах зросла на 500 тисяч, досягнувши приблизно 700 тисяч справ. При цьому відсутня статистика про те, скільки з цих справ стосується майна на окупованих територіях або незаконно нарахованих платежів.

"І ці суми будуть висіти тягарем на українцях. А коли є виконавче провадження, вже нікуди не подінешся. Українців змушуватимуть платити", – додав Попенко.
0 комментариев
28 июня 2026, 05:54
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Учениці Херсонського академічного ліцею Кароліна Бородавко та Катерина Маркелова отримали максимальні 200 балів з на національному мультипредметному тесті 2026 року.  Про це повідомило управління о...
09 июня 10:18
2064
Російські війська евакуюються з Кінбурнської коси, - партизани
Російські війська евакуюються з Кінбурнської коси, - партизани
Дії Сил оборони України щодо перерізання маршрутів постачання змусили російських військових спішно залишити позиції на Кінбурнській косі в Миколаївській області.Про це повідомляє агент партизанського...
09 июня 01:15
1386
У Херсоні внаслідок нічної атаки РФ згоріла квартира голови “МолоДіжки”
У Херсоні внаслідок нічної атаки РФ згоріла квартира голови “МолоДіжки”
У Херсоні внаслідок нічної російської атаки згоріла квартира голови молодіжної організації “МолоДіжка” Володимира Рагульського. Про це повідомили на сторінці організації у Facebook. За словами с...
03 июня 11:52
1240
Ексочільниця управління освіти Херсона претендує на посаду в Печерській РДА
Ексочільниця управління освіти Херсона претендує на посаду в Печерській РДА
Ексочільниця управління освіти Херсонської міської ради Наталя Журженко претендує на посаду у Печерській РДА. Про це стало відомо з декларації, яка опублікована на сайті НАЗК. Так, Наталя Журжен...
14 июня 16:54
1141